Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 EmptyPet Sep 27, 2019 12:10 pm od Duje Ostojić

» Rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 EmptySre Jun 27, 2018 8:27 pm od Papaoutai :3

» rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 EmptySub Maj 12, 2018 6:07 pm od penth90

» Podizanje i smanjenje grudi
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 EmptyPon Mar 12, 2018 2:04 pm od LeptiricSarenic

» Transplatacija kose
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 EmptyPon Feb 26, 2018 1:11 pm od kovacevic igor

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 EmptyUto Jan 16, 2018 7:11 am od Duje Ostojić

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 EmptyNed Jan 14, 2018 12:23 am od Andreich

» Zatezanje lica
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 EmptyPet Jan 12, 2018 12:25 pm od SuperGirl

» Povećanje volumena usnica injekcijskom tehnikom pomoću različitih implantata
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 EmptySub Nov 25, 2017 12:44 pm od Je_ci_li

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2



Lajkujte Nas
Baner C1



Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan


 

 Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd

Ići dole 
+57
Tinky84
Moa
Flower03
misaa
dudaz
indijana
kaja_cg
Asuna
mirjanakraljica
makimaki
honeybee
Slaninica
Queen
zvucnik
Alexis139
zvucnikanica
ella87
Lena31
Pepper
danica85
Sljapko Lokvic
lenmar
lana
Mary4
korekcija
inna78
smartass
Beba
milica88
milan1111
naxi
lastsamurai
ljapica
shady
makki
Plastic mama
marco14
jeca
AraLala
Elizabeth Hurley
Marijana B.
andandj
njanjaaa
glida
Zubarka
motorina
Siliconedoll
CocoNoir
andjelak2010
buba
Kiki
Marsa
mamagaga
blondyna
dr Igor Maljković
ketrin
SuperGirl
61 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 21  Sledeći
AutorPoruka
glida
Stalni posetilac
Stalni posetilac
glida


Posts : 62
Join date : 09.12.2013
Age : 40

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 EmptyČet Mar 20, 2014 9:40 am

Hvala na odgovoru..ipak je dual plane bolji izbor Smile
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac
dr Igor Maljković


Posts : 98
Join date : 19.10.2012
Age : 52
Location : Beograd, Bor,

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 EmptyČet Mar 20, 2014 11:28 am

"dual plane", dobro zamišlljen i dobro urađen je ... najbolji izbor Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://drmaljkovic.com/
marco14
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
marco14


Posts : 5
Join date : 22.02.2014

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 EmptyUto Mar 25, 2014 2:44 pm

Dragi doktore,

Vec nekoliko godina cekam da neko u Srbiji pocne da koristi water-jet (body-jet) metod liposukcije. Prednosti ove metode su brojne i za hirurga i za pacijenta a jos su i vece ako se dodatno radi fat transfer.  Pitam se da li vi imate neke "insajderske" informacije da li ce i kada neko poceti ovo da radi i kod nas?  Osim mozda finansijskih, ne vidim druge razloge zasto se sa primenom body-jet toliko odugovlaci.
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac
dr Igor Maljković


Posts : 98
Join date : 19.10.2012
Age : 52
Location : Beograd, Bor,

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 EmptyUto Mar 25, 2014 3:13 pm

Poštovana,

kao i svaka nova tehnologija i body jet se reklamira kao univerzalno rešenje koje radi "SVE" , kad je u pitanju liposukcija. Medjutim, na ishod liposukcije daleko više utiče umešnost, znanje i spretnost hirurga nego oprema koja se koristi tom prilikom. Ni ja, niti bilo koji hirurg ne može reći na osnovu pregleda ili fotografije pacijenta da li je neka liposukcija radjena klasičnom , manuelnom metodom, ultrazvučnom, smart lipo ili body jet.

Dobro uradjena liposukcija dobro izgleda, a tehnički lošu liposukciju ne može nikakva nova tehnologija učiniti dobrom.

Mislim i da je odabir hirurga bitniji od tehnologije koju koristi.
Nazad na vrh Ići dole
http://drmaljkovic.com/
marco14
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
marco14


Posts : 5
Join date : 22.02.2014

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 EmptyUto Mar 25, 2014 3:43 pm

Dragi doktore,

Hvala na brzom odgovoru. Ja se naravno slazem sa svim sto se rekli ali razlozi za moje pitanje i interes za ovu tehniku su drugaciji. Cak i da su rezultati isti, prednost valjda ima metoda koja pruza veci komfor pacijentu (a i hirurgu). Ja nisam hteo da navodim prednosti posto se one ionako mogu lako naci na internetu i youtube. Izmedju ostalog se cak i tvrdi da se moze vise masti izvuci, nema hematoma, manji rizik od penetracije jer se radi blagim pokretima i u lokalnoj anesteziji i tako dalje. Ovo su sve stvari koje mene kao pacijenta veoma interesuju.

P.S. Ja sam musko.
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac
dr Igor Maljković


Posts : 98
Join date : 19.10.2012
Age : 52
Location : Beograd, Bor,

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 EmptyUto Mar 25, 2014 9:04 pm

To je sve tačno, ali i dalje tehnika nije opšte prihvaćena. Isto to što je sad body jet pre 10 godina bila je ultrazvučna liposukcija, pa zatima laser, pa tako redom. Uvek je izražen problem prihvatanja nove tehnike.

U svetskim okvirima još nema relevatnog časopisa koji je objavio ozbiljnu studiju o body jet tehnici, iako ista postoji već 7 godina (http://aes.sagepub.com/content/27/3/342.abstract?sid=edcfa161-3d8f-4bc7-a16b-f42e78493626), tako da se ne omže davati neki siguran savet ili mišljenje, a razume se da prodavci uredjaja sve to zdušno reklamiraju.
Nazad na vrh Ići dole
http://drmaljkovic.com/
marco14
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
marco14


Posts : 5
Join date : 22.02.2014

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 EmptySre Mar 26, 2014 10:42 am

Dragi doktore,

Hvala jos jednom na Vasem vremenu i strpljenju. Moje pitanje je samo bilo da li slucajno znate da li ce uskoro neko i u Srbiji poceti da koristi body-jet liposuction. To je sve sto se mog pitanja tice. Inace, pogledao sam rad (abstrakt) kojeg ste pomenuli. Nemam subskripciju da bi ga procitao ali znam da je jedan od autora (H. Meyer) postavljao video klipove iz svoje privatne ordinacije u Hamburgu, koje sad ne mogu ponovo da nadjem jer postoje na stotine slicnih klipova. Jedna od najimpresivnijih stvari koje sam video je zapravo rekonstrukcija dojke obicnim fat graftingom posle (totalne?) mastektomije

[You must be registered and logged in to see this link.]

Na forumima sam citao da sami doktori isticu da je kvalitetnea mast za fat transfer mozda i najvaznija korist od ove tehnike. Ja se iskreno nadam da ce se neko i od nasih doktora zainteresovati za ovaj metod u najskorije vreme. Srdacan pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac
dr Igor Maljković


Posts : 98
Join date : 19.10.2012
Age : 52
Location : Beograd, Bor,

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 EmptySre Mar 26, 2014 12:04 pm

Ja radim kod rekonstrukcije dojke u sekundarnom aktu podizanje zdrave dojke i fat grafting rekonstruisane dojkeu cilju poboljšanja izgleda . Pročitao sam da je bolji procenat preživljavanja ćelija ovom tehnikom, ali je nisam do sada primenjivao.

Ukoliko neko počne da radi navedenu tehniku siguran sam da ćete najpre na ovom forumu naći iskustva pacijenata.

Puno pozdrava!
Nazad na vrh Ići dole
http://drmaljkovic.com/
Plastic mama
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
Plastic mama


Posts : 11
Join date : 27.03.2014

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 EmptyPon Mar 31, 2014 10:39 am

Postovani doktore, zanima me kakva su Vasa iskustva sa korekcijom grudi akvafiling gelom? Ja bih htela da to radim u beogradu, tacnije, korekciju asimetrije, a dijagnoza nakon pregleda kod onko-hirurga mi je Dysplasio mammae bil. fibrocystica. Mastodinia. Hirurg mi je rekao da mogu da idem na plasticnu operaciju, ali me zanima da li u mom slucaju sme da se koristi taj gel. Hvala puno. S postovanjem
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac
dr Igor Maljković


Posts : 98
Join date : 19.10.2012
Age : 52
Location : Beograd, Bor,

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 EmptyPon Mar 31, 2014 11:01 am

Poštovana,

kad su u pitanju grudi opcije nisu naročito velike. Silikonski implant je zlatni standard, a sve druge metode, fat transfer, aquafilling i druge tek trebaju da nađu svoje mesto. Sve one mogu korigovati tek male aimetrije ili nesavršenosti, dok je kod vidljivijih promena potrebna prilična i duga priprema.

Mislim da je u Vašoj situaciji bolji izbor implant, jer , statistički gledano, 80% žena ima neki od oblika fibrozne displazije dojki.
Nazad na vrh Ići dole
http://drmaljkovic.com/
Sponsored content





Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
Nazad na vrh 
Strana 8 od 21Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 21  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitajte doktora - Dr Mico Djuricic - Beograd
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
» Pitajte doktora - Dr. Igor Smiljanic - Sombor
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
» Hvalenje doktora i klinike & Marketing

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon :: Pitajte Doktora-
Skoči na: