Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 EmptyPet Sep 27, 2019 12:10 pm od Duje Ostojić

» Rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 EmptySre Jun 27, 2018 8:27 pm od Papaoutai :3

» rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 EmptySub Maj 12, 2018 6:07 pm od penth90

» Podizanje i smanjenje grudi
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 EmptyPon Mar 12, 2018 2:04 pm od LeptiricSarenic

» Transplatacija kose
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 EmptyPon Feb 26, 2018 1:11 pm od kovacevic igor

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 EmptyUto Jan 16, 2018 7:11 am od Duje Ostojić

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 EmptyNed Jan 14, 2018 12:23 am od Andreich

» Zatezanje lica
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 EmptyPet Jan 12, 2018 12:25 pm od SuperGirl

» Povećanje volumena usnica injekcijskom tehnikom pomoću različitih implantata
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 EmptySub Nov 25, 2017 12:44 pm od Je_ci_li

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2



Lajkujte Nas
Baner C1



Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan


 

 Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb

Ići dole 
+120
maleficent_11
Li Li
Ake
Venera
Draganna B
Mina88
Vrtnica
Beba45
LauraMaura
Sara25
loknica42
Cecil2000
MashaRostova
vivianele
rea33
diznilend
Orhideja
MozDA
Vaga Vaga
Moa
sarulinka
danza
Water Hazard
ivaap
indijana
FashionKilla
xena
next
luni
Natasha_bg
Aries
magic.world
Sun2
Asuna
mirjanakraljica
Alisa Aly
ady-
dindaa
I.P.
beautyme
vanda
macujama
tinčka
suncemalo
alkica dva
sissymissy
danica85
emillyy
Elizabet38
kirjana
missionvao
cocos
Marellica74
Pepper
darkovamala
Iva8055
Desire
Alexis139
inna
nadalina0304
dejanica
Willma
naxi
milan1111
andandj
lidiafx
Lely
terapeutkinja
titty
Mirjana 445
marco14
Plastic mama
Sanna
JG_Blu
glida
Barbica
Masha23
Nela81
sathena
ZvoncicaZvrk
blondie021
Di
lolica
Denysia
draganjan
brucespringsteen
Bjanka NS
lili marlen
DannyDanny
Tiki29
aniratak
Annie 78
curlyblondehairgirl
milica90
Elizabeth Hurley
Baby blue
Suzana_mkd
mooshmoolica
zvjezdica333
tini35
Bubica
aspireone
misstony
dada
motorina
jelmoli
njanjaaa
danijelica
blondyna
SarraFR
Boobynewbie
chantelle
buba
andjelak2010
ketrin
CocoNoir
barabi
sewendy
Duje Ostojić
SuperGirl
124 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 64 ... 100  Sledeći
AutorPoruka
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 EmptyČet Jan 23, 2014 3:21 pm

Poštovani Draganjan,

prema Vašem opisu, diferencijalno dijagnostički se može raditi o dobroćudnom tumoru kosti ili osteomu, ateromu ili žlijezdi lojnici koja se ne prazni, eventualno i dobroćudnom tumor masnog tkiva ili lipomu koji su ipak mekši i mobilniji. Najbolje da odete kod kiruga lica i vrata koji će procijeniti o čemu se radi, ili da Vam urade RTG čeone kosti, profilnu snimku, gdje će se vidjeti da li je potkožna tvorba koštana ili mekotkivna. U svakom slučaju, jedina terapetska opcija je kirurško odstranjenje tvorbe, a ožiljak se može odlično uklopiti u horizontalne bore čela. Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
draganjan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
draganjan


Posts : 4
Join date : 17.01.2014

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 EmptyČet Jan 23, 2014 6:42 pm

Doktore totalno ste u pravu za masno tkivo kod mene je celo nenormalno masno umijem se navecer po celu prije spavanja a popodne kad ustanem celo je opet masno koda se nisam ni umivo.
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 EmptyPet Jan 24, 2014 7:53 am

Poštovani Draganjan,

ako imate masnu kožu, moguće je da se radi o ateromu; potkožnoj, tvrdoj i slabo mobilnoj tvorbi, koja nastaje od začepljenja izvodnog kanala žlijezde lojnice, pri čemu se loj stalno stvara, ne može se isprazniti na površinu kože, i onda se inkapsulira potkožno; formirajući tvorbu. Jedina terapija: kirurško odstranjenje, jer su ateromi na masnoj koži skloni infekcijama (gnojni čir), a onda je ožiljak puno širi i zadebljaniji. Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
Denysia
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
Denysia


Posts : 3
Join date : 21.01.2014

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 EmptyPet Jan 24, 2014 10:19 pm

Postovani dr. Ostojicu,
zaista bih zelela uvecati grudi,ali me malo brine oporavak zbog posla kojim se bavim.
Naime,frizer sam i to zahteva svakodnevni aktivni rad rukama(uz podizanje ruku).
Da li bi se mogla operisati i posle nesmetano vratiti poslu i koliko bi vremena trebalo da prodje od operacije?
Volela bih da cujem,ako imate da podelite iskustvo neke moje koleginice u vezi sa oporavkom,jer i pri samoj pomisli na to hvata me panika.

Veliki pozdrav Smile
Nazad na vrh Ići dole
lolica
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
lolica


Posts : 4
Join date : 22.01.2014

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 EmptySub Jan 25, 2014 11:53 am

Poštovani doktore,

molim Vas da mi kao stručnjak u ovoj oblasti date Vaše mišljenje u vezi sa problemom koji je nastao nakon operacije grudi. Moja operacija je bila prije tačno 5 mjeseci i ugrađeno mi je u lijevu 375 cc, a u desnu 350 cc Mentor, Siltex Round High Profile, Gel Breast Implant Cohesive II. Kako mi je ljekar rekao tokom operacije teško su "podigli" desni mišić, ali sve je proteklo bez većih problema i puštena sam na kućno liječenje nakon 24 sata.
Nisam imala vanjske šavove i nakon 7 dana su mi skinuli trakice za spajanje reza, te dali preporuku za dalji opravak. Oko 10 dana iz desnog reza je počela da curi limfa sa malo krvi, dr mi je propisala antibiotik i rekla da se to može desiti i da nije ništa alarmantno. Kada je to sve počelo da se dešava, oko 3 dana sam osjetila da je desna dojka znatno omekšala i spustila se u odnosu na lijevu. Takva je i ostala sve do danas i sve bi bilo uredu da lijeva nije ostala u znatno višem položaju i još uvijek dosta pod pazuhom. Kada sam bila na kontroli prije nekih 1,5 mjesec dr je rekla da ćemo sačekati da prođe 6 mjeseci o onda razgovarati o eventulanim dodatnim korekcijama. Moje mišljenje je da se ovo više neće mijenjati i baš je velika razlika između desne i lijeve. U prilogu Vam šaljem i fotografije i molim Vas da mi date komentar na ovo. Da li je ova situacija zbog loše uređenih "džepova", što je iz jedne curila limfa, a iz druge ne ili je kod desne poblem zbog tog mišića?

[You must be registered and logged in to see this image.]" />" />
Nadam se su fotografije vidiljive, ukoliko nisu pokušaći preko administratora.
Hvala Vam unaprijed na odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 EmptyNed Jan 26, 2014 1:35 pm

Poštovana Denysia,

mislim da Vas ne mora hvatati panika. Postoperativni oporavak je strogo individualan. Po mom iskustvu, žene koje su rađale jedno, a posebno više djece, se oporavljaju izuzetno brzo, čak tako dobro da ne uzmu niti jednu tabletu protiv bolova. Ako niste rađali, onda sve ovisi o Vašem pragu boli, odnosno o Vama. Bolovi su najizraženiji 2-3 dana nakon operacije kod većine pacijentica, a rjeđe se protežu na tjedan dana pa i duže. Mislim da to nema nikakve veze sa veličinom implantata, mada je za pretpostaviti da veći implantat više rasteže veliki prsni mišić. Naravno da sam imao frizerke za pacijentice i one su se vrlo brzo vraćale svom spolu, najkasnije do tjedan dana, a većinom i ranije. Pokreti rukama kod Vašeg posla nisu problem što se tiče same operacije i ishoda, eventualno Vama mogu biti više ili manje bolni. No, mislim da tjedan dana mora biti dovoljno, a posebno ako ste dosad rađali; onda i kraće. Dakle, nikako Vas ne treba hvatati panika; ako to želite, nema razloga da to ne uradite, a Vaš posao neće patiti. Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 EmptyNed Jan 26, 2014 1:49 pm

Poštovana Lolica,

kad Vam je rečeno da Vam je desni mišić teže odignut, to samo znači da se kirurg susreo sa ožiljnim priraslicama koje su posljedica upale dojke ili mastitisa, što se najčešće događa nakon trudnoće, u peroidu dojenja, ali se može javiti i kod nerotkinja kao i svaka druga infekcija. Dakle, da li ste ikada imali mastitis u desnoj dojci? Ako niste, onda zbilja ne znam zašto je bilo problematično odvajanje velikog prsnog mišića od rebara, međurebrenih mišića i malog prsnog mišića.
Ako Vam je deseti dan curila serozno sukrvava tekućina iz reza, pa je dojka naglo smekšala, to znači da se taj sadržaj nakupljao u džepu tijekom desetak dana, i onda poslije iscurio vani kroz privremenu fistulu koja je kasnije spontano zarasla. To bi mogao biti razlog spuštanja desne dojke, jer je taj sadržaj proširio džep, pa se implantat više spustio nego na suprotnoj strani. Naravno, pretpostavljam da su obje dojke preoperativno bile pozicionirane u istoj razini. Ako je desna bila niže pozicionirana, onda je vrlo teško korigirati navedenu asimetriju, pa se isti odnos očekuje i nakon operacije (spušteniji položaj desne dojke).
Definitivni položaj dojki je tek nakon 6-12 mjeseci, pa čak i kasnije, tako da još ima nade da će se lijeva dojka spustiti. Desna se sigurno neće podići sama od sebe. Da li su obje dojke sada jednako mekane i mobilne u svim smjerovima?
Naravno da uzrok ovoj asimetriji može biti i asimetrično prepariranje džepova, ali to je teško znati sad. Zato je izuzetno važno precizno preoperativno crtanje i mjerenje dimenzija džepova, da bi se izbjegle veće asimetrije dojki. Manje asimetrije su uvijek prisutne, jer ne postoji žena koja ima potpuno simetrične grudi preoperativno, niti postoperativno, ili ja nisam vidio takvu pacijenticu. LIjepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
lolica
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
lolica


Posts : 4
Join date : 22.01.2014

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 EmptyNed Jan 26, 2014 2:32 pm

Poštovani doktore,

prvenstveno bih željela da Vam zahvalim na ovako opširnom odogovoru. Moja operacija je potrajala neuobičajeno dugo, oko 3,5 sata (moje dvije prijateljice su operisan kod iste dr i operacije su  trajale do 1 sat), kada sam pitala zašto je trajalo toliko, dr mi je rekla da mi je desni mišić bio potpuno neelastičan i da su ga teško podigli. Nisam rađala i ne sjećam se da sam nekada imala upalu (jednom tokom ljeta sam prestala piti pilule za kontacepciju i tada sam imala reakciju, koja je sanirana uz pomoć Chymoral tableta), redovno sam išla na preglede UZ, jednom godišnje i nisam imala problema sa desnom dojkom. Stanje prije operacije je bilo sljedeće: obostarno hipotrofične grudi, za oko 50 ml nešto voluminoznija desna dojka i za oko 1,5 cm spuštena inframarana brazda, grudi bezbolne i bez palpatornih tumefekata. Dakle upravu ste bilo je razlike. Zbog toga mi je prilikom isrtavanja rez na lijevoj nešto niži u odnosu na dojku, odnosno trebalo bi da su sada rezovi na istoj visini. Međutim desilo se to da se lijeva nije spustila preko reza i rez je potpuno vidljiv, jer je dojka ostala iznad njega, dok se desna baš spustila i potpuno prekrila rez/oziljak. Obe dojke su mekane, desna malo više i pokretljive su na sve strane, jedino što kod lijeve sa strane na jednom mjesu mogu da osjetim silikon, onako kao da je iskočio na jednom mjestu, ne znam kako bih Vam to opisala, ide popuno oblo dojka, onda na jednom mjestu silikon malo kao loptica i onda opet normalno. I naravno u odnosu na desnu koja se povukla iz pazušnog dijela, lijeva je još uvijek tamo, a kada mi je dr pokazala kako bi trebalo da se pozicioniraju prema urađenim džepovima, lijeva bi trebalo još da se pomjeri.
Moje dojke su potpuno različitog izgleda/oblika, desna je potpuno okrugla, dok lijeva izgleda kao da je u njoj anatomski, a ne okrugli i to je zaista čudno...

Lijep pozdrav,
Nazad na vrh Ići dole
Di
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
Di


Posts : 5
Join date : 27.01.2014
Location : Zadar

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 EmptyPon Jan 27, 2014 1:40 am

Poštovani doktore .
ako mi možete reći dali je manja mogućnost komplikacija sa Polytech Health & Aesthetics implatantima  u odnosu na Allergan ?  I dali to ovisi i o vrsti anatomski ili okrugli ?
Na nekim forumima vani sam vidjela da doktori većinom daju prednost okruglim što me je baš začudilo.
Hvala
Srdačan pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 EmptyPon Jan 27, 2014 8:15 am

Poštovana Lolica,
ako je lijevi inframamarni sulkus bio pozicioniran za 1,5 cm više od desnog sulkusa, Vaša operaterka je pokušala postaviti rezove u istu razinu da bi i sulkusi postoperativno bili u istoj razini. No, dugoročno, to jednostavno neće upaliti, eventualno se može smanjiti visina sulkusa. Posljedica je: Vaš lijevi rez je smješten ispod lijevog inframamarnog sulkusa i to se neće promijeniti. Ali, mislim da nije greška Vaše doktorice, jer se to ne može korigirati dugoročno. I sam sam znao pogriješiti na sličan način prije nekoliko godina. Sad jednostavno objasnim pacijentici je da je najbolji tretman asimetrije: prihvatiti ju. Različit oblik dojki može također biti uvjetovan preoperativnim stanjem. Ako su dojke bile približno vrlo sličnog oblika, osim što je desna bila malo veća, onda asimetrija oblika dojki može biti zbog asimetričnog prepariranja džepova (preuzak ili preširok džep, jer Mentor implantat "pliva" u džepu, ne može srasti sa okolnim tkivom), zatim "ripplinga" koji može biti izraženiji na jednoj dojki, početne kapsularne kontrakture (Baker tip I ili II) koja može malo defomirati implantat što dojci daje drugačiji oblik. No, ako je asimetrija oblika dojki prisutna od početka; onda se radi ili o preoperativno različitom obliku dojki, ili asimetriji džepova (jer se nabiranje ili "rippling" implantata i kapsularna kontraktura nisu mogli razviti tako brzo). Kad opisujete da je silikon iskočio na jednom mjestu, to može biti "rippling", ali i činjenica da pipate neku cistu, žljezdano tkivo, neki manji fibroadenom, koji nemaju veze sa operacijom. Sve su ove moje spekulacije, a Vaša doktorica najbolje poznaje situaciju. Nadam se da sam barem malo pomogao. Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
Sponsored content





Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 29 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Nazad na vrh 
Strana 29 od 100Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 64 ... 100  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
» Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
» Pitajte doktora - Dr Mico Djuricic - Beograd
» Pitajte doktora - Dr. Igor Smiljanic - Sombor
» Hvalenje doktora i klinike & Marketing

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon :: Pitajte Doktora-
Skoči na: