Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 EmptyPet Sep 27, 2019 12:10 pm od Duje Ostojić

» Rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 EmptySre Jun 27, 2018 8:27 pm od Papaoutai :3

» rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 EmptySub Maj 12, 2018 6:07 pm od penth90

» Podizanje i smanjenje grudi
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 EmptyPon Mar 12, 2018 2:04 pm od LeptiricSarenic

» Transplatacija kose
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 EmptyPon Feb 26, 2018 1:11 pm od kovacevic igor

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 EmptyUto Jan 16, 2018 7:11 am od Duje Ostojić

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 EmptyNed Jan 14, 2018 12:23 am od Andreich

» Zatezanje lica
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 EmptyPet Jan 12, 2018 12:25 pm od SuperGirl

» Povećanje volumena usnica injekcijskom tehnikom pomoću različitih implantata
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 EmptySub Nov 25, 2017 12:44 pm od Je_ci_li

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2



Lajkujte Nas
Baner C1



Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan


 

 Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb

Ići dole 
+120
maleficent_11
Li Li
Ake
Venera
Draganna B
Mina88
Vrtnica
Beba45
LauraMaura
Sara25
loknica42
Cecil2000
MashaRostova
vivianele
rea33
diznilend
Orhideja
MozDA
Vaga Vaga
Moa
sarulinka
danza
Water Hazard
ivaap
indijana
FashionKilla
xena
next
luni
Natasha_bg
Aries
magic.world
Sun2
Asuna
mirjanakraljica
Alisa Aly
ady-
dindaa
I.P.
beautyme
vanda
macujama
tinčka
suncemalo
alkica dva
sissymissy
danica85
emillyy
Elizabet38
kirjana
missionvao
cocos
Marellica74
Pepper
darkovamala
Iva8055
Desire
Alexis139
inna
nadalina0304
dejanica
Willma
naxi
milan1111
andandj
lidiafx
Lely
terapeutkinja
titty
Mirjana 445
marco14
Plastic mama
Sanna
JG_Blu
glida
Barbica
Masha23
Nela81
sathena
ZvoncicaZvrk
blondie021
Di
lolica
Denysia
draganjan
brucespringsteen
Bjanka NS
lili marlen
DannyDanny
Tiki29
aniratak
Annie 78
curlyblondehairgirl
milica90
Elizabeth Hurley
Baby blue
Suzana_mkd
mooshmoolica
zvjezdica333
tini35
Bubica
aspireone
misstony
dada
motorina
jelmoli
njanjaaa
danijelica
blondyna
SarraFR
Boobynewbie
chantelle
buba
andjelak2010
ketrin
CocoNoir
barabi
sewendy
Duje Ostojić
SuperGirl
124 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 86 ... 100  Sledeći
AutorPoruka
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 EmptyNed Nov 01, 2015 1:23 pm

Poštovana Asuna,
silikonski gel kojim su punjeni hrapavi ili teksturirani i poliuretanski implantati je praktično iste ili slične mekoće ili gustoće. Razlika je samo u ovojnici koja kod poliuretanskih implantata urasta u okolno tkivo, a kod hrapavih ne. U zadnje vrijeme stavljam dosta poliuretanskih implantata u subfascijalan džep (džep između ovojnice ili fascije i samog mišića, dakle iznad mišića) kod pacijentica koje imaju dosta vlastitog tkiva dojki. Ako je pacijentica imala grudi dobru jedinicu ili sve varijante dvojke, tada su grudi odmah mekane i mobilne u svim smjerovima, dakle neposredno nakon operacije, a vremenom postaju sve mekše.
Ako pacijentica ima vrlo malo ili nimalo svog vlastitog tkiva u dojkama, tada se poliuretanski implantati moraju postaviti u submuskularan džep, dakle ispod velikog prsnog mišića (“dual plane“ tehnika). Tada su dojke tvrđe i slabije mobilne nekoliko mjeseci kod svih implantata. Vremenom grudi postaju mobilnije i mekše. Taj proces je nešto brži kod hrapavih implantata (npr. Style410 Natrelle Allergan) nego kod poliuretanskih implantata, ali godinu dana nakon operacije nema razlike u mekoći dojki između poliuretanskih i hrapavih implantata. Dakle, mislim da nisu točne tvrdnje da su grudi sa poliuretanskim implantatima tvrđe od grudi sa hrapavim implantatima, a posebno ne nakon godinu dana. Allergan 410 Natrelle nisu baš najmekši, jer su punjeni kohezivnim silikonskim gelom, što je nešto kao Cohesive III kod Mentora. Anatomski implantati su uvijek punjeni najgušćim gelom, da se trajno zadrži njhov oblik cijelog života (“form stable“).
Ako sad nosite grudnjak 85A, a želite trojku ili punu košaricu C, tada bi za Vas bio odličan anatomski oblik Replicon (okrugla baza i puni profil implantata), volumena ili 395 ml ili 445 ml, ovisno o tome što Vam može stati na prsni koš. No, sudeći po mjerama koje ste napisali, mislim da bi oba volumena mogla stati bez problema.
Nadam se da sam Vam barem donekle pomogao u nedoumicama. Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
mirjanakraljica
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
mirjanakraljica


Posts : 10
Join date : 18.10.2015

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 EmptyUto Nov 03, 2015 12:43 am

Postovani doktore, Kako objasnjavate da estetsku operaciju nosa izvodi plasticni hirurg a ne ORL, obzirom na vaznu funkcionalnu ulogu nosa? Koliko je verovatnoca da se funkcija nosa pogorsa posle estetske korekcije? Unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 EmptyUto Nov 03, 2015 10:30 am

Poštovana mirjanakraljica,
estetsku operaciju nosa izvode i plastični kirurzi i kirurzi lica i vrata, odnosno ORL specijalisti; to nije ništa neobično. Bitno da je kirurg zna raditi estetsku korekciju nosa, a pritom sačuvati normalnu funkciju disanja. Znam barem dva plastična kirurga koji izvrsno rade korekcije nosa, a znam još i više ORL specijalista koji nisu baš eksperti na tom planu. Sve je u tome koliko učite i ulažete u sebe. Ja godišnje odlazim na 4 ili 5 najpriznatijih kongresa, učim samo od najboljih na način da ih posjetim na njihovima klinikama i budem neposredno u operacijskoj sali, a nekad čak i asistiram. Tako se najbolje uči. Dodatno, imam mogućnosti poslati slike kompliciranih pacijenata i pitati za savjet te vrhunske kirurge, jer su neki od njih moji odlični prijatelji. Dakle, bitno je da Vas operira kirurg koji zna, koji ima iskustvo i dovoljan broj operacija.
Vjerojatnost da se pogorša disanje na nos nakon estetske korekcije nije velika, ali postoji. Najćešći razlozi su preveliko smanjenje i sužavanje nosa, zatim postojeće blage deformacije septuma nosa koje ne smetaju disanju kad je nos veći, a počnu smetati kad se nos smanji, te najrjeđe; tzv. nealergijski vazomotorni rinitis ili nealergijska upala sluznice nosa (ne bakterijska ili virusna upala). To stanje se manifestira atakama kihanja, šmrcanja, začepljenim nosom (kao kod alergija nosa), ali je vrlo rijetko. Ako ne prođe samo od sebe za godinu dana, tada se pacijent liječi kao alergičar, dakle nosnim sprejevima i antihistaminicima lijekovima na usta. Mislim da nisam vidio više od desetak takvih pacijentata u preko 20 godina. Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
Sun2
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
Sun2


Posts : 1
Join date : 21.10.2015

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 EmptyUto Nov 03, 2015 9:12 pm

Najprije da Vas pohvalim na nesvakidašnjoj pristojnosti i velikoj strpljivosti! Jako sam se iznenadila na Vašem divnom ophođenju i stručnom objašnjavanju i vremenu koje ulažete u odgovaranja svima. 
A sad krećemo na pitanja Smile
Nakon što se ugrade implantati-koji je recept daljnjeg zivota s njima...na što se mora paziti, postoje li stvari koje se ne smiju raditi, kakav grudnjak se mora/ne smije/mora li se uopće nositi...čitam da su komplikacije neminovne nakon nekog vremena pa me zanima mozemo li mi/ja išta napraviti kako bi sprijecili nezeljene komplikacije.

Stalno se govori da su sadasnji implantati dozivotni...a onda cujemo da su velike sanse da se npr.stvori kapsula ili dođe do okretanja ili nekih drugih posljedica...i evo nas opet na operaciji. Ja bi da riječ 'dozivotan' znaci da me operacija više nece vidjeti, no to bas nije tako pa se pitam što ja imam od te riječi 'doživotan'?!?!
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 EmptySre Nov 04, 2015 7:41 am

Poštovana Sun2,

Vaše pitanje je vrlo kompleksno i ne postoji jednoznačan odgovor. Naime, i mišljenja među nama, liječnicima koji se bave povećanjem grudi, su često vrlo oprečna. Ja ću Vam napisati moja osobna iskustva, mišljenja i preporuke koje dajem pacijenticama. Ta razmišljanja su nastala kao sublimacija ili sažetak mojih dugih razgovora sa kolegama i prijateljima iz svijeta koji su vrlo vrlo ugledni na tom području (“opinion leaders or opinion makers“). Dakle, moj savjet je; živite normalno i ne razmišljajte o komplikacijama. Ja sam ranije znatno više stavljao hrapave, makroteksturirane implantate Style 410 Natrelle, Allergan. To je bila moja “prva ljubav“. Stavio sam puno više Natrelle implantata nego poliuretanskih. Zasad, ja imam vrlo mali postotak komplikacija sa tim implantatima. Kad pacijentica ima takav tip implantata, ja joj ne savjetujem da diže utege, da radi sklekove, da izbjegava trbušne plesove i slične radnje, da izbjegava grube manualne manipulacije sa grudima najmanje 6 mjeseci. U početku su grudi tvrđe i fiksirane; ako se rade grube manipulacije sa grudima, tada one mogu proširiti džep i kasnije dovesti do okretanja anatomskog, hrapavog implantata. Nakon pola godine od operacije, dojke su normalno mobilne u svim smjerovima, i tada grube manualne manipulacije sa grudima samo pomiču džepove u svim smjerovima, ali ih ne šire. Preporučam stalno nositi čvrsti sportski top pri vježbanju, praktično cijeli život. Grudnjaci sa žicom se mogu nositi dva mjeseca nakon operacije. U prinicpu, dva mjeseca nakon umetanja hrapavih implantata, nema nekih bitnih restrikcija u životu, osim onih koje sam naveo na početku. Šansa za kapsularnu kontrakturu je mala u prvim godinama nakon postavljanja implantata i kreće se oko 2-4 %. Nakon desetak godina godina, te šanse se povećavaju do oko 10-15%, prema studijama koje je objavio Allergan.
To je jedan od razloga zašto sam se opredijelio za korištenje poliuretanskih implantata koji imaju najmanji postotak komplikacija i uvijek su sredstvo izbora pri sekundarnim operacijama. Pitanje koje sam postavio sebi: zašto ne bi bili izbor i pri prvoj operaciji povećanja grudi? Poliuretanski implantati srastu sa okolnim tkivom i ne spuštaju se. Poliuretanski implantati su znatno kompliciraniji za kirurga pri postavljanju u džep i pravilnom postavljanju na grudni koš. Tvrtka Polytech (sada su jedini u svijetu koji proizvode te implantate) daje 10-godišnju garanciju na 3 najčešće komplikacije: kapsularnu kontrakturu (šansa je manja od 1%), okretanje anatomskog implantata i kasno nakupljanje tekućine u džepu ili serom, što je idealno za pacijentice koje se profesionalno, poluprofesionalno ili rekreativno bave 
sportom.
Što se tiče vijeka implantata, većina mojih kolega smatra da su doživotni, što znači; ako nemate nikakvih problema, nema razloga da ih mijenjate. Ako se pojave komplikacije, tada postoji indikacija za zamjenu implantata. Proizvođači obično navode period 20-25 godina kao razdoblje nakon kojeg se preporuča zamjena implantata. Samo preporuča, ali ne uvjetuje. 
Eto, ukratko, to je moj odgovor. Sigurno sam nešto zaboravio reći, jer je pitanje vrlo opširno. Ako se sjetim još nečeg važnog, ja ću to ovdje dopisati. Hvala vam najljepša na komplimentima. Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
mirjanakraljica
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
mirjanakraljica


Posts : 10
Join date : 18.10.2015

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 EmptyČet Nov 05, 2015 1:12 am

Hvala Vam puno doktore. Stvarno ste divni u odgovarima na pitanja, a I veoma brzi. Mozete li mi reci, kad je u pitanju starost pacijenta I rinoplastika... Kako se to odrazava na ishod operacije npr. pacijent u dvadesetim ili blize cetrdesetim godinama, koja je je razlika I Ima li veze? unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 EmptyČet Nov 05, 2015 8:02 am

Poštovana mirjanakraljica,

nema neke bitne razlike u rinoplastici osobe u dvadesetim i četrdesetim godinama. Jedina razlika je što pacijentice u četrdesetima žele diskretne promjene nosa, jer ne žele bitnu promjenu identiteta. Mlađe pacijentice žele radikalnije promjene vanjskog nosa. Oporavak je naravno uvijek individualan, što neme veze sa godinama. I jedne i druge žele ljepši nos koji će bolje pristajati njihovom licu. Žene  bliže četrdesetima su nekako opreznije u odluci da odu na operaciju, jer godinama o njoj razmišljaju. I sutra radim nos pacijentici koja ima 41 godinu i želi manju promjenu nosa, koju okolina neće primijetiti, a da se opet dobije na svježini lica. Hvala Vam da cijenite moj trud na ovom forumu. Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
mirjanakraljica
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
mirjanakraljica


Posts : 10
Join date : 18.10.2015

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 EmptyČet Nov 05, 2015 3:02 pm

Hvala puno jos jednom. Vrlo ste profesionalni u odnosu sa pacijentima, sto je za pohvalu.
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 EmptyČet Nov 05, 2015 3:07 pm

Poštovana mirjanakraljica,

hvala i Vama. Ako budete imali dodatnih pitanja, samo izvolite. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
titty
Elitni clan
Elitni clan
titty


Posts : 346
Join date : 26.03.2014

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 EmptyPet Nov 20, 2015 12:31 pm

Dragi doktore, buduci da sam prezadovoljna sa tim sto ste ucinili s mojim grudima mislim da je vrijeme mozda da popunim malo usne sa Aquamidom. Zanima me koliko bi bilo dosta ml za popunu, ne zelim veliku promjenu, samo malo punija usta. takoder me zanima tijek oporavka, da li imam kakve podljeve ili crvenilo poslije i da li se na ista tokom prvog perioda treba paziti. I jos zadnje pitanje da li je moguce biti uspavan na pola sata ili koliko vec traje procedura jer se bojim da ona kremica protiv bolova slabo djeluje, isprobala vec kod botoxa pazuha, bolilo je strasno Rolling Eyes.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 72 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Nazad na vrh 
Strana 72 od 100Idi na stranu : Prethodni  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 86 ... 100  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
» Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
» Pitajte doktora - Dr Mico Djuricic - Beograd
» Pitajte doktora - Dr. Igor Smiljanic - Sombor
» Hvalenje doktora i klinike & Marketing

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon :: Pitajte Doktora-
Skoči na: