Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 EmptyPet Sep 27, 2019 12:10 pm od Duje Ostojić

» Rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 EmptySre Jun 27, 2018 8:27 pm od Papaoutai :3

» rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 EmptySub Maj 12, 2018 6:07 pm od penth90

» Podizanje i smanjenje grudi
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 EmptyPon Mar 12, 2018 2:04 pm od LeptiricSarenic

» Transplatacija kose
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 EmptyPon Feb 26, 2018 1:11 pm od kovacevic igor

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 EmptyUto Jan 16, 2018 7:11 am od Duje Ostojić

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 EmptyNed Jan 14, 2018 12:23 am od Andreich

» Zatezanje lica
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 EmptyPet Jan 12, 2018 12:25 pm od SuperGirl

» Povećanje volumena usnica injekcijskom tehnikom pomoću različitih implantata
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 EmptySub Nov 25, 2017 12:44 pm od Je_ci_li

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2



Lajkujte Nas
Baner C1



Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan


 

 Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb

Ići dole 
+120
maleficent_11
Li Li
Ake
Venera
Draganna B
Mina88
Vrtnica
Beba45
LauraMaura
Sara25
loknica42
Cecil2000
MashaRostova
vivianele
rea33
diznilend
Orhideja
MozDA
Vaga Vaga
Moa
sarulinka
danza
Water Hazard
ivaap
indijana
FashionKilla
xena
next
luni
Natasha_bg
Aries
magic.world
Sun2
Asuna
mirjanakraljica
Alisa Aly
ady-
dindaa
I.P.
beautyme
vanda
macujama
tinčka
suncemalo
alkica dva
sissymissy
danica85
emillyy
Elizabet38
kirjana
missionvao
cocos
Marellica74
Pepper
darkovamala
Iva8055
Desire
Alexis139
inna
nadalina0304
dejanica
Willma
naxi
milan1111
andandj
lidiafx
Lely
terapeutkinja
titty
Mirjana 445
marco14
Plastic mama
Sanna
JG_Blu
glida
Barbica
Masha23
Nela81
sathena
ZvoncicaZvrk
blondie021
Di
lolica
Denysia
draganjan
brucespringsteen
Bjanka NS
lili marlen
DannyDanny
Tiki29
aniratak
Annie 78
curlyblondehairgirl
milica90
Elizabeth Hurley
Baby blue
Suzana_mkd
mooshmoolica
zvjezdica333
tini35
Bubica
aspireone
misstony
dada
motorina
jelmoli
njanjaaa
danijelica
blondyna
SarraFR
Boobynewbie
chantelle
buba
andjelak2010
ketrin
CocoNoir
barabi
sewendy
Duje Ostojić
SuperGirl
124 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 33 ... 62, 63, 64 ... 81 ... 100  Sledeći
AutorPoruka
macujama
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
macujama


Posts : 3
Join date : 19.11.2014

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 EmptySre Feb 18, 2015 9:42 pm

Postovani dr Ostojicu,

22.12.2014 mi je uradjena augmentacija Mentor Cohesive II HP 400cc,  okrugli implanti, inframamarni pristup, dual plane tehnika. Sve je proteklo u najboljem redu.s`time sto je dr naglasio daje 375cc bilo idealno za plasirati a 400 je neki maksimum.Svog tkiva sam,po proceni doktora imala oko 125gr,ne previse,pretpostvljam... Wink U poslednjih nekoliko dana sam primetila nabore na spoljasnjim stranama obe dojke,na levoj izrazenije,opipljive pod prstima,a uocljive pri saginjanju napred. Brine me da li je moguce da je doslo do pojave ripplinga za tako kratak vremenski period od operacije i sta mi je ciniti?  Crying or Very sad Nisam izgubila na tezini za to vreme,naprotiv... 

Hvala na izdvojenom vremenu!
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 EmptyČet Feb 19, 2015 9:40 am

Poštovana macujama,

moguće je da se nabiranje ili "rippling" ili "wrinkling" implantata razvije za dva mjeseca nakon operacije.
Vi imate Mentor implantate koji spadaju u mikroteksturirane implantate, cohesive II (srednja gustoća silikonskog gela), i nešto veću šansu za nastanak "ripplinga" (ali i manju šansu za nastanak kapsularne kontrakture). Ovo što ste opisali je gotovo sigurno obostrani "rippling" implantata koji se pipa na tipičnim mjestima kod "dual plane" tehnike; na vanjskim stranama i donjim polovima dojki. Nije uopće bitno i ništa ne bi promijenilo da su Vam postavljeni implantati volumena 375 cc.
Što napraviti? Imate dvije opcije. Prva je da se pomirite s tim i zaboravite na "rippling". Ta opcija mi je najprihvatljivija. Druga opcija je kirurški tretman, ako Vas rippling" previše smeta. Ja ne bih bio za promjenu implantata (tada bih sugerirao poliuretanske implantate jer imaju znatno manju šansu za "rippling"). Ja bih radio bio za "lipofilling", odnosno punjenje udubina "ripplinga" sa vlastitim masnim tkivom, uzetim najčešće sa prednjeg trbušnog zida, stražnjice, bedra... Tako masno tkiva se priredi u centrifugi, gdje se odvaja od ulja i sukrvicee, vraća u šprice od 1 ml i precizno sa kanilom aplicira u udubine "ripplinga" i tako ga vizualno maskira. To je danas česta metoda kojom se rješavaju te minimalne iregularnosti površine dojki, uzrokovane implantatima. Metoda se radi u lokalnoj potenciranoj anesteziji, traje oko sat vremena i rezultati su zbilja odlični, a nekad je potrebno dva puta ponavljati proceduru, jer se dio masnog tkiva resorbira. Nadam se da sam donekle razjasnio situaciju. Nemojte se opterećivati kako i zašto je nastao "rippling". Ni mi kirurzi to često ne znamo, jer se "rippling" sreće i kod vrlo malih volumena implantata; i kod najčvršćeg silikonskog gela (Cohesive III ili Cohesive gel u Allerganu) i kod poliuretanskih implantata (najrjeđe).
Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
macujama
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
macujama


Posts : 3
Join date : 19.11.2014

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 EmptyČet Feb 19, 2015 9:48 am

Postovani dr Ostojicu,

Hvala Vam na brzom odgovoru i objasnjenju! Veliki pozdrav iz Beograda!
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 EmptyČet Feb 19, 2015 10:04 am

Poštovana macujama,

bilo mi je zadovoljstvo. Stojim Vam na dispoziciji za sva dodatna pitanja. Hvala na pozdravima iz meni jako dragog Beograda. I ja Vama šaljem tople pozdrave iz hladnog, sunčanog Zagreba
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
buba
VIP
VIP
buba


Posts : 1489
Join date : 23.10.2012

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 EmptyPet Feb 20, 2015 3:58 am

Poštovani dr.,
imam jedno pitanje za Vas.
Kako već dugi niz godina radite sa Alergan implantima, šta znači "laminacija" istih?
I koji je cenovnik rang ( mislim na nabavnu cenu) izmedju Polytecha , Mentora I Alergana?
Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 EmptyPet Feb 20, 2015 11:57 am

Poštovana buba,

valjda ste mislili na termin delaminacija? Jer nisam sreo u stručnoj literaturi termin laminacija. Delaminacija znači odvajanje silikonskog gela od ovojnice implantata, ali isto isto i odvajanje gela unutar silikonskog implantata što u oba slučaja rezultira stvaranjem mjehurića unutar implantata. Ovisno o stupnju delaminacije, može doći do promjene oblika implantata i vidljivih deformacija dojke. Ja radim sa Allerganom oko 7 godina i nisam se sretao sa delaminacijom. Inači ja sam daleko najčešće koristio Style 410 Natrelle, a puno rjeđe Style 510 koji se sastojao od dvostrukog gela (danas su to diagon implantati kod Polytecha). Style 510 sam koristio za podizanje i povećanje spuštenih grudi, pri čemu je gušći i čvršći gel bio smješten u donjim dijelovima implantata (da bolje pridržava spuštene dojke), a mekši gel je bio u gornjim djelovima implantata. Upravo je delaminacija ili odvajanje između mekšeg i čvršćeg gela bila razlogom da je dolazilo do problema, pa se Style 510 prestao proizvoditi u Allerganu prije dvije godine. Ja sam stavio Style 510 Natrelle kod možda dvadesetak pacijentica i zasad mi se nijedna nije javila sa problemom delaminacije, mada su mi neki prijatelji iz inozemstva koji su više koristili taj tip implantata govorili o slučajevima delaminacije. Isto tako, obilniji hematom u džepu, koji je rana postoperativna komplikacija, može dovesti do odvajanja ovojnice implantata od silikonskog gela i zato ga je vrlo važno operativno odstraniti čim se primijeti (unutar prvih par sati), a ne čekati slijedeći dan.
Nemam iskustava sa diagon Polytech implantatima, mada neki vrhunski kirurzi koriste isključivo taj tip kao Dr Constantin Stan iz Bukurešta koji koristi samo poliuretanske diagon implantate (valjda zato jer ih je on osobno izumio).
Što se tiče nabavnih cijena Mentora, Allergana ili Polytecha, one su vrlo slične, s tim da su diagon poliuretanski implantati Polytecha trenutno najskuplji na svijetu. Ne mogu Vam govoriti o mojim nabavnim cijenama jer je to poslovna tajna. Naime, jasno je da netko tko radi veći broj augmentacija grudi godišnje ima bolju nabavnu cijenu od nekoga tko to radi desetak puta godišnje. Mislim da se nabavne cijene Allergana i Mentora razlikuju ovisno o pojedinoj zemlji, no u to ne bih ulazio. Sigurno znam podatak da je nabavna cijena okruglog Mentor implantata za jednog mog kolegu u javnoj bolnici u Istanbulu 200 EUR po komadu, što je znatno jeftinije nego u Hrvatskoj. No, očito je on izvanserijski potrošač da dobije takav popust na količinu. Nadam se da ste zadovoljni odgovorom. Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
buba
VIP
VIP
buba


Posts : 1489
Join date : 23.10.2012

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 EmptyPet Feb 20, 2015 1:21 pm

Doktore,
Hvala na iscrpnom odgovoru.
Ovo o "laminaciji" sam pročitala ovde na forumu.
Srdačan pozdrav,
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 EmptyPet Feb 20, 2015 1:37 pm

Poštovana buba,

pretpostavljao sam da je mali nesporazum. Dakle pravilan termin je delaminacija (odvajanje, razdvajanje), a laminacija ne postoji. Odnosno, laminacija vjerojatno postoji samo kad se implantat proizvodi u tvornici.
Puno pozdrava, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
misstony
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
misstony


Posts : 732
Join date : 17.11.2013
Age : 39
Location : Zadar

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 EmptyČet Feb 26, 2015 10:54 pm

Poštovani doktore,

Samo da Vam se kratko javim i zahvalim na prekrasnim grudima koje ste mi napravili! Zaista nije moglo bolje. lkjljmlk  Sad mi je tako drago da nisu stali veći implantati jer da jesu, ja bih ih stavila, a to bi onda na moju građu bilo "too much" i vjerojatno bih izgledala vulgarno. Ovako je baš taman! Primam samo komplimente, a veličina grudi izgleda prirodno. Nitko ne primijeti da su implantati, osim šačice ljudi koji su me prije vidjeli u kupaćem kostimu. Dakle, upotpunjavaju moju figuru baš onako kako sam htjela! Prije sam imala malo iskrivljeno mišljenje o veličini jer sam gledala druge djevojke i previše sam sebe uspoređivala s drugima no sada vidim da je to bilo smiješno. Hvala Vam još jednom!

Pravi razlog zbog kojeg Vam se javljam je nešto drugo. Moj nos. Jer osim grudiju oduvijek želim operirati i nos. Samo trebam naći pravo doba godine za to zbog posla i drugih obaveza. Naravno da ću i to napraviti kod Vas. Ne pada mi na pamet tražiti druga mišljenja jer nema smisla. Jedino Vama potpuno vjerujem pošto ste mi već napravili vrhunski posao s grudima. Već sam Vam se javljala mail-om u vezi toga, ali pitat ću Vas nešto drugo ovdje jer možda moje pitanje može pomoći i nekim drugim curama koje planiraju slično. Dakle, rekli ste i sami da mi je nos preširok i da se tu može napraviti lijep posao. Ono što me zanima je oporavak nakon operacije. Kako to izgleda iz Vašeg iskustva? Na Vašoj stranici sam pročitala da je potrebno 2 tjedna da se povuku otekline i podljevi. Ali, kad ja stvarno mogu početi raditi s obzirom na moju vrstu posla (koju ovdje neću spominjati, ali vi znate čime se bavim)? Kad mogu početi trenirati u teretani s obzirom da dosta trčim i radio kardio treninge (znači, moram disati)?  Kakva su iskustva drugih djevojaka u tome? Znam da sam Vam rekla da ću na tu operaciju krajem ove godine, ali sam nestrpljiva i htjela bih što prije, no imam i natjecanje početkom lipnja i ne mogu si dopustiti veliku pauzu u pola priprema za natjecanje od treninga. A opet ne bih htjela ni preko ljeta hodati s podljevima na licu dok se svi sunčaju na plaži (a živim na moru). Znam da ću čekati i do godine dana za konačni izgled nosa i to nije problem, ali zanima me samo, kada ću pristojno izgledati da izađem u javnost bez da netko primijeti ikakve tragove od operacije na mom licu i kada će funkcija nosa biti dovoljna za treninge (po mogućnosti, bezbolne)?

Puno Vam hvala još jednom!
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 EmptyPet Feb 27, 2015 7:22 am

Draga misstony,

jako mi je drago da ste zadovoljni sa Vašim grudima. I meni su jako lijepe i prirodne i u skladu sa Vašom lijepom figurom. Što se tiče duljine oporavka nakon rinoplastike, on je individualan. Vi imate tip kože koji nije sklon oteklinama i modricama. Veće otekline i modrice se povuku unutar 7-14 dana kod velike većine pacijentica. Nakon toga, nosni vršak je utrnut nekoliko mjeseci, nakon čega se taktilni osjet vraća na normalu. Vi ćete primjećivati manje otekline nosa i okolnih dijelova lica (nešto kao podbuhlost nakon neprospavane noći) još nekoliko mjeseci. Ta podbuhlost lagano splašnjava prema kraju dana. Kad nestanu te dnevne varijacije, smatramo da je nos definitivan, a to je oko 6-12 mjeseci. Mada, nekad mi pacijenti kažu da im se nos mijenja godinama nakon operacije, što se može pročitati i u stručnoj literaturi. Obzirom na Vaš posao, vi možete početi raditi za oko 2-3 tjedna nakon operacije bez problema. Što se tiče vježbanja, možete početi sa svim pasivnim vježbama 2 tjedna nakon operacije, a sa aktivnim poput trčanja ili svih vježbi gdje dolazi do treskanja tijela, mjesec dana nakon operacije. Morati paziti da ne doživite slučajnu traumu vanjskog nosa najmanje mjesec dana nakon operacije.
Nadam se da sam odgovorio na sva pitanja. Ako ne, molim da me podsjetite. Hvala Vam puno na lijepim riječima i puno puno Vas pozdravljam. Duje ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
Sponsored content





Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 63 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Nazad na vrh 
Strana 63 od 100Idi na stranu : Prethodni  1 ... 33 ... 62, 63, 64 ... 81 ... 100  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
» Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
» Pitajte doktora - Dr Mico Djuricic - Beograd
» Pitajte doktora - Dr. Igor Smiljanic - Sombor
» Hvalenje doktora i klinike & Marketing

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon :: Pitajte Doktora-
Skoči na: