Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Pet Jun 23, 2017 7:37 pm od ananas92

» Rinoplastika
Sre Maj 24, 2017 6:14 pm od Queen

» Zatezanje lica
Pet Maj 05, 2017 5:51 pm od Queen

» Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
Sre Apr 19, 2017 10:07 pm od kleopatra

» Korekcija podocnjaka
Uto Feb 07, 2017 9:35 pm od SuperGirl

» Povećanje volumena usnica injekcijskom tehnikom pomoću različitih implantata
Pon Feb 06, 2017 12:51 pm od maleficent_11

» Donji ves nakon operacije
Ned Jan 29, 2017 12:12 am od Marina

» Korekcija asimetricne grudi
Čet Jan 12, 2017 8:28 am od Queen

» Iskustva clanice - Liposukcija
Pet Dec 23, 2016 5:32 pm od Maryin

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2

Lajkujte Nas
Baner C1

Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan

Share | 

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 53 ... 102, 103, 104
AutorPoruka
aamrvica
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Sub Jun 17, 2017 7:12 pm

Doktore, u 2. pitanju sam napisala grešku. Zapravo me zanimalo koja je prednost kod subfascijalnog postavljanja poliuretanskog implantata u odnosu na dual plane tehniku. Ali strpiti ću se do konzultacija da Vas ne gnjavim.

Lijep pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Elitni clan
Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Ned Jun 18, 2017 1:23 pm

Poštovana aamrvica,

ja nastojim, kad god mogu, postaviti poliuretanski implantat u subfascijalni džep. Glavni preduvjet je da pacijentica ima dovoljno vlastitog tkiva dojki da može “sakriti“ rubove implantata (grudi dobra jedinica ili sve varijante dvojke). Tada je oporavak brži, grudi su mekanije, mobilnije, pa i ljepše, nema mogućnosti da postanu “dinamične“, odnosno da se pri kontrakciji velikog prsnog mišića pomiču u stranu, odnosno da se malo deformiraju. Poliuretanski implantat se neće spustiti, neće proklizati prema dolje, i zato se može postaviti u subfascijalan džep. Jedina mana je da se rubovi implantata obično mogu pipati, ali se to ne smije vidjeti izvana. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
aamrvica
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Ned Jun 18, 2017 7:37 pm

Bojim se da ćete kod mene morati raditi dual plane zbog manjka tkiva. Malo me brine ta deformacija grudi koju spominjete kod dual plane tehnike. Da li se npr.vježbanjem velikog prsnog mišića s vremenom može stvoriti trajna deformacija grudi(u stranu)?
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Elitni clan
Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pon Jun 19, 2017 5:49 am

Poštovana aamrvica,
“dinamička“ dojka je samo trenutno stanje koje nastaje kontrakcijom m. pectoralis maiora kao kad npr. nosite 10-15 kg u svakoj ruci. Pritom su ruke postavljene uz tijelo, ali su oba mišića stegnuta. Tada se može dogoditi (u oko 10-15% pacijentica) da se dojka pomakne u stranu, i da se blago promijeni oblik dojki. Kad prestane ta radnja (nošenje 10 kg u obje ruke) sve se vraća u normalu. Dakle, to nije trajna promjena oblika, to je trenutna promjena. Kod poliuretanskih implantata, to je znatno rjeđe izraženo, jer je taj implantat fiksiran za okolno tkivo. Dakle, nema trajnih promjena oblika, i nema trajnog pomicanja prema pazuhu; sve su to trenutne pojave. Poliuretanski implantat ne mijenja svoj položaj koji mu je dan na operativnom stolu. Nadam se da ste sad shvatili o čemu se radi. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
aamrvica
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pon Jun 19, 2017 6:01 am

Jesam, doktore. Znači nema potrebe za brigom. Puno hvala!!! Sve pohvale za pristupačnost, strpljivost, ljubaznost- mislim da Vam nema premca!!
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Elitni clan
Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pon Jun 19, 2017 10:52 am

Hvala Vam puno na ljubaznosti. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ananas92
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Sre Jun 21, 2017 9:17 pm

Postovani,

prije godinu dana sam drugi put estetski operirala nos, naime to je bila rekonstrukcija piramide nosa jer prvi put nije bilo dobro napravljeno. Na zadnjoj operaciji doktor mi je popravio vrh nosa koji je bio razdvojen i deformiran. Tada mi je rekao da zasio vrh nosa nekim savovima da se opet ne razdvoji. Nakon dva mjeseca od operacije na vrhu nosa mi se pojavila kvrzica, za koju sam mislila da je prist, i nakon nekoliko mjeseci je nestala i ostala je samo tockica, kao miteser. Danas sam isla to istisnuti i sad vidim da je ispod toga konac, slican onima koji su mi bili u nosu nakon operacije i koje je doktor izvadio. Konac mi viri iz vrha nosa! U panici sam, kod doktora mogu tek za dva dana, je li moguce da se konac iz nosa probio kroz kozu? Molim Vas da mi odgovorite, hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Elitni clan
Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pet Jun 23, 2017 6:33 am

Poštovana ananas92,

imate pravo, to je provirivanje trajnog šava na površinu kože ili ekstruzija. To je interdomalni šav, koji spaja hrskavice vrška nosa (engl. dome). Nema razloga za paniku. Javite se svom kirurgu koji će ukloniti šav i sve će biti u redu. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ananas92
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pet Jun 23, 2017 7:37 pm

U redu, hvala Vam na odgovoru! Lp
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   

Nazad na vrh Ići dole

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 104 od 104Idi na stranu : Prethodni  1 ... 53 ... 102, 103, 104
 Similar topics
-
» Pitajte ovde
» OBRADA DRAGOG KAMENJA I PLEMENITIH MATERIJALA