Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Trening i ishrana - Page 33 EmptyPet Sep 27, 2019 12:10 pm od Duje Ostojić

» Rinoplastika
Trening i ishrana - Page 33 EmptySre Jun 27, 2018 8:27 pm od Papaoutai :3

» rinoplastika
Trening i ishrana - Page 33 EmptySub Maj 12, 2018 6:07 pm od penth90

» Podizanje i smanjenje grudi
Trening i ishrana - Page 33 EmptyPon Mar 12, 2018 2:04 pm od LeptiricSarenic

» Transplatacija kose
Trening i ishrana - Page 33 EmptyPon Feb 26, 2018 1:11 pm od kovacevic igor

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Trening i ishrana - Page 33 EmptyUto Jan 16, 2018 7:11 am od Duje Ostojić

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Trening i ishrana - Page 33 EmptyNed Jan 14, 2018 12:23 am od Andreich

» Zatezanje lica
Trening i ishrana - Page 33 EmptyPet Jan 12, 2018 12:25 pm od SuperGirl

» Povećanje volumena usnica injekcijskom tehnikom pomoću različitih implantata
Trening i ishrana - Page 33 EmptySub Nov 25, 2017 12:44 pm od Je_ci_li

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2



Lajkujte Nas
Baner C1



Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan


 

 Trening i ishrana

Ići dole 
+30
titty
andjelak2010
Ikser
shmizl
Sanna
Boobynewbie
leejanna
Vitezica
motorina
Masha23
aspireone
terapeutkinja
cicmic
ketrin
nevanevicica
danijelica
sathena
zvjezdica333
Elizabeth Hurley
Bubica
Mikica m
chantelle
buba
barabi
misstony
jelmoli
CocoNoir
brucespringsteen
SuperGirl
sewendy
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 52 ... 72  Sledeći

30-dnevni izazov čučnjeva, ko je ZA?
Ja sam ZA
Trening i ishrana - Page 33 I_vote_lcap89%Trening i ishrana - Page 33 I_vote_rcap
 89% [ 8 ]
Ne da mi se
Trening i ishrana - Page 33 I_vote_lcap11%Trening i ishrana - Page 33 I_vote_rcap
 11% [ 1 ]
Mrzi me
Trening i ishrana - Page 33 I_vote_lcap0%Trening i ishrana - Page 33 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Ne
Trening i ishrana - Page 33 I_vote_lcap0%Trening i ishrana - Page 33 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Ukupno Glasova : 9
 
Zatvoreno sondiranje

AutorPoruka
misstony
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
misstony


Posts : 732
Join date : 17.11.2013
Age : 39
Location : Zadar

Trening i ishrana - Page 33 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Trening i ishrana - Page 33 EmptyPet Mar 28, 2014 1:16 pm

Buba, ja kupim sušenu koprivu od travara i pravim pravi domaći čaj, ne onaj kupovni u vrećicama. Moj travar preporučuje 2 žlice tih listova na litru vode i to tako da ga stavim u hladnu vodu i pustim da se polako grije i zavrije. Kad zavrije, ugasim vatru, ostavim 20 min i onda procijedim. Pijem kroz dan 4-5 puta po jednu šalicu. Nosim ga na posao u termos boci. Wink
Nazad na vrh Ići dole
buba
VIP
VIP
buba


Posts : 1489
Join date : 23.10.2012

Trening i ishrana - Page 33 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Trening i ishrana - Page 33 EmptySub Mar 29, 2014 3:08 pm

Hvala Misstony.
 Ako te ne mrzi htela bih nešto da te zamolim.
Krenuh danas u teretanu,rekreativac sam sa salcetom :-) na rezimu sam već tri nedelje.
Hranim se baš kako treba.
E sad meni bi trebalo sledeće,idem u teretanu tri puta sedmično,idem i na steper i traku a radim i sa tegovima pa bi mi trebalo koje grupe mišića da radim i da li kardio pre ili posle tegova.tipa ponedeljkom da radim npr.ruke i noge,sredom ledja i stomak.u tom smislu mi treba plan,vežbe znam daizvodim pravilno jer sam ranije radila sa trenerom.ako si raspoložena da mi napišeš.volim da radim po planu,a ne da čekam sprave ii radim bez nekog reda.
Nazad na vrh Ići dole
misstony
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
misstony


Posts : 732
Join date : 17.11.2013
Age : 39
Location : Zadar

Trening i ishrana - Page 33 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Trening i ishrana - Page 33 EmptySub Mar 29, 2014 4:15 pm

Draga buba,

Evo ovako, ako ideš 3 puta tjedno u teretanu, moj prijedlog je da ne radiš split trening (znači, ne posebno noge i ruke ili leđa i stomak), nego full body treninge. To znači da sbaki trening radiš po jednu vježbu za svaki mišić, ali ne idi preko 10 vježbi jer će ti trening biti predug. Optimalno je 7-8 vježbi po treningu tako da trening (bez kardia) traje oko sat vremena. Split trening (svaki dan druga mišićna grupa) se radi kada se ide češće u teretanu i to 4 i više puta. Ako ideš 4 puta, onda se napravi split na gornji i donji dio tijela pa se npr. ponedjeljkom radi gornji dio, utorkom donji dio, srijeda pauza, četvrtak gornji dio, petak donji dio, subota i nedjelja pauza. Ako se ide 5 i više puta može se napraviti split na pojedine mišićne grupe kao što si i sama navela. Zašto? Zato što se svi mišići u tijelu trebaju trenirati bar 2 puta tjedno da bi vidjela nekakav napredak i to ne u smisli povećanja mišićne mase, nego u tonusu mišića koje sve cure žele! Znači, da bi bila zategnuta, čvrsta i tvrda (a ne mlohava), svaki mišić u tijelu treba raditi bar 2 puta tjedno. Sa full body treningom 3 puta tjedno, ti ćeš raditi svaki mišić i do 3 puta tjedno što je super! Nećeš izgledati prenabildano, ne boj se! Samo ćeš se lijepo zategnuti, imat ćeš lijep oblik tijela i u tom slučaju trošiš puuuuno više kalorija na treningu nego kad radiš samo ruke i leđa, recimo. Što se tiče izbora vježbi, ima na internetu dosta primjera takvih treninga pa malo pogledaj ako ti se koji svidi i ako želiš to raditi, stavi ovdje taj program pa ću ti ja iskomentirati da li je dobar raspored vježbi!

Što se tiče kardia, samo da prvo napišem jednu činjenicu: Masne naslage se pretvaraju u energiju tek onda kad smo potrošili svu "energiju" iz mišića koja je tamo pohranjena u vidu glikogena. Ako kardio treniraš uz trening s utezima (i spravama), najbolje ga je raditi nakon treninga s utezima, ne prije. Prije nema smisla nikakvog ako ti je cilj trošenje masnoća. Razlog je: kad kreneš s treningom u teretani s utezima ipak ti treba malo više snage i koncentracije da bi vježbe izvela pravilno i potpuno. Na tom treningu se ubrzava metabolizam tvari u organizmu i prvo se troše zalihe glikogena (kako sam navela u činjenici na početku) koji se nalazi u mišićima (energija iz mišića). Kad si gotova s tim treningom s utezima, prijeđeš na kardio spravu i minimalno 20, a max 45 min radi brzo hodanje. Sve ovisi koliko ti sala imaš, u koje vrijeme želiš riješiti to salo i koliko imaš kondicije. Ako se za 20 min brzog hodanja ne preznojiš, a nemaš baš puno vremena da bi hodala 45 min, onda sljedeći put radi lagani jogging na traci, znači malo brže od hodanja, ali ne baš pravo trčanje 20 min. Uglavnom u tih 20 min se trebaš dodatno preznojiti. Tih 20 min nakon treninga s utezima će trošiti masne naslage kao gorivo jer si glikogen iz mišića već potrošila na treningu s utezima!
Ako radiš suprotno, prvo kardio pa onda teretana, na kardiu ćeš potrošiti glikogen u mišićima i za teretanu nećeš imati snage jer teretana traži energiju iz mišića za rad, na takvom treningu se ne troše masne naslage kao gorivo!!! Ovo je sve laiči objašnjeno. Ako bude čitao netko tko je završio kineziološki faks (KIF tj. DIF), smijat će se mom objašnjenju, ali htjela bih vam objasniti da me shvatite zašto se tako radi da i same znate da to nije zato što je netko tako rekao (ja), nego jer to jedino tako funkcionira!!!

Ako kardio radiš odvojeno od treninga s utezima, npr. prijepodne kardio, popodne teretana, onda bi bilo super da kardio radiš natašte i doručkuješ poslije kardia. Razlog je isti. Kad se probudimo i ništa ne jedemo, naši mišići su prazni, nema glikogena u njima jer cijelu noć nismo ništa jeli! Znači, već imamo tu fazu kada nema glikogena i sad treba samo napraviti kardio kako bi tijelo masne naslage koristilo za energiju! Tada bi bilo poželjno napraviti kardio od 45 min, brzo hodanje uzbrdo je dovoljno jer smo ujutro ionako gladni, nerazgibani i puls će nam brzo porasti pa ćemo se brzo umoriti i početi znojiti. 
Znoj, inače, nije salo, to nisu masne naslage, to je tekućina sačinjena od vode i nekih minerala koji se izlučuju kroz kožu, ali to ne znači da vi topite mast, to znači samo da vam se temperatura tijela podigla iznad normalne (da si izmjerite temp tijela u tom trenu, ne bi bila 36,7°C nego oko 37°C, a možda i više) i da su svi procesi u organizmu ubrzani, pa tako i metabolizam i razgradnja masnih naslaga. Dakle, znoj je pokazatelj da vam je teško, da se organizam bori i da sve ide onako kako želite!!! 

Bilo bi dobro raditi s pulsmetrom pa si tako računati kako se poboljšava kondicija i samim tim povećavati napor na kardio treningu. S kontrolom pulsa možemo preciznije odrediti brzinu i nagib trake na kojoj najbolje koristimo masne naslage kao gorivo. Inače između 70 i 80% max HR je faza kada se najbolje troše masne naslage. Max HR je određen godinama i lako se izračuna. Od 220 oduzmi broj godina i to je max HR. Kad taj broj pomnožiš s 0,7 i 0,8 dobiješ interval u kojem se trebaš zadržavati kad radiš kardio za topljenje masnih naslaga.

Npr. moj max HR je 190. 70% max HR za mene je 133 BPM (beat per minute), a 80% je 152 BPM. Što znači, ako želim skidati masne naslage s pulsmetrom se moram držati u ovom intervalu HR-a. Najbolje zlatna sredina pa stavim 140 BPM (do 145 BPM). Ispod toga neću trošiti ništa, neću se ni umoriti, a iznad toga se previše troši glikogen iz mišića i sam mišić što mi nikako nije cilj jer ga u teretani želim izgraditi, a na kardiu želim samo potrošiti masne naslage! Wink
Nazad na vrh Ići dole
misstony
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
misstony


Posts : 732
Join date : 17.11.2013
Age : 39
Location : Zadar

Trening i ishrana - Page 33 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Trening i ishrana - Page 33 EmptySub Mar 29, 2014 4:17 pm

Slobodno pitaj još pitanja ako sam nešto zakomplicirala u svom odgovoru! Wink 

Znam ponekad biti dosadna u objašnjavanju, ali neke je stavri potrebno više puta ponoviti da bi ih ljudi stvarno i "pročitali i čuli". Ja puno puta slušam, ali zapravo ne čujem što mi se govori, hehe  Laughing
Nazad na vrh Ići dole
motorina
Clan porodice
Clan porodice
motorina


Posts : 289
Join date : 20.02.2013
Age : 54

Trening i ishrana - Page 33 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Trening i ishrana - Page 33 EmptySub Mar 29, 2014 7:40 pm

Misstony,svaka tebi cast,pa pored tebe nama I ne treba personal trener,nema sanse da moze neko drugi na tako sladak I jednostavan nacin da nam objasni sta I kako treba da radimo I da se hranimo,citajuci tvoje postove mnogo sam naucila I beskrajno ti hvala na tome.Cak I mene koja sam totalno antisportski tip I bezim od gimnastike bilo kog vida ko djavo od krsta si uspela da navedes da krenem u teretanu iako su me godine ''pritisle''I polako pocinjem da se ''rasrafljujem'' po zglobovima,sve samo pucketa,ali do sad sam se vadila na dobru genetiku I nemanje vremena,sad vidim da vise nema zabusavanja,ne da bi ja sad bila neka ''riba''nego stvarno bez jakih misica I tetiva zglobove nema sta da drzi,inace telo I cicke su ti za 10 pa je I samo to po sebi dovoljan motiv da I nas lenjivice naters da se pokrenemo ;-)
Nazad na vrh Ići dole
buba
VIP
VIP
buba


Posts : 1489
Join date : 23.10.2012

Trening i ishrana - Page 33 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Trening i ishrana - Page 33 EmptySub Mar 29, 2014 8:15 pm

Misstony d i v n a si.
Hvala puno,ovaj tvoj post mi je sve objasnio jer svu treneri se frljaju latinskim izrazima a ja se i nisam trudila da shvati.
Tako ću i raditi.tako sam i danas vežbama samo zato što je traka bila zauzeta pa sam na kraju trening hodala a posle i trčala.
Još jednom veliko hvala xdxdfgx
Nazad na vrh Ići dole
misstony
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
misstony


Posts : 732
Join date : 17.11.2013
Age : 39
Location : Zadar

Trening i ishrana - Page 33 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Trening i ishrana - Page 33 EmptySub Mar 29, 2014 11:46 pm

Drage moje, ma nema na čemu! Meni nije teško objasniti kad me ima tko slušati! A još mi je draže kad čujem da je netko napravio rezultat i da su mu moji savjeti pomogli! 

Ja ću uskoro na natjecanja pa ćete vidjeti i moje slike s natjecanja, a imat ću i neke photoshootinge... tako da znate da sve što pišem ja primjenjujem na sebi, eksperimentiram na sebi i gledam što mi djeluje i kako brzo, a što ne. Ovdje pišem samo ono što je djelovalo i to najefikasnije, da ne gubite vrijeme i stvari koje su općenite, koje sve možete primjenjivati. Naravno, svaka od vas to treba prilagoditi sebi i svom načinu života, svom cilju, vremenu kojim raspolažete Wink 

Ako koja izgubi motivaciju, neka ovdje napiše da joj se više ne da, da joj je teško, da je umorna... Mislim da to puno pomaže. Mene znaju uhvatiti krize i onda zovem trenera i žalim mu se da mi se jede nešto slano ili slatko i da ću poluditi od te prehrane i onda me on utješi, motivira i dalje nastavim gdje sam stala. Trener je meni praktično i psihijatar i to je skroz normalno! Tako i vi, kad zapnete, pišite pa ćemo se motivirati!!!  Н  cheers  Smile
Nazad na vrh Ići dole
sathena
Clan porodice
Clan porodice
sathena


Posts : 231
Join date : 05.01.2013

Trening i ishrana - Page 33 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Trening i ishrana - Page 33 EmptyNed Mar 30, 2014 3:14 pm

Slobodno ti ovde vodi dnevnik neki kako treniras i jedes ako ti nije smor Smile meni je zanimljivo stvarno da citam sta pises jer me zanima sve to Smile
Nazad na vrh Ići dole
buba
VIP
VIP
buba


Posts : 1489
Join date : 23.10.2012

Trening i ishrana - Page 33 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Trening i ishrana - Page 33 EmptyNed Mar 30, 2014 4:59 pm

Iscitah celu temu ponovo.
Misstony imam još jedno pitanje,da li da radim npr.noge 3x10 zaredom serije ili da radim npr.noge 10puta pa onda npr stomak 10 ponavljanja pa tako tri puta.nadam se da si shvatila šta Htedoh reći :-)
Nazad na vrh Ići dole
buba
VIP
VIP
buba


Posts : 1489
Join date : 23.10.2012

Trening i ishrana - Page 33 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Trening i ishrana - Page 33 EmptyNed Mar 30, 2014 5:12 pm

Da li sam vam rekla da hodam kao zombi:-)
A silazak niz stepenice,slatki bol.sutra da preguram trening:-)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Trening i ishrana - Page 33 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Trening i ishrana - Page 33 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Trening i ishrana
Nazad na vrh 
Strana 33 od 72Idi na stranu : Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 52 ... 72  Sledeći
 Similar topics
-
» Trening nakon povecavanje grudi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon :: Off topic teme :: Moje telo-
Skoči na: