Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 EmptyPet Sep 27, 2019 12:10 pm od Duje Ostojić

» Rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 EmptySre Jun 27, 2018 8:27 pm od Papaoutai :3

» rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 EmptySub Maj 12, 2018 6:07 pm od penth90

» Podizanje i smanjenje grudi
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 EmptyPon Mar 12, 2018 2:04 pm od LeptiricSarenic

» Transplatacija kose
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 EmptyPon Feb 26, 2018 1:11 pm od kovacevic igor

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 EmptyUto Jan 16, 2018 7:11 am od Duje Ostojić

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 EmptyNed Jan 14, 2018 12:23 am od Andreich

» Zatezanje lica
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 EmptyPet Jan 12, 2018 12:25 pm od SuperGirl

» Povećanje volumena usnica injekcijskom tehnikom pomoću različitih implantata
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 EmptySub Nov 25, 2017 12:44 pm od Je_ci_li

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2



Lajkujte Nas
Baner C1



Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan


 

 Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb

Ići dole 
+120
maleficent_11
Li Li
Ake
Venera
Draganna B
Mina88
Vrtnica
Beba45
LauraMaura
Sara25
loknica42
Cecil2000
MashaRostova
vivianele
rea33
diznilend
Orhideja
MozDA
Vaga Vaga
Moa
sarulinka
danza
Water Hazard
ivaap
indijana
FashionKilla
xena
next
luni
Natasha_bg
Aries
magic.world
Sun2
Asuna
mirjanakraljica
Alisa Aly
ady-
dindaa
I.P.
beautyme
vanda
macujama
tinčka
suncemalo
alkica dva
sissymissy
danica85
emillyy
Elizabet38
kirjana
missionvao
cocos
Marellica74
Pepper
darkovamala
Iva8055
Desire
Alexis139
inna
nadalina0304
dejanica
Willma
naxi
milan1111
andandj
lidiafx
Lely
terapeutkinja
titty
Mirjana 445
marco14
Plastic mama
Sanna
JG_Blu
glida
Barbica
Masha23
Nela81
sathena
ZvoncicaZvrk
blondie021
Di
lolica
Denysia
draganjan
brucespringsteen
Bjanka NS
lili marlen
DannyDanny
Tiki29
aniratak
Annie 78
curlyblondehairgirl
milica90
Elizabeth Hurley
Baby blue
Suzana_mkd
mooshmoolica
zvjezdica333
tini35
Bubica
aspireone
misstony
dada
motorina
jelmoli
njanjaaa
danijelica
blondyna
SarraFR
Boobynewbie
chantelle
buba
andjelak2010
ketrin
CocoNoir
barabi
sewendy
Duje Ostojić
SuperGirl
124 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 30 ... 56, 57, 58 ... 78 ... 100  Sledeći
AutorPoruka
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 EmptyPet Okt 03, 2014 6:08 am

Poštovana Marellica74,

oprostite, ali ne mogu se sjetiti Vašeg slučaja, mada sam pogledao preglede i konzultacije u sedmom mjesecu. Najbolje da mi napišete ime i prezime na e mail  [You must be registered and logged in to see this link.]   pa ću pogledati moj nalaz i preciznije odgovoriti.
Ako imate okrugle implantate, volumena 350 ml, smještene ispod velikog prsnog mišića, kapsularnu kontrakturu i spuštene grudi, tada mislim da je daleko najbolje rješenje vađenje starih implantata sa cijelom kapsulom (totalna kapsulektomija), postavljenje novih, ali većih poliuretanskih implantata, barem 450 ml, ako ih je moguće staviti obzirom na dimenzije Vaših dojki, plus periareolarna mastopeksija po Benelliju; da se izbjegne ožiljak vertikalne mastopeksije, koji je često vrlo neatraktivan. Ako Vaš novi kirurg planira staviti isti volumen implantata, bojim se da će ostati dosta viseće kože dojki koju neće moći uspješno odstraniti periarelarnom mastopeksijom. Dobro je da će Vaš kirurg imati "sizere", mada mislim da ne postoje "sizeri" za poliuretanske implantate; ali možda će imati sizere drugih proizvođača koji mogu biti vrlo korisni. Dakle, slažem se sa prijedlogom Vašeg kiruga, s tim da mislim da bi trebalo staviti veći volumen implantata da bi se dobila približno ista veličina dojki kao što imate sada. Nadam se da sam vam barem malo pomogao. Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
cocos
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
cocos


Posts : 1
Join date : 07.10.2014

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 EmptyUto Okt 07, 2014 7:02 pm

Pozdrav doktore,

ja sam iz Slovenije i odlučujem se da uradim svoje grudi i po slikama od vaših pacijentki baš sam oduševljena:)

Poslje trudnoče imam jako prazne grudi ali oblik nije loš. Zanima me ako vam mogu poslati svoje slike i da mi odprilike kažete šta bi meni priporučili (koju veličinu i oblik). 

Oprostite mi na mom hrvatskom jeziku Smile

Ljep pozdrav svima Smile)))
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 EmptySre Okt 08, 2014 7:12 am

Poštovana cocos,

hvala Vam na lijepim riječima, drago mi je da Vam se sviđaju grudi pacijentica kojima sam ja radio operacije. Ja bih Vas molio da mi pošaljete slike sadašnjeg stanja grudi, pa ću Vam dati preporuke. Vaš hrvatski jezik je odličan; ja razumijem i slovenski, prema tome, nema nikakvih komunikacijskih problema. Da li se redovito bavite sportom? Ako da, kojim sportom i koliko puta tjedno.
Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
missionvao
Clan porodice
Clan porodice
missionvao


Posts : 194
Join date : 17.12.2013

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 EmptyČet Okt 09, 2014 1:25 am

Postovani doktore  Ostojic,
Razmisljam o povecanju dojki, koje bih svakako uradila kod Vas kada bih se odlucila jer mislim da ostvarujete najprirodniji izgled (volela bih da nekad radite u Beogradu ali sta se moze Very Happy ). Ono sto me interesuje je da li je i u kojoj meri tacno da ako planiram da smanjujem % masti to treba da zavrsim pre ove konkretne operacije, zbog izbora idealnog implantata koji se ne bi kasnije poremetio dodatnim gubitkom vlastitog tkiva? Ne bih htela da potencijalno dobijem prelepe grudi a da mi se onda posle nekog vremena i par kg manje ocrtaju obrisi implantata Smile S obzirom da nosim B korpu sumnjam da tu ima puno mesta za promene u nekoliko kilograma vise-manje ali Vi ste strucnjak.
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 EmptyČet Okt 09, 2014 6:39 am

Poštovana missionvao,

i ja bih  jako volio da mogu doći koji put u Beograd raditi operacije, ali zasad nisam imao previše uspjeha u mojim nastojanjima...
Mislim da manje promjene Vaše težine (par kilograma gore-dolje) neće bitno utjecati na izgled dojki, jer su dimenzije ili mjere dojki i drugi parametri potpuno isti sa par kilograma više ili manje, posebno kad imate korpu B. Dakle, moje mišljenje je da to nije toliko bitno. Grudi su jednako lijepe ili prelijepe i sa recimo 60 ili 64, odnosno 56 kilograma. Naravno da radije preferiram situaciju da niste premršavi, jer onda imate pretanak slova tkiva koji prekriva implantat ("tissue cover"), pa su dojke duže vremena tvrđe, slabije mobilnije, djeluju manje prirodno...
Ako se odlučite za zahvat, bilo bi mi jako drago da se vidimo kod mene u Zagrebu. Mislim da Vam ne bi bilo žao, jer često imam pacijentice bilo sa prostora biše Juge, ili iz zemalja zapadne Europe, a porijeklom sa ovih prostora, i uvijek sve protekne jako lijepo. Mi imamo organizirani prijevoz sa aerodroma, rezervaciju hotela, catering, osoblje koje ispunjava Vaše želje... 
Nadam se da sam odgovorio na Vaše ciljano pitanje. Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
titty
Elitni clan
Elitni clan
titty


Posts : 346
Join date : 26.03.2014

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 EmptyPon Okt 20, 2014 2:10 pm

Dragi doktore,
 danas sam primijetila ali samo na jednoj dojci kada sam se mazala sa uljem po oziljku da se osjeca implantant.
Da li je to normalno jer se na drugoj uopce ne osjeca nista. Onako pod prstima kao grudice ili prelasci od mog tkiva preko silikona. 
Bas sam se zabrinula da nije spao, jer je ujedno i ta dojka malo niza. Ma bila je i prije op. ali bas se potrefilo. Kao sto vidite u potpisu operirali ste me, imamo pregled tek u 12. mj pa ne bih gnjavila prije ako nije ništa nenormalno.
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 EmptyUto Okt 21, 2014 7:34 am

Poštovana titty,

oprostite da nisam ranije odgovorio; tek sam sinoć došao iz Atene sa Kongresa.
Implantat se često može napipati u donjim i bočnim dijelovima dojki, jer je na tim mjestima tkivni pokrivač najtanji, a može se dodatno stanjiti gubitkom težine pacijentice i/ili kontinuiranim pritiskom implantata na dotično tkivo što dovodi da stanjenja ili atrofije tkiva. Dakle, ne radi se nečem neobičnom, ali ja bih svejedno volio pogledati o čemu se radi. Zato Vas molim da mi se javite ili e mailom ili na mobitel da dogovorimo kontrolni pregled. Ako pipate grudice, onda to možda niti nije implantat nego žljezdano tkivo u kojem se povremeno mogu stvarati male ciste.
Što se tiče blage asimetrije u visini Vaših grudi, rekao sam Vam da se asimetrija manje primjećuje u prvim postoperativnim mjesecima, ali poslije sve opet dođe na svoje mjesto, pa se asimetrija ponovno vidi kao i preoperativno. Asimetrije dojki se ne mogu uspješno korigirati dugoročno.
Puno Vas pozdravljam i nadam se da se skoro vidimo. Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
Pepper
Photo Moderator
Photo Moderator
Pepper


Posts : 481
Join date : 12.09.2014

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 EmptyPet Okt 24, 2014 3:09 pm

Postovani doktore,
operisana sam 15.09 i na poslednjoj kontroli doktorka mi je rekla da mogu skinuti steznik,moram priznati da se malo bojim jer imam dojam da se grudi jos nisu "namestile".koliko se meni cini mislim da otok jos postoji posebno na desnoj dojci,dojke su mekane u donjem polu i oko bradavice na dodir ali su u gornjem polu tvrde.imam strah da cu nesto poremetiti ako skinem grudnjak i da se taj otok nece povuci...volela bih cuti Vase misljenje..
i jos jedno pitanje,da li operacija moze uticati na ciklus?da li ciklus moze da se pomeri ili izostane?
Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan
Duje Ostojić


Posts : 563
Join date : 06.11.2013
Age : 62
Location : Zagreb, Croatia

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 EmptyPet Okt 24, 2014 4:01 pm

Poštovana Pepper,

ja savjetujem svojim pacijenticama nošenje specijalnog grudnjaka 24 sata u prvih tjedan dana nakon operacije, posebno ako se radi o poliuretanskim implantatima koji već srastu s okolnim tkivom u tom periodu, pa mi grudnjak služi kao jedna vrsta imobilizacije i zaštite.  Nakon toga, ovisno o pozicioniranosti grudi na prednjem zidu prsnog koša, određujem da li je  potrebno dodatno nositi grudnjak i/ili traku po danu. Ako grudi dobro stoje, onda je čvrsti sportski top dovoljan za dan, ali ipak preporučam nošenje specijalnog grudnjaka po noći 2 mjeseca nakon operacije. Mnoge pacijentice kao i Vi se sigurnije osjećaju dok nose specijalan grudnjak. Prema tome, ako ćete se Vi osjećati sigurnije, Vi možete nositi taj grudnjak mjesecima 24 sata dnevno. Sve otekline se povuku prije ili kasnije; nošenje grudnjaka nema s tim veze, jer je već prošlo skoro mjesec i pol dana od Vaše operacije. Također, ne trebate se posebno zabrinjavati što su dojke tvrđe u gornjem polu, a mekše u donjem polu; to prolazi s vremenom. Koliko sam razumio, Vi ste podvrgnuti T-inverted mastopeksiji sa augmentacijom dojki koja uključuje vertikalni rez po sredini donjeg pola dojke, te horizontalni krak u inframamarnoj brazdi? Inače, ta tehnika je pomalo zastarjela, i godinama nisam vidio da se primjenjuje. Puno češće se radi vertikalna mastopeksija (npr. po Le Jour autorici) koja ima kružni rez oko areole i samo vertikalni rez po sredini dojke do inframamarne brazde; ali bez dugačkog horizontalnog ožiljka od T inverzne mastopeksije (taj rez je najsličniji ključanici na vratima).
Naravno da je augmentomastopeksija veća operacija, koja traje oko 4 sata i kao takva predstavlja stres za organizam, i često dovodi do poremećaja ciklusa. Zato, ako ste sigurni da niste trudni, tada je izostanak menstrualnog ciklusa daleko najvjerojatnije uzrokovan stresom organizima zbog operativnog zahvata. Zato sačekajte još malo, barem 10-15 dana, a ako ne dobijete menstruaciju, javite se svom ginekologu. Lijepi pozdrav, Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
Pepper
Photo Moderator
Photo Moderator
Pepper


Posts : 481
Join date : 12.09.2014

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 EmptyPet Okt 24, 2014 4:34 pm

Postovani doktore,
hvala na brzom odgovoru.ja imam kruzni rez oko areole i vertikalni rez po sredini dojke do brazde a imam i rez ispod grudi tj u brazdi,nisam strucna pa sam poslusala doktoruku jer sam zaista imala veliki visak koze,operacija je trajala 4 sata pa sam pomislila da je doslo do poremecaja ciklusa usled toga iz razloga sto je pre operacije bilo sve uredno.naravno sigurna sam da nisam trudna.
ono sto mene najvise brine su otoci,dakle ako grudnjak nema veze sa otokom ja bih ga najradije nosila samo po noci.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb - Page 57 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Nazad na vrh 
Strana 57 od 100Idi na stranu : Prethodni  1 ... 30 ... 56, 57, 58 ... 78 ... 100  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
» Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
» Pitajte doktora - Dr. Igor Smiljanic - Sombor
» Pitajte doktora - Dr Mico Djuricic - Beograd
» Hvalenje doktora i klinike & Marketing

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon :: Pitajte Doktora-
Skoči na: