Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 EmptyPet Sep 27, 2019 12:10 pm od Duje Ostojić

» Rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 EmptySre Jun 27, 2018 8:27 pm od Papaoutai :3

» rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 EmptySub Maj 12, 2018 6:07 pm od penth90

» Podizanje i smanjenje grudi
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 EmptyPon Mar 12, 2018 2:04 pm od LeptiricSarenic

» Transplatacija kose
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 EmptyPon Feb 26, 2018 1:11 pm od kovacevic igor

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 EmptyUto Jan 16, 2018 7:11 am od Duje Ostojić

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 EmptyNed Jan 14, 2018 12:23 am od Andreich

» Zatezanje lica
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 EmptyPet Jan 12, 2018 12:25 pm od SuperGirl

» Povećanje volumena usnica injekcijskom tehnikom pomoću različitih implantata
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 EmptySub Nov 25, 2017 12:44 pm od Je_ci_li

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2



Lajkujte Nas
Baner C1



Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan


 

 Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb

Ići dole 
+30
Beki
antonios2301
andrea-ri1
magic.world
Lala112
Leonarda
Zejna
SuperGirl
Bokolino
tanja5
SuzanaP
Bijouxich
honey1506
LauraMaura
Asuna
neodlučna
sada
Hajdi.gg
zaza123
ImeldaM
ananas92
Aniram
aamrvica
Marijatasic
olgi
Iva
kleopatra
Elica
Duje Ostojić
Lence
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Sledeći
AutorPoruka
Leonarda
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
Leonarda


Posts : 15
Join date : 24.01.2018

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 EmptyPon Jul 22, 2019 11:16 am

Poštovani doktore,

Buduci da sam imala operaciju nosa prije 3 godine,imam veliki strah od udaraca u nos.Naime ujutro sam se okrznula rukom u kolumelu,buduci da je operiran osjetljiv je i dalje pa me i najmanji trzaj "boli"...zanima me da li se moze slomiti nesto u vrhu nosa ili slicno?

Hvala unaprijed

Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 EmptyPon Jul 22, 2019 11:24 am

Poštovana Leonarda,
malo je čudno da je nos bolno osjetljiv tri godine nakon operacije; no više me ništa ne može iznenaditi u kirurškoj medicini. Ako se radilo o blagom udarcu, vrlo vjerojatno niste ništa poremetili, posebno nakon tri godine. Ako se vanjski nos nije nimalo promijenio, ako je nosno disanje normalno kao i prije blagog udarca, onda sigurno niste ništa poremetili. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
honey1506
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
honey1506


Posts : 26
Join date : 16.10.2017

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 EmptySub Jul 27, 2019 1:34 pm

Postovani doktore, 

imam jedno mozda smijesno pitanjce... smijem li skakati u vodu sa visine od 8-10metara sa implantatima u grudima? Od operacije je proslo godinu dana i 9 mjeseci. Imam okrugli Mentor, ispod misica, 550 high profile.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru. 
Lijepi pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 EmptyNed Jul 28, 2019 12:50 pm

Poštovana honey1506,

ja Vam ne bih preporučio takve ekstremne fizičke aktivnosti. Ako već ne možete odoljeti, onda Vaš kupaći kostim mora biti jako čvrst, da stabilizira grudi što je više moguće. Takve fizičke aktivnosti mogu dovesti do proširenja džepova, što je preduvjet za naknadno nakupljanje tekućine u džepu ili kasni serom, zatim pomicanje ili “displacement“ implantata. Dakle, ja sam svakako protiv toga, a ako Vam je izazov neodoljiv, stavite sa sebe vrlo vrlo uzak i čvrst jednodijelni kupaći kostim. Puno sreće i pameti. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
SeaStar
Stalni posetilac
Stalni posetilac
SeaStar


Posts : 44
Join date : 07.02.2016

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 EmptyNed Avg 25, 2019 8:52 pm

Poštovani dr Ostojić,
Imam i ja molbu za pomoć tj savjet koji bi mi trenutno zaista dobro došao. Operaciju uvećanja grudi sam radila prije 3,5 godine, u Banjaluci. Polytech okrugli imlanti, 450cc. Prošle godine
sam skokom sa mosta isprovocirala značajan serom u desnoj dojci. Dr mi je preporučio antibiotik 5 dana plus Chymoral enzime..ubrzo se serom apsorbovao, s tim da je jedna mala količina,13ml i dalje tu. Redovan UZV koji praktikujem pokazuje da je, sem toga, sve ok, i sa implantom i sa ovojnicom itd. Međutim dojka je malo tvrđa tj napetija na dodir u odnosu na drugu. Da li je to privremeno ili trajno stanje?
Pored toga, prije par dana mi se odjednom dešava da dobijem serom ponovo ali ovaj put u lijevoj. UZV je pokazao 16ml. Dr preporučio Chymoral i Seropeptazu. Razlog seroma ovaj put ne znam precizno, vježbam unazad mjesecima intenzivno u teretani a i neposredno prije seroma sam imala jaku virozu i opšti pad imuniteta koji je povukao neke manje zdravstvene tegobe za sobom pa možda i to?
Molim Vas da mi prenesete svoje mišljenje o svemu, naročito o tome kako da tretiram trenutno stanje i da li mi je potreban možda antibiotik ili nešto još pored navedene terapije. Takođe, mnogo bi mi značilo i da saznam kako vi gledate na serom i da li je to nešto zbog čega trebam brinuti u smislu posljedica po zdravlje i izgled grudi? Moje su mi zaista drage i nisam rada za promjene sad ako ne moram ali moram priznati da me malo sikira sve ovo. Inače, nisam tražila ranije drugo mišljenje ali ste ostavili poseban utisak na mene svojim pristupom ovde na forumu pa sam odlučila da Vam iznesem svoju situaciju.
Hvala unaprijed
Pozdrav iz Bl Smile
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 EmptyPon Avg 26, 2019 10:02 am

Poštovana Sea Star
niste mi naveli da li imate mikroteksturirane Mesmo, makroteksturirane  Polytext, ili poliuretanske Microthane, Meme okrugle implantate, od Polytecha. Male količine seroma (desetak ml) su relativno čest i bezopasan nalaz kod mikro i makroteksturiranih implantata, a znatno rjeđi kod poliuretanskih implantata. Pošto imate okrugle implantate, nemate rizik od okretanja implantata. Ako se kasni serom ponavlja i postaje kroničan, sa većim količinama tekućine, onda to može biti razlog za zamjenu implantata. Vi se intenzivno bavite sportom u teretani i to jedan od razloga većoj sklonosti nastanka seroma. Ono što bi Vaš kirurg morao uraditi je testiranje seromske tekućine na protein CD30, koji je indikator za početnu fazu BIA-ALCL, dakle vrlo rijetko anaplastičnog limfoma koji nastaje kod nekih tipova implantata u grudima, a prvi simptom te vrlo rijetke bolesti je kasni serom u kojem se mogu dokazati CD30 protein i maligne stanice limfoma. Dosad nije opisan nijedan slučaj limfoma kod mikroteksturiranih Meme Mesmo implantata, a opisana su dva slučaja kod njemačkih Polytech poliuretanskih Microthane implantata (što je dosad poznato). Antibiotska terapija neće riješiti serom, ali nije loša zaštita u prevenciji bakterijske, superponirane infekcije. Terapija seroma je mirovanje, lokalno hladni oblozi, oko 3-4 tjedna. Chymoral i Seropeptidaza ne mogu škoditi, ali je upitno koliko mogu pomoći. Kasni serom može biti privremen; pojaviti se u nekoliko navrata i trajati mjesecima i onda se neobjašnjivo povući, i više se nikad ne pojaviti, ali može biti kroničan i stalan, te indicirati zamjenu implantata. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
SeaStar
Stalni posetilac
Stalni posetilac
SeaStar


Posts : 44
Join date : 07.02.2016

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 EmptyPon Avg 26, 2019 9:43 pm

Oprostite, zaboravih precizirati- nisu poliuretanski, Polytech Meme (THS) je u pitanju, ispod misica.
Mislite li da ima sanse za prisustvo tog proteina? Sad tek me strah...pitacu svog dr (dr Martić) da to obavimo onda.
Antibiotik Amoksiklav sam pocela piti preventivno.
Serom se blago povukao ali jos je tu..kazem Vam, po drugi put se desava pa cu pustiti jos vrijeme da pokaze da li je to zaista put ka zamjeni implanta..iako to moj dr trenutno ne sugerise.
Sta mislite, ovako na osnovu opisa, o tvrdoci desne dojke koju sam pomenula. Nakon proslogodosnjeg seroma i tog skoka u vodu koji ga je izazvao, ona je na dodir malo tvrdja i napetija od druge i jos uvijek ima u sebi tu malu kolicinu serome koja je ostala..da li je to opasno/sumnjivo? Trebam li brinuti?
UZV nedavni nije pokazao nikakvu promjenu na kapsuli ili implantu kao ni na mom tkivu (ako je taj pregled dovoljan pokazatelj).
Izvinite na, možda pretjeranoj, opširnosti sa obzirom da nisam Vaš pacijent ali zaista cijenim Vaše mišljenje i mnogo mi znači što uopšte odgovarate na poruke.
Lijep pozdrav

Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 EmptyUto Avg 27, 2019 6:36 am

Poštovana SeaStar,
Vi imate makroteksturirane ili grubohrapave Polytech implantate kod kojih su česte kapsularne kontrakture, a istodobno BIA-ALCL (anaplastični limfom) nastaje u 85% slučajeva kod takvog tipa implantata. Tvrdoća jedne dojke može biti zbog seroma, ako ga ima barem preko 20-30 ml u džepu. Jak udarac u vodu bazena je mogao biti “okidač“ da nastane serom. UZV dojki je odlična metoda ako ga radi netko tko ima iskustva sa implantatima u dojkama i o BIA-ALCL. Znači, ja bih Vam preporučio da se savjetujete sa svojim kirurgom oko testiranja na protein CD30, da se isključi BIA-ALCL. Mislim da se ne trebate brinuti, jer je ta bolest jako rijetka, ali ju je potrebno isključiti u ovakvim situacijama. Isto tako, u slučaju negativnog nalaza na CD30, mislim da trebate sačekati neko vrijeme da se serom eventalno sam od sebe resorbira. Zamjena implantata je zadnja opcija. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
didili82
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
didili82


Posts : 2
Join date : 09.09.2014

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 EmptyPet Sep 27, 2019 8:15 am

Poštovani doktore,

već dugo planiram operaciju grudi i konačno je došao taj momenat da sad tražim hirurga koji će operaciju odraditi.Međutim, tu se javlja problem, jer sam čitala sve što ste pisali o ovoj temi, pa sam sad malo skeptična na ono što su mi ponudili u klinici u Crnoj Gori, gdje i živim. Moja veličina grudi je između jedinice i dvojke, imala sam tri porođaja i dojila sam dosta dugo. Bradavice su mi visoko pozicionirane, a pinč test (kako kaže doktorka) pokazuje da mogu da uradim impalnt i ispod žlijezde. Moja želja je da dobijem potpuno prirodan izgled grudi, jer ih radim isključivo zbog svog zadovoljstva. Predlog doktorke je da uradim anatomski implant 380 cc,sa elipsastom bazom, ispod mišića. Negdje sam pročitala da ste rekli da mali broj hirurga radi ispod mišića, nego da je to uglavnom dual plane tehnika. Takođe, Mentor nisu poliuretani i plašim se veće mogućnosti kapsularne kontrakture. Sada se razmišljam da se nekako organizujem i na operaciju dođem kod vas. Molim Vas za mišljenje u vezi ovoga što mi je predloženo,jer koliko sam ovu operaciju željni iščekivala, toliko sam sad zbunjena i uplašena.
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 EmptyPet Sep 27, 2019 9:21 am

Poštovana didili82,
Vaša doktorica sigurno ima razloge zbog kojih predlaže taj volumen i oblik implantata i lokaciju džepa. Ona Vas je pregledala i ima više informacija o Vašim grudima nego ja. Ja ću Vam objasniti principe po kojima ja radim. Dakle, “pinch“ test kirurgu pokazuje koliko pacijentica ima vlastitog tkiva dojki. Najvažniji je “pinch“ test u gornjem polu grudi, i morao bi biti oko 2,5 do 3 cm, što znači da pacijentica ima dovoljno svog tkiva da se implantat postavi u subfascijalan džep (džep između ovojnice ili fascije velikog prsnog mišića i mišića). Ako je taj test manji, onda postavljam implantate u submuskularne džepove, znači ispod velikog prsnog mišića, a to je uvijek jedna od varijanti “dual plane“ tehnike. Dakle, kod najčešćeg tipa “dual plane“ tehnike, gornje dvije trećine implantata prekriva veliki prsni mišić i tkivo dojki, a donju trećinu implantata prekriva samo tkivo dojki. Danas u svijetu postoji dosta stručnih i novinskih napisa o BIA ALCL, dakle vrlo rijetkom tumoru, anaplastičnom limfomu koji nastaje zbog nekih vrsta implantata, makroteksturiranih i poliuretanskih, pa se poliuretanski implantati uglavnom koriste kod sekundarnih ili revizijskih operacija, kod žena koje se bave body buildingom, ili su svakodnevno u teretani. Ako niste taj tip žene, ja bih Vam savjetovao ili Motiva nanoteksturirane Ergonomix ili Anatomical TrueFixation, ili Polytech mikroteksturirane Mesmo implantate, kod kojih dosad NIJE opisan niti jedan slučaj tog tumora, a imate 10-godišnju garanciju da nećete dobiti kapsularnu kontrakturu (šansa je manja od 1%). Motiva implantati su jedini implantati koji predstavljaju šestu generaciju implantata u ovih skoro 60 godina operacija povećanja grudi sa silikonskim implantatima, što znači da su najmoderniji. Nemam puno iskustva sa Mentor implantatima (koristio sam ih oko godinu dana) i nisam bio zadovoljan jer su imali vrlo visok postotak nabiranja implantata ili “ripplinga“, skoro oko 30%, ali i oni Vam daju 10-godišnju garanciju na kapsularnu kontrakturu. Međutim, i kod Mentor implantata je opisan taj rijedak tumor, zato Vam preporučam druge proizvođače i modele implantata.
Ja sam napisao da se danas vrlo rijetko radi totalni submuskularni džep, a uvijek koristim “dual plane“ tehniku, ako pacijentica nije dobar kandidat za smještaj implanata u subfascijalan džep. Nadam se da sam Vam pomogao. Naravno, ja bih volio da dođete kod mene u Zagreb na operaciju, ali ako Vam to nije izvedivo, ovo što Vam napisao su trenutna stremljenja i inovacije u svijetu silikonskih implantata za grudi. Puno Vas pozdravljam, Duje Ostojić


Poslednji izmenio Duje Ostojić dana Pet Sep 27, 2019 1:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
Sponsored content





Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 19 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Nazad na vrh 
Strana 19 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
» Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
» Pitajte doktora - Dr Mico Djuricic - Beograd
» Pitajte doktora - Dr. Igor Smiljanic - Sombor
» Hvalenje doktora i klinike & Marketing

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon :: Pitajte Doktora-
Skoči na: