Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 EmptyPet Sep 27, 2019 12:10 pm od Duje Ostojić

» Rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 EmptySre Jun 27, 2018 8:27 pm od Papaoutai :3

» rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 EmptySub Maj 12, 2018 6:07 pm od penth90

» Podizanje i smanjenje grudi
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 EmptyPon Mar 12, 2018 2:04 pm od LeptiricSarenic

» Transplatacija kose
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 EmptyPon Feb 26, 2018 1:11 pm od kovacevic igor

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 EmptyUto Jan 16, 2018 7:11 am od Duje Ostojić

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 EmptyNed Jan 14, 2018 12:23 am od Andreich

» Zatezanje lica
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 EmptyPet Jan 12, 2018 12:25 pm od SuperGirl

» Povećanje volumena usnica injekcijskom tehnikom pomoću različitih implantata
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 EmptySub Nov 25, 2017 12:44 pm od Je_ci_li

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2



Lajkujte Nas
Baner C1



Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan


 

 Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb

Ići dole 
+120
maleficent_11
Li Li
Ake
Venera
Draganna B
Mina88
Vrtnica
Beba45
LauraMaura
Sara25
loknica42
Cecil2000
MashaRostova
vivianele
rea33
diznilend
Orhideja
MozDA
Vaga Vaga
Moa
sarulinka
danza
Water Hazard
ivaap
indijana
FashionKilla
xena
next
luni
Natasha_bg
Aries
magic.world
Sun2
Asuna
mirjanakraljica
Alisa Aly
ady-
dindaa
I.P.
beautyme
vanda
macujama
tinčka
suncemalo
alkica dva
sissymissy
danica85
emillyy
Elizabet38
kirjana
missionvao
cocos
Marellica74
Pepper
darkovamala
Iva8055
Desire
Alexis139
inna
nadalina0304
dejanica
Willma
naxi
milan1111
andandj
lidiafx
Lely
terapeutkinja
titty
Mirjana 445
marco14
Plastic mama
Sanna
JG_Blu
glida
Barbica
Masha23
Nela81
sathena
ZvoncicaZvrk
blondie021
Di
lolica
Denysia
draganjan
brucespringsteen
Bjanka NS
lili marlen
DannyDanny
Tiki29
aniratak
Annie 78
curlyblondehairgirl
milica90
Elizabeth Hurley
Baby blue
Suzana_mkd
mooshmoolica
zvjezdica333
tini35
Bubica
aspireone
misstony
dada
motorina
jelmoli
njanjaaa
danijelica
blondyna
SarraFR
Boobynewbie
chantelle
buba
andjelak2010
ketrin
CocoNoir
barabi
sewendy
Duje Ostojić
SuperGirl
124 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 85 ... 100  Sledeći
AutorPoruka
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 EmptyNed Sep 20, 2015 12:25 pm

Poštovana Maleficent_11,

nažalost ne vidim Vaše slike niti na kompjuteru niti na Iphonu, pa mi nije jasno kako ih CocoNoir vidi.
Molim Vas da mi ponovno pošaljete slike, pa ću Vam sutra odgovoriti. Ako ne uspijete, molim da pošaljete slike na e mail   [You must be registered and logged in to see this link.]   pa ću ovdje napisati odgovor i Vama i CocoNoir.
Žao mi je, probao sam par puta klknuti na Vaš post, ali mi ne otvara nikakve slike. Lijepi pozdrav Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 EmptyPon Sep 21, 2015 7:27 am

Poštovana Maleficent_11,
sad vidim Vaše slike. Ako biste željeli dobili blago udubljen nosni hrbat ili dorzum, treba spusiti visinu hrskavičnog, donjeg dijela nosa, a također treba spustiti visinu koštanog gornjeg dijela nosnog hrpta. To je vjerojatno moguće postići samo rašpanjem ili turpijanjem rubova nosnih kostiju, a sigurno sa preciznim lomom nosnih kostiju. Koji god način odabrali da se snizi visina koštanog ili gornjeg dijela hrpta nosa (turpijanje ili klesanje), moraju se raditi lateralne osteotomije ili lom nosnih kostiju na mjestu gdje nos prelazi na obraze, da se omogući približavanje nosnih kostiju čime se dobije sužavanje koštanog dijela nosa u tom dijelu. Ako se radi samo rašpanje ili turpijanje bez lateralnih osteotomija, tada bi nastao plato ili ravna ploha na tom mjestu, a ako bi turpijanje bilo izraženije, postojala bi opasnost nastanka “open roof“ ili otvorenog krova gdje je sluznica krova nosa direktno u kontaktu na kožom nosnog dorzuma. To je postoperativna komplikacija koja se maniferstira crvenilom i ljuštenjem kože, neesetskim izgledom nosa, i zato su svakako potrebne bočni ili lateralni lomovi nosnih kostiju da se prevenira nastanak otvorenog krova. To su sve manje zahtjevni kirurški manevri na nosu, tako da se ne morate bojati. Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 EmptyPon Sep 21, 2015 7:35 am

Poštovana CocoNoir,
ako imate visok koštani hrbat u korijenu nosu (dio prijelaza sa čela na nos), to se može uraditi samo klesanjem i odstranjenjem nosnih nostiju u tom dijelu. Rašpanjem je to vrlo vrlo teško postići, mada je vjerojatno moguće sa vrlo oštrim rašpama i dugo traje. No opet su potrebni lateralni ili bočni lomovi kosti da bi se izbjeglo stvaranje otvornog krova, kako sam objasnio u odgovoru članici Maleficent_11.
Ja osobno više volim ravan, nego blago udubljen profil nosa. Oba profila su normalna. Nikako nije lijep previše udubljen profil nosa, pa se to zove sedlasti nos ili “saddle nose deformity“ i često zahtijeva dodatne korekcije. Linija hrpta nosa može biti niža od visine vrška nosa od 1-3 mm. Sve što je više, spada u sedlaste noseve. Nadam se da sam korektno odgovorio na Vaše pitanje Lijepi pozdrav Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
CocoNoir
Premium VIP
Premium VIP
CocoNoir


Posts : 1521
Join date : 23.12.2012

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 EmptyPon Sep 21, 2015 10:51 am

Doktore, hvala mnogo na opsirnom odgovoru. Kao i sto sam pretpostavljala, meni ce morati da se lomi kost da bih dobila ono sto zelim, jer mi taj deo kod prelaza nosa ka celu, tj koren nosa previse visoko, to se najbolje vidi iz poluprofila. I bocni delovi nosa su isto visoko za moj pojam. A o vrhu da ne pricam, predugacak je i zato se stice izgled sedlastog nosa. 
U poslednje vreme se malo suzio u korenu ali i dalje je to previse siroko. 
Necu biti mirna dok to vec jednom ne sredim.
Hvala jos jednom flower
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 EmptyPon Sep 21, 2015 11:06 am

Poštovana CocoNoir,

nema na čemu. Uglavnom sam razumio što ste napisali, osim dijela “bočni delovi nosa su isto visoko za moj pojam”. Valjda ste mislili na kompletnu visinu nosa, iz profilne projekcije. Uglavnom, ako dođete na pregled, Vi ćete mi pojasniti na što ste mislili. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
CocoNoir
Premium VIP
Premium VIP
CocoNoir


Posts : 1521
Join date : 23.12.2012

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 EmptyPon Sep 21, 2015 12:03 pm

Mislila sam na bocne delove nosa gledano iz anfasa, koji treba da budu uži. To mi izgleda prvog puta nista nije radjeno. Mislim da je to zapravo ta nosna kost, trebalo je bolje da proucim anatomiju nosa za ove tri godine oporavka Smile
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 EmptyPon Sep 21, 2015 1:29 pm

Poštovana CocoNoir,
mislim da razumijem; zapravo se radi o preširokom nosu u gornjoj polovini, ili koštanom dijelu vanjskog nosa. Da bi se postiglo sužavanje nosa u tom dijelu, moraju se vršiti lomovi kosti ili stručno osteotomije. To nisu nosne kosti, nego su to čeoni nastavci gornje čeljusti ili maksile koje formiraju taj dio koštanog skeleta vanjskog nosa. Vi se ne morate zamarati anatomijom nosa; to je posao za doktore.
Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
ady-
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
ady-


Posts : 13
Join date : 21.10.2015

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 EmptySre Okt 21, 2015 11:27 am

Poštovani Dr. Ostojic
Javljam se u nadi da cete odgovoriti na pitanje vezano za moje stanje nosa nakon operacije.
Od operacije septorinoplastike proslo je nesto malo vise od mj. dana.
Imala sam blagu devijaciju desne strane koja je operirana i usput napravljena rinoplastika 
Nakon samog skidanja kalupa shvatila sam da mi nos milimetar,dva ide ukoso prema desnoj strani sto prije operacije nije bio slucaj,na tu izjavu kirurg mi rekao da pricekamo mj dana na kontrolu.
Danas sam bila ujutro i nos i dalje ide u koso s time da s lijeve strane imam udubinu na nosu (na onom dijelu di je grbica bila uklonjena , znaci gore) dok s desne strane izgleda kao da je nabubreno iliti nije toliko "izraspano". Na tu izjavu receno mi je da je kalup malo vise stisnut na jednoj strani negoli na drugoj i da jos postoji mogucnost da se izjednaci. Golim okom je dosta vidljivo i nikako mi se ne svida. Kako je moguce da se to desilo , jer mi se cini da je to veliki propust kirurga.
Uz to lijeva nosnica mi ne funkcionira s time da ona nije operirana jer sam devijaciju imala na desnoj a na toj strani di skoro pa uopce ne disem imam to udubljenje.
Manje bitno ali opet me zanima isto da nije skroz ravan spust nosa tj na dijelu di je hrkavica imam malo "brdasce" koje nije jako zamjetno ali me zanima da li stvarno ce to jos splasnuti ili ce tako ostati ?

Iduca kontrola mi je za 6 mj. i receno je da ce mi palit laserom tu stranu di nemogu disati ili lomiti nesto sto mi nije jasno bas pa ako mozda znate o cemu je rijec da mi objasnite.

Zanima me vase misljenje na navedeno i hvala unaprijed na odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 EmptySre Okt 21, 2015 12:22 pm

Poštovana ady,

ako je nos kriv u desnu stranu mjesec dana nakon operacije, šanse da se nos ispravi sam od sebe su jako male. Vaš kirurg je potpuno u pravu da treba pričekati minimalno 6 mjeseci, a uglavnom 12 mjeseci da bi se moglo govoriti da je rezultat definitivan, mada kod mnogo pacijenata se nos mijenja čak godinama nakon operacije. Dakle, morate biti strpljivi do konačnog definitivnog stanja, jer u ovoj fazi se ionako ne možete podvrgnuti novoj operaciji (mora proći barem godina dana od prethodne operacije). 
Dakle, vjerujem da se krivi nos neće izravnati. Što se tiče asimetrije nosnog hrpta koje se uzrokovane nosnim kalupom, one mogu nestati ili se manje vidjeti, a ako budu vidljive nakon pola godine, tada se mogu korigirati primjenom hijaluronske kiseline koja je postala izvrsno sredstvo za korekcije sitnih iregularnosti površine vanjskog nosa nakon rinoplastike. Što se tiče tog “brdašca“ u hrskavičnom dijelu nosnog hrpta (znači u donjoj polovini vanjskog nosa), ako pritisnete prstom na to izbočenje i ono se lako može utisnuti, vrlo vjerojatno će nestati. Ako osjećate da se radi o hrskavici, dakle da se izbočina pritiskom ne može izravnati, onda neće nestati, eventualno može biti još više vidljivo kad se povuku okolne otekline. Što se tiče lošeg disanja kroz lijevu nosnicu, vjerojatno imate kronično povećanje lijeve donje nosne školjke, koje se onda može tretirati laserom ili radiovalnom frekevencijom pri čemu se nosna školjka trajno smanji i više ne radi probleme disanja na nos. Naravno, to je moja pretpostavka jer nemam uvid u stanje Vaših nosnih šupljina. Dakle, moj savjet je da budete strpljivi i ne gledate previše nos u ovoj fazi postoperativnog razdoblja. 
Nadam se da sam odgovorio na sve što ste pitali. Ako ne, ponovite dio koji sam propustio. Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
ady-
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
ady-


Posts : 13
Join date : 21.10.2015

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 EmptyČet Okt 22, 2015 12:06 am

Duje Ostojić ::
Poštovana ady,

ako je nos kriv u desnu stranu mjesec dana nakon operacije, šanse da se nos ispravi sam od sebe su jako male. Vaš kirurg je potpuno u pravu da treba pričekati minimalno 6 mjeseci, a uglavnom 12 mjeseci da bi se moglo govoriti da je rezultat definitivan, mada kod mnogo pacijenata se nos mijenja čak godinama nakon operacije. Dakle, morate biti strpljivi do konačnog definitivnog stanja, jer u ovoj fazi se ionako ne možete podvrgnuti novoj operaciji (mora proći barem godina dana od prethodne operacije). ....

Hvala vam puno na odgovoru , kada stisnem taj hrskavicni dio nemam neki privid da se udubi vec osjetim kao da se hrskavica unutra pomakne ili sto god to osjetim unutra ,tako da se bojim da to nije oteklina ili mi se samo tako cini.

Sto se tice nosnog hrpta koji mi nije jednak radi kalupa dio koji je previse udubljen je rjesiv a sto sa ovim drugim koji nije dovoljno stisnut? Jer realno jedna strana je previse stisnuta a druga nije dovoljno pa nekako izgleda kao da je nateceno s time da i na dijelu izmedu ociju mi na toj strani kao da viri kost pa se vidi dosta prostim okom? Te ako nos ostane ukoso , to se moze predpostavljam rijesiti samo ponovnim lomom kosti?

I zadnje pitanje , doktor mi je spominjao paljenje laserom ILI lomljenje hrkavice ili kostiju pa me zanima o kakvom je lomu rijec  i sto bi se time postiglo?

Ispricavam se na mnogim pitanjima i mnogo sam zahvalna na vasim odgovorima.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 70 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Nazad na vrh 
Strana 70 od 100Idi na stranu : Prethodni  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 85 ... 100  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
» Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
» Pitajte doktora - Dr. Igor Smiljanic - Sombor
» Pitajte doktora - Dr Mico Djuricic - Beograd
» Hvalenje doktora i klinike & Marketing

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon :: Pitajte Doktora-
Skoči na: