Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 EmptyPet Sep 27, 2019 12:10 pm od Duje Ostojić

» Rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 EmptySre Jun 27, 2018 8:27 pm od Papaoutai :3

» rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 EmptySub Maj 12, 2018 6:07 pm od penth90

» Podizanje i smanjenje grudi
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 EmptyPon Mar 12, 2018 2:04 pm od LeptiricSarenic

» Transplatacija kose
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 EmptyPon Feb 26, 2018 1:11 pm od kovacevic igor

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 EmptyUto Jan 16, 2018 7:11 am od Duje Ostojić

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 EmptyNed Jan 14, 2018 12:23 am od Andreich

» Zatezanje lica
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 EmptyPet Jan 12, 2018 12:25 pm od SuperGirl

» Povećanje volumena usnica injekcijskom tehnikom pomoću različitih implantata
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 EmptySub Nov 25, 2017 12:44 pm od Je_ci_li

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2



Lajkujte Nas
Baner C1



Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan


 

 Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb

Ići dole 
+120
maleficent_11
Li Li
Ake
Venera
Draganna B
Mina88
Vrtnica
Beba45
LauraMaura
Sara25
loknica42
Cecil2000
MashaRostova
vivianele
rea33
diznilend
Orhideja
MozDA
Vaga Vaga
Moa
sarulinka
danza
Water Hazard
ivaap
indijana
FashionKilla
xena
next
luni
Natasha_bg
Aries
magic.world
Sun2
Asuna
mirjanakraljica
Alisa Aly
ady-
dindaa
I.P.
beautyme
vanda
macujama
tinčka
suncemalo
alkica dva
sissymissy
danica85
emillyy
Elizabet38
kirjana
missionvao
cocos
Marellica74
Pepper
darkovamala
Iva8055
Desire
Alexis139
inna
nadalina0304
dejanica
Willma
naxi
milan1111
andandj
lidiafx
Lely
terapeutkinja
titty
Mirjana 445
marco14
Plastic mama
Sanna
JG_Blu
glida
Barbica
Masha23
Nela81
sathena
ZvoncicaZvrk
blondie021
Di
lolica
Denysia
draganjan
brucespringsteen
Bjanka NS
lili marlen
DannyDanny
Tiki29
aniratak
Annie 78
curlyblondehairgirl
milica90
Elizabeth Hurley
Baby blue
Suzana_mkd
mooshmoolica
zvjezdica333
tini35
Bubica
aspireone
misstony
dada
motorina
jelmoli
njanjaaa
danijelica
blondyna
SarraFR
Boobynewbie
chantelle
buba
andjelak2010
ketrin
CocoNoir
barabi
sewendy
Duje Ostojić
SuperGirl
124 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 80 ... 100  Sledeći
AutorPoruka
sissymissy
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
sissymissy


Posts : 3
Join date : 23.11.2014

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 EmptyNed Nov 23, 2014 6:04 pm

Postovani Doktore.Ja sam iz Makedonije.Potrudicu se da me dobro razumete,neznam da pisem bas dobro srpski Smile Pred oko 3 godine nasli su mi 4-5 ciste na grudi od koje 3 su bile sa razmerom od 2-3cm.Uradila sam punkciju.Ove godine sam bila opet na pregled i imam oko 12 ciste ukopno na obe grudi,bukvalno se javjaju kao pecurke svuda,neke su male,a 3 su sa razmerom 20mm.Dali smem da uvecam grudi sa implante,dali ce ove ciste da prave problem zato sto ih imam svuda i sve vise se javjaju,i kad uradim punkciju oni se opet pojave,a cula sam da i sama punkcija je stetna,nemogu non stop da ih vadim vise.Koji je razlog za to sto se javjaju neznam.Moje pitanje je dali je to problem ako uradim implantne zato sto su mi grudi veoma bolni,ponekad nemogu da nosim grudnjak od bol od te ciste,a neznam dali ovde kod nas rade implante ispod misica kako bi mogla opet da ih otklanjam sa punkcijom ako imam implante.Bojim se da me ne bole jos vise ako imam implante.Inace imam 31 godina i nisam jos radzala dece.Hvala i nadam se da ste me dobro razumeli sa mojim losim srpskom Smile Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 EmptyPon Nov 24, 2014 7:27 am

Poštovana sissymissy,

ne morate se ispričavati zbog jezika; ovo je prvobitno bio makedonski forum, prema tome, svi mi ostali bi se trebali ispričavati Vama što ne znamo govoriti (ali dosta razumijemo makedonski jezik). Razumio sam Vaše pitanje u potpunosti.
Ja uvijek zahtijevam u rutinskim preoperativnim pretragama UZV dojki. Kod velikog postotka pacijentica (minimalno oko 30%), radiolog ili ginekolog opisuju ciste u tkivu ili parenhimu dojki, koje variraju u promjeru od nekoliko mm do nekoliko cm. Ciste su dobroćudne tvorevine, koje nestaju i nastaju, a vrlo često to ima veze sa menstruacijskim ciklusom. Nekad se ne može odrediti točan razlog nastanka cisti; mislim da je Vaš ginekolog najkompetentniji po tom pitanju. Obzirom da ciste ne mogu maligno alterirati (prijeći u rak dojke), nema nikakve prepreke za povećanje grudi sa silikonskim implantatima, naravno ispod velikog prsnog mišića, kako bi implantat bio maksimalno zaštićen od rupture ili probijanja kod eventualnih naknadnih punkcija cista i evakuacija sadržaja iz njih. Da li će Vas grudi više boljeti nakon postavljanja implantata zbog multiplih cista, teško je reći. Pacijentice koje ja srećem u svojoj praksi nemaju tako izražene bolove u grudima zbog cisti, pa ste Vi rijetkost. Ja ću nastojati pitati danas ili sutra mog kolegu radiologa koji je predsjednik Hrvatskog senološkog društva o Vašem slučaju. Ali sigurno nemate prepreka za ugradnju silikonskih implantata zbog cisti u grudima i vjerujem da boli ne bi bile više izražene, nego čak manje; zbog pritiska implantata na tkivo dojke čime bi se smanjila mogućnost za nastanak cista većeg promjera. Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
sissymissy
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
sissymissy


Posts : 3
Join date : 23.11.2014

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 EmptyPon Nov 24, 2014 12:52 pm

Hvala vam puno na odgovoru.Veoma ste ljubazni.Kad bih kod nas ovako bili ljubazni dioktori dobro bi bilo Smile .Cekacu da pitate radiologa ako mozete.Moj ginekolog nije mnogu paznja obratio dali su ciste povezane sa hormone sa menstrualnom ciklusa ali ispitacu i to.Jos jedno pitanje,dali posle operacije odnosno posle ugradnje silikona je bol veca kad se radi ispod velikog prsnog misica ili iznad njega,nisam uopste upucena,kod nas plasticna hirurgija nije bas razvijena tako da neznam i koje nacine za ugranje postoje i dali se to radi kod nas ispod misica,Dali je oporavak duzi i dali je bol veca?Mnogo se plasim bolove  Neutral
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 EmptyPon Nov 24, 2014 1:13 pm

Poštovana sissymissy,

upravo sam razgovarao sa Prof. Dr Drinkovićem koji je, po meni, vodeći stručnjak za bolesti dojke u cijeloj regiji. Ciste su sigurno benigne tvorbe koje nastaju zbog hormonalnog disbalansa (estrogena i progesterona) i stalno se mijenjaju; neke nestaju, neke nastaju. Sigurno da ne mogu uzrokovati rak dojke. Dakle, Vi možete bez problema pristupiti povećanju grudi sa silikonskim implantatima, ali svakako ispod mišića, jer postoji mogućnost da ćete još punktirati ciste koji put; da smanjite rizik probijanja implantata sa iglom za punkciju. Inače, plasiranje implantata ispod mišića je danas zlatni standard u svijetu ("dual plane technique"). Oporavak je uistinu bolniji i malo duži, nego ako se implantat postavi ispod žlijezde ili fascije pektoralnog mišića, ali Vi nemate izbora. Nemate se razloga bojati bolova; oni su uspješno rješavaju tabletama i injekcijama. To sve brzo prođe, a ostanu veće i ljepše grudi. Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
sissymissy
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
sissymissy


Posts : 3
Join date : 23.11.2014

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 EmptyPon Nov 24, 2014 2:27 pm

Hvala vam puno .Ako ovde rade to ok,ako ne dolazim kod vas.Malo je komplikovano zato sto je daaleko zato sto sam iz Makedonije ali ovde nece da daju informacije za cenu kamoli za nesto drugo Smile  hvhjvkhv
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 EmptyPon Nov 24, 2014 2:41 pm

Poštovana sissymissy,

ne poznam baš puno kolega iz Makedonije, pa Vam ne mogu pomoći s preporukama. Ako se odlučite za nas, biti će mi čast i zadovoljstvo.
Lijepi pozdrav i svako dobro, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
alkica dva
Stalni posetilac
Stalni posetilac
alkica dva


Posts : 79
Join date : 20.11.2014

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 EmptyNed Nov 30, 2014 12:08 pm

Poštovani Dr.Ostojić evo htjela san van se zahvaliti i ovim putem, neznan šta reć osim da ste prestrućni i presavjesni.Čast mi je šta sam bila kod vas i nadam se da se uskoro vidimo.
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 EmptyPon Dec 01, 2014 9:34 am

Poštovana alkica dva,

hvala Vam lijepa; baš ste ljubazni. Upravo sam se vratio iz Bukurešta sa Kongresa kojeg sam Vam spominjao. Pokazao sam Vaš primjer dvojici vrhunskih vodećih europskih stručnjaka što se tiče ugradnje poliuretanskih implantata pa ću Vam javiti njihove prijedloge. Molim Vas da napravite UZV dojki da ustanovimo da li imate kapsularnu kontrakturu. Kad mi to javite, onda se možemo čuti za daljnje korake, a možemo prodiskutirati cijeli problem i preko ovog Foruma, naravno uz Vašu suglasnost. Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
suncemalo
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
suncemalo


Posts : 3
Join date : 01.12.2014

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 EmptyPon Dec 01, 2014 1:22 pm

Poštovani doktore, u 10. Mj. 2010 sam ugradila Nattrelle Allergan gel implantate (240), ispod mišića. Zadnje dvije godine osjećam da su mi grudi tvrđe. Ove godine krajem 10. Mj sam završila sa dojenjem bebice (1,5 god sam dojila), i sada bih htjela implantate izvaditi komplet zajedno sa ovojnicom. Zanima me vaše mišljenje, koliko dugo treba proći od dojenja do operacije i koliko je vađenje kapsule zajedno sa implantatom ozbiljan zahvat u odnosu na postavljanje implantata te koliko traje oporavak. Hvala ☺☺
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 EmptyPon Dec 01, 2014 2:15 pm

Poštovana sunce malo,

Vi ste vjerojatno razvili kapsularnu kontrakturu na obje dojke, no to treba potvrditi kliničkim pregledom i ultrazvukom dojki. Dodatno, treba vidjeti o kojem stadiju kontrakture se radi. Ako se radi o Baker 3 ili 4 kapsularnoj kontrakturi, onda je vađenje implantata sa kapsulom praktično ultimativno. Koliko sam razumio, Vi biste htjeli vađenje implantata zajedno sa kapsulom i ne stavljati nove implantate? Ako ste to mislili, onda je moguće da Vam dojke budu izgledale kao dvije ispuhane "vrećice", a opet, moguće je i da budu dobro izgledale, što sve ovisi o tome kakvo stanje je bilo prije operacije. Vi imate male implantate, pa ako ste imali manje čvrste grudi prije augmentacije, moguće je da rezultat bude vrlo dobar. Druga opcija je vađenje starih i umetanje novih, nešto većih  poliuretanskih implantata. Vađenje Allergan Natrelle implantata zajedno sa kapsulom obično nije neki posebno težak zahvat, samo traje duže nego regularno povećanje grudi. Oporavak je puno brži nego nakon prve operacije, bez obzira koju opciju odabrali. Što se tiče dojenja, bitno je da više nemate mlijeka u grudima. Nema nekog specijalnog i općeprihvaćenog stava o tome, obično se radi o nekoliko mjeseci, dakle 3-6 mjeseci razmaka između prestanka dojenja i nove operacije. Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
Sponsored content





Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 61 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Nazad na vrh 
Strana 61 od 100Idi na stranu : Prethodni  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 80 ... 100  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
» Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
» Pitajte doktora - Dr Mico Djuricic - Beograd
» Pitajte doktora - Dr. Igor Smiljanic - Sombor
» Hvalenje doktora i klinike & Marketing

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon :: Pitajte Doktora-
Skoči na: