Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 EmptyPet Sep 27, 2019 12:10 pm od Duje Ostojić

» Rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 EmptySre Jun 27, 2018 8:27 pm od Papaoutai :3

» rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 EmptySub Maj 12, 2018 6:07 pm od penth90

» Podizanje i smanjenje grudi
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 EmptyPon Mar 12, 2018 2:04 pm od LeptiricSarenic

» Transplatacija kose
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 EmptyPon Feb 26, 2018 1:11 pm od kovacevic igor

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 EmptyUto Jan 16, 2018 7:11 am od Duje Ostojić

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 EmptyNed Jan 14, 2018 12:23 am od Andreich

» Zatezanje lica
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 EmptyPet Jan 12, 2018 12:25 pm od SuperGirl

» Povećanje volumena usnica injekcijskom tehnikom pomoću različitih implantata
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 EmptySub Nov 25, 2017 12:44 pm od Je_ci_li

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2



Lajkujte Nas
Baner C1



Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan


 

 Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb

Ići dole 
+30
Beki
antonios2301
andrea-ri1
magic.world
Lala112
Leonarda
Zejna
SuperGirl
Bokolino
tanja5
SuzanaP
Bijouxich
honey1506
LauraMaura
Asuna
neodlučna
sada
Hajdi.gg
zaza123
ImeldaM
ananas92
Aniram
aamrvica
Marijatasic
olgi
Iva
kleopatra
Elica
Duje Ostojić
Lence
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 61
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 EmptyUto Dec 26, 2017 12:41 pm

Poštovana tanja5,
većina srčanih aritmija se dobroćudne naravi. Sve ovisi o tome na kakvom srcu se događaju (zdrav ili bolestan srčani mišić ili miokard). Niste naveli koju aritmiju imate: preskakanja srca ili ekstrasistole (stres, kronični umor, puno ispijanja kave su najčešći uzroci), ubrzan rad srca ili tahikardija, usporen rad srca ili bradikardija, treperenje ili fibrilacija pretklijetki, različite vrste A-V blokova. Najćešće su preskakanja srca ili ekstrasistole, koje ima oko 70% zdravih ljudi. Neki ljudi ih ne osjećaju, a neki osjećaju kao neugodan udarac ili u trbuhu ili vratu. Mogu potjecati iz pretklijetki (kad su potpuno bezopasne i možete ići na operaciju s njima) i iz klijetki, kad su daleko najčešće bezopasne, ali mogu biti i opasne. Vrlo često ih uzrokuje manjak magnezija ili poremećaji u razini kalija u serumu. Najbolje je da se javite nekom odličnom kardiologu, koji će Vam uraditi UZV srca, zatim ergometriju (hodanje po brzoj traci uz istovremeno snimanje EKG) i Holter EKG (24 satno nošenje i snimanje EKG). Ja sam često imao u praksi pacijentice sa benignim i bezopasnim preskakanjima srca; uvijek sam tražio kardiološku obradu, i kad bih ju dobio sa pismenim dopuštenjem kardiologa, nikad nije bilo nikakvih problema sa operacijama u općoj anesteziji. Lijepi pozdrav


Poslednji izmenio Duje Ostojić dana Pon Jan 08, 2018 12:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
Bokolino
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
Bokolino


Posts : 1
Join date : 08.01.2018

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 EmptyPon Jan 08, 2018 12:08 pm

Poštovani doktore Ostojiću,

Već deset godina imam problem sa keloidnim ožiljcima na leđima i dekolteu. Na leđima su nastali kao posledica nekadašnjih akni dok su ovi na dekolteu izasli spotano i vremenom se povecavali. Od krema sam koristila sve sto su mi sami dokotri preporučili, u ovom slučaju Contratubex i Dermatix.
Međutim nijedna nije dala značajne efekte.

Zanima me koje su mi još terapijske opcije dostupne?

I htela bih vas pitati da li možda može postojati neki problem u organizmu, organske prirode, zbog koga imam ovakve vrste problema. Naime, nikad mi niko od lekara nije dao da uradim nijednu analizu, a s obzirom na to da nijedna krema ne pomaže, ponekad pomislim da postoji neki unutrašnji, zdravstveni problem. Možda neki hormonski nesklad, problem sa štitnom žlezdom, neka sistemska bolest?!

Ja mogu poslati i slike ovih promena koje imam ukoliko je to od nekog značaja.

Hvala Vam puno.
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 61
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 EmptyPon Jan 08, 2018 12:20 pm

Poštovana Bokolino
možete mi poslati slike. Sklonost stvaranju keloida je rijetka i nema objašnjenja zašto dolazi do stvaranja “divljih“ ožiljaka koji sami bujaju, poput kožnog tumorskog tkiva. Primjena krema koje ste koristili ne može eliminirati postojeći keloid. Jedina poznata uspješna terapija je kirurško odstranjenje postojećeg keloida, i zatim intralezionalna primjena (direktno u ožiljak) razrijeđenog kortikosteroida triamcinolon acetonida (preparati Kenalog ili Volon A), svaka tri tjedna u područje ožiljka, najmanje 6 mjeseci. Dakle, princip je izrezati i odstraniti keloid i zatim injekcijama spriječiti ponovni nastanak keloida. Ako imate puno keloidnih ožiljaka na leđima i dekolteu, onda možete probati ovaj tretman na nekoliko keloida. Ako navedena terapija bude uspješna, tada se isplati tako rješavati i preostale keloide. Naravno, nitko Vam ne može garantirati da se keloidi neće vratiti. No, ja sam na ovaj način rješavao desetak keloida proteklih godina, i zasad nije došlo do povrata keloida niti u jednom slučaju.
Nije mi poznato da neka unutrašnja bolest ili disbalans ima veze sa nastankom keloida. No, sistematski i detaljan liječnički pregled je uvijek dobrodošao. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
SuperGirl
24/7 ovde :)
24/7 ovde :)
SuperGirl


Posts : 2221
Join date : 11.10.2012

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 EmptyČet Jan 11, 2018 3:46 pm

Dobar dan doktore,

Dugo me nije bilo na forumu, kako ste?
Ja imam jednu muku. 
Juce sam radila baby botox, doza koja su mi stavili ukupno je 0.7
Sad me brine sto se bojim side efekta, kako sam videla na netu valjda se zove droopy eyelid.
Nasla sam sliku sa neta cisto da oznacim gde je botox apliciran, htela sam da mogu da pomeram obrve, htela sam da nemam linija izmedju ociju i bore sa strane oka.
Kad mi je doktor stavio botox na desnu stranu do obrve, i pritisnuo prstom da se botox rasporedi osetila sam kao da se nesto pomerilo nadole, kako sam oznacila sa plavu liniju na sliku. 
Danas sam otisla opet kod njega, jer nisam mogla da spavam od sto sam se uspanicila, i on kaze da radi 11 godina i da nema sanse da je pogresno aplicirao, da tu nema kanal da botox tako kllizne nadole. To sto sam osetila je neki nerv, ne znam, zaista mi je cudno, Ali po svega sto sam citala na internetu zaista se brinema, ako nista ne moze da krene po zlu kako se ona droopy eye dogodi?
Molim vas za Vase misljenje i iskustvo. Dali mislite da je moguce da botox klizne nadole kako je na sliku i sta moze da se dogodi?

Link od slike:   https://ibb.co/fLcuP6


Hvala vam
Nazad na vrh Ići dole
http://www.justplasticsurgeon.com
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 61
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 EmptyČet Jan 11, 2018 4:42 pm

Poštovana SuperGirl
termin baby botox u struci stvarno ne postoji; meni nije jasno što netko pod tim misli (možda manju dozu botoksa nego što je uobičajeno za neki dio lica i/ili vrata), a počeo sam raditi botoks 1999. godine. Drugo, botoks se pakira i aplicira u internacionalnim jedinicama koje su označavaju sa IU (international unit), a ne 0,7 ?!
No dobro, to sad nije bitno. Možda ste htjeli reći da su Vam ukupno aplicirali 70 IU, ili 7 IU (što ne vjerujem jer je premalo).
Ono što Vas zabrinjava je spušten položaj gornjih očnih kapaka ili ptoza (engl. droppy eyelid). To je moguća komplikacija kad se botoks aplicira u područje bora mrštenja, ili kad se hoće postići efekt podizanja obrva, a rjeđe kad se tretiraju bore smijeha (“crow's feet“). Osnovno pravilo je da se botoks aplicira najmanje 1 cm izvan koštanih rubova orbite ili očne duplje, pa se na taj način eliminira mogućnost da botoks prodre u orbitu i zahvati očne mišiće i posljedično dovede do spuštanja gornjih očnih kapaka. Ako ste jučer podvrgnuti tretmanu botoksom, spušten gornji očni kapak se može javiti do 10 dana nakon aplikacije botoksa; dakle to što ste osjetili bol ili kao da je “nešto skliznulo dolje“, ne znači ništa. Tek kad prođe 10 dana od tretmana botoksom, Vi ćete biti sigurni da Vam se nije dogodila ta rijetka komplikacija botoksa. 
Ako se ipak dogodi, tada se kapak vraća u normalan položaj unutar nekoliko tjedana, a u tom periodu pomažu kapi za oči Iopidine (generički Apraclonidin), koji podiže spušteni očni kapak. Mana je da se kapi moraju aplicirati svaka dva tri sata. Moram priznati da smo svi mi koji dugo radimo s botoksom imali po nekoliko slučajeva komplikacije “droopy eyelid“, tako da mi je neobično da Vaš doktor nije imao niti jedan slučaj u 11 godina!? Ako je to istina, skidam kapu do poda. Dakle, opustite se, to je rijetka komplikacija. No, morate pričekati još tjedan dana da ste potpuno sigurni da nećete imati “droopy eyelid“. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
SuperGirl
24/7 ovde :)
24/7 ovde :)
SuperGirl


Posts : 2221
Join date : 11.10.2012

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 EmptyČet Jan 11, 2018 4:52 pm

Hvala vam na brzi odgovor.
Ja se ne razumem u doziranje botoxa i to, ali sam cula da je doktor rekao sestri da spremi botox 0.7, sta to tacno znaci ne znam.
Izvinite sto cu da pitam opet, zanima me dali je moguce da kad je doktor pritisnuo prstom na mesto gde je pre aplicirao botox inekcijom, kako sam gledala na netu treba da botox ide prema gore, moguce je da je tecnost okliznula prema dole kako sam ja imala osecaj?
Jedini razlog za brigu mi je taj osecaj sta sam imala, kao da je tecnost okliznula do podocnjaka. Dali je to fizicki moguce?
Sta se doktora tice, ni ja ne verujem da nikad dosad nije imao slucaj komplikacije, jer je to skoro nemoguce.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.justplasticsurgeon.com
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 61
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 EmptyČet Jan 11, 2018 5:05 pm

Poštovana SuperGirl
ja nikad ne manipuliram prstima na mjestu gdje sam injekcijom aplicirao botoks, baš iz tog razloga da preveniram neželjeni transfer botoksa u očnu šupljinu. Dakle, moguće je da je doktor manualno omogućio botoksu da prodre u orbitu. Naravno, ne znam da li je to kod Vas slučaj. Postoje tri osnovna pravila nakon aplikacije botoksa: pacijent ne smije leći u ležeći položaj 3 sata, ne smije prstima dirati tretirana područja lica 3 sata, te je poželjno da se mršti, podiže i spušta obrve, te da se smije, kroz 3 sata; sa ciljem da botoks bolje zahvati ciljane mišiće koje želimo blokirati. Efekt botoksa počinje za 2-3 dana, a maksimalan efekt se postiže za 7 do 10 dana. Zato sam rekao da morate pričekati još tjedan dana. Sad ne možete ništa uraditi, pa se nema smisla nervirati. No, ako za dva tri dana ne bude došlo do “droopy eyelid“, tada je vrlo vjerojatno da se neće pojaviti niti nakon 10 dana.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
SuperGirl
24/7 ovde :)
24/7 ovde :)
SuperGirl


Posts : 2221
Join date : 11.10.2012

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 EmptyČet Jan 11, 2018 5:09 pm

Hvala vam puno jos jednom.
Nadam se da nece doci do komplikacije.

Ljep pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.justplasticsurgeon.com
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 61
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 EmptyČet Jan 11, 2018 5:15 pm

Molim lijepo.
Moramo biti optimisti. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
Zejna
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
Zejna


Posts : 34
Join date : 17.12.2017
Age : 34
Location : Subotica

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 EmptySub Jan 20, 2018 6:53 pm

avatar
Danas u 7:45 pm
od Zejna
Poštovani doktore,
Radila sam povećanje grudi 26.12.2017 , stavnjeni su replicon inplanti 425 ml, konci su mi vadjeni 14 dan, medjutim tom prilikom utvrdjeno je da rana sa desne strane ne zarasta najbolje i stavljeni su sekundarni šavovi . Rana je lepo zarasla medjutim desna strana je i dalje otecena, izgleda kao da dojke nisu u istoj visini. Da li je to normalna pojava 24 dan od operacije ? Bas sam zabrinuta.
I imala bi još jedno pitanje, sta Vi preporucujete za negu ožiljaka ?
Koza mi je inace prilično osetljiva, ožiljak od najmanje povrede mi bude vidljive mesecima.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 10 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Nazad na vrh 
Strana 10 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
» Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
» Pitajte doktora - Dr Mico Djuricic - Beograd
» Pitajte doktora - Dr. Igor Smiljanic - Sombor
» Hvalenje doktora i klinike & Marketing

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon :: Pitajte Doktora-
Skoči na: