Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 EmptyPet Sep 27, 2019 12:10 pm od Duje Ostojić

» Rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 EmptySre Jun 27, 2018 8:27 pm od Papaoutai :3

» rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 EmptySub Maj 12, 2018 6:07 pm od penth90

» Podizanje i smanjenje grudi
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 EmptyPon Mar 12, 2018 2:04 pm od LeptiricSarenic

» Transplatacija kose
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 EmptyPon Feb 26, 2018 1:11 pm od kovacevic igor

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 EmptyUto Jan 16, 2018 7:11 am od Duje Ostojić

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 EmptyNed Jan 14, 2018 12:23 am od Andreich

» Zatezanje lica
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 EmptyPet Jan 12, 2018 12:25 pm od SuperGirl

» Povećanje volumena usnica injekcijskom tehnikom pomoću različitih implantata
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 EmptySub Nov 25, 2017 12:44 pm od Je_ci_li

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2



Lajkujte Nas
Baner C1



Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan


 

 Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb

Ići dole 
+30
Beki
antonios2301
andrea-ri1
magic.world
Lala112
Leonarda
Zejna
SuperGirl
Bokolino
tanja5
SuzanaP
Bijouxich
honey1506
LauraMaura
Asuna
neodlučna
sada
Hajdi.gg
zaza123
ImeldaM
ananas92
Aniram
aamrvica
Marijatasic
olgi
Iva
kleopatra
Elica
Duje Ostojić
Lence
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Sledeći
AutorPoruka
Pcelicalotica1
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
Pcelicalotica1


Posts : 35
Join date : 01.01.2017

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 EmptyPon Mar 18, 2019 11:46 am

Hvala puno na brzom odgovoru , mislim da je i dzep prvotno bio prevelik jer je ta dojka bila jako mobilna od samog pocetka . Preko vikenda sam nosila anatomski grudnjak i implantat se vratio na svoje mjesto, ali to nije rjesenje koje me zadovoljava jer u lezecem polozaju i dalje izgleda cudno. Kad se odlucim na novu operaciju svakako cu se obratiti vama . Hvala jos jednom
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 61
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 EmptyPon Mar 18, 2019 12:29 pm

Poštovana Pcelicalotica1,

Vi najbolje znate situaciju u ranom postoperativnom tijeku. Ja Vam preporučam nošenje specijalnog grudnjaka tijekom dana i noći barem 2 mjeseca; možda ćete uspjeti spriječiti ponovno okretanje implantata i izbjeći novu operaciju; nekad se i to zna dogoditi. Naravno, u ležećem položaju implantat se previše pomiče u stranu i onda mu se naziru unutarnji ili medijalni rubovi, što ne izgleda niti prirodno, niti estetski. Ako se to ne dogodi, i ako se obratite meni, ja bih bio za zamjenu postojećih implantata i umetanje novih, poliuretanskih implantata za koje imate 10-godišnju garanciju da se neće okrenuti ili rotirati. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
Pcelicalotica1
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
Pcelicalotica1


Posts : 35
Join date : 01.01.2017

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 EmptyPon Mar 18, 2019 3:18 pm

Hvala na odgovoru, saznala sam odgovore na sva pitanja. Vjerujem da se vidimo u neko vrijeme. Lijepi pozdrav.
Saljem sliku u lezecem polozaju.[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 61
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 EmptyPon Mar 18, 2019 3:26 pm

Poštovana Pcelicalotica1,

to je upravo ono o čemu sam prethodno pisao. Implantat “pobjegne“ u stranu jer je džep preširok, pa mu se ocrtavaju rubovi prema sredini prednjeg zida prsnog koša, odnosno formira se neprirodna udubina. Pošto imate Mentor implantate, koji su sitnohrapavi ili mikroteksturirani, oni vrlo vjerojatno neće niti malo srasti sa okolnim zidovima džepova. To bi za Vas puno značilo, jer bi se smanjile šanse za ponovno okretanje implantata. Liijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
andrea-ri1
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
andrea-ri1


Posts : 3
Join date : 03.05.2018

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Polytech   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 EmptyUto Apr 09, 2019 6:58 am

Lijep pozdrav doktore Ostojic! Mene bi zanimalo dali je istina da se Polytech implantanti povlace sa trzista jer su stetni? Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 61
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 EmptyUto Apr 09, 2019 11:27 am

Poštovana andrea-ri1

to nije istina. Činjenica je da je Francuska, a prethodno i Egipat, zabranila korištenje grubohrapavih ili makroteksturiranih implantata sedam različitih proizvođača iz cijelog svijeta, pa tako i Polytext i Microthane implantate, proizvođač Polytech Health Aesthetics, Njemačka. Polytech i dalje prodaje glatke i mikroteksturirane ili Mesmo implantate u Francuskoj. U drugim zemljama, SVI implantati Polytecha se normalno prodaju. Američka angencija za hranu i lijekove ili FDA je izdala priopćenje ili update u drugom mjesecu ove godine da nema razloga zabraniti upotrebu makroteksturiranih implantata. Razlog zabrane u Francuskoj nije na temelju znanstvenih dokaza, jer su zabranili i implantate francuskog proizvođača Sebbin koji dosad nema nijedan slučaj BIA-ALCL (breast implant associated large cell anaplastic lymphoma). Što se tiče njemačkih poliuretanskih implantata, dosad su opisana samo dva slučaja BIA-ALCL u oko milion i dvije stotine tisuća žena koliko se smatra da imaju njemačke poliuretanske implantate. Postoje priznati svjetski kirurzi koji isključivo rade sa poliuretanskim implantatima, kao Mario Pelle Ceravolo iz Rima (19 godina), Alexis Verpaelle iz Genta (19 godina), Constantin Stan iz Bukurešta (13 godina) koji nemaju NITI JEDAN slučaj BIA-ALCL. Ja sam učio najviše od njih. Dosad je opisano oko 660 slučajeva te bolesti na oko 30 miliona žena u svijetu koje imaju silikonske implantate, i oko 80% tih limfoma se dogodilo kod pacijentica koje su imale grubohrapave ili makroteksturirane implantate. Poliuretanski implantati nisu makroteksturirani implantati, a francuska agencija ih tako tretira. BIA-ALCL nije karcinom niti agresivni anaplastični limfom dojke. Još nije poznato kako i zašto nastaje BIA-ALCL, ali se smatra da je povezan sa silikonskim implantatima u grudima. Obično se javlja 8-9 godina nakon operacije, i to pojavom malignih stanica u seromu ili tekućini koja se stvara oko implantata. U tom slučaju je potrebno uraditi citološku punkciju i isključiti maligne stanice BIA-ALCL. Ako se maligne stanice ipak dokažu, tada je terapija vađenje implantata, i to je sve. BIA-ALCL ima vrlo dobru prognozu i vrlo je rijetka bolest. No, ako je slučaj zapušten, i pacijentica ne reagira na evidentno povećanje dojki zbog seroma, može se stvoriti prava tumorska masa u zidovima džepa oko implantata što onda može završiti letalno. U Francuskoj su umrle 3 takve pacijentice, od 56 dijagnosticiranih BIA-ALCL, a računa se da je u Francuskoj oko pola miliona žena sa silikonskim implantatima. U Velikoj Britaniji je jedna žena umrla od BIA-ALCL, a računa se da ima više od 600 000 pacijentica sa silikonskim implantatima. Francuska agencija je zabranila upotrebu makroteksturiranih implantata sedam proizvođača, ali na kraju ne savjetuje da se oni vade (što je paradoksalno i bez ikakvih znanstvenih dokaza). Moj savjet je da nema razloga za paniku. Dovoljno je jednom godišnje ići na kontrolni ultrazvučni pregled dojki, ili još bolje na magnetsku rezonancu dojki. Prvi simptom je uvijek pojava tekućine ili seroma u džepu, ali dosta tekućine, što dovodi do evidentnog povećanja dojke. Jer malo tekućine u džepu oko silikonskog implantata je vrlo česta i benigna pojava. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
andrea-ri1
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
andrea-ri1


Posts : 3
Join date : 03.05.2018

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 EmptyUto Apr 09, 2019 11:47 am

Hvala vam puno na ovako opseznom odgovoru sad ste me smirili , malo me panika uhvatila. Hvala jos jednom! Lijep pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 61
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 EmptyUto Apr 09, 2019 12:21 pm

Poštovana andrea-ri1,

molim lijepo; samo sam naveo ono što je dosad poznato. Nema nikavog razloga za paniku. Potrebno je ići na redovite kontrole jednom godišnje. Lijepi pozdrav i mirno spavajte
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
zaza123
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
zaza123


Posts : 13
Join date : 02.08.2017

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 EmptyČet Jul 04, 2019 5:28 am

Postovani doktore,

Mozete li mi reci sta mislite o polytech b-lite implantima? Da li se oni vec koriste na nasem prostoru?
Da li postoje u opciji sa polireutanskom ovojnicom?

Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 61
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 EmptyČet Jul 04, 2019 6:19 am

Poštovana zaza123
B-lite Polytech implantati zasad postoje samo sa makroteksturiranom ili grubohrapavom ovojnicom; rečeno mi je u Polytechu da će poliuretanski i mikroteksturirani B-lite biti na tržištu slijedeće godine. Ja ih još nisam koristio, ali sam asistirao na demostracijskoj operaciji na jednom simpoziju Polytecha prošle godine kad su korišteni B-lite lightweight makroteksturirani implantati. Mislim da se radi o odličnim implantatima, koji će biti posebno prikladni za pacijentice koje teže većim volumenima implantata. Tako npr. volumen od 500 ml će stvarno težiti oko 350 grama, što je znatno manje opterećenje za kralješnicu (oko 30%), a bitno su manje šanse za spuštanje grudi ili ptozu u kasnijem periodu života. B-lite makroteksturirani implantati su dostupni u Hrvatskoj, ali su skuplji u nabavi od ostalih implantata za oko 30%. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
Sponsored content





Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 18 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Nazad na vrh 
Strana 18 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
» Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
» Pitajte doktora - Dr Mico Djuricic - Beograd
» Pitajte doktora - Dr. Igor Smiljanic - Sombor
» Hvalenje doktora i klinike & Marketing

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon :: Pitajte Doktora-
Skoči na: