Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 EmptyPet Sep 27, 2019 12:10 pm od Duje Ostojić

» Rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 EmptySre Jun 27, 2018 8:27 pm od Papaoutai :3

» rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 EmptySub Maj 12, 2018 6:07 pm od penth90

» Podizanje i smanjenje grudi
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 EmptyPon Mar 12, 2018 2:04 pm od LeptiricSarenic

» Transplatacija kose
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 EmptyPon Feb 26, 2018 1:11 pm od kovacevic igor

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 EmptyUto Jan 16, 2018 7:11 am od Duje Ostojić

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 EmptyNed Jan 14, 2018 12:23 am od Andreich

» Zatezanje lica
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 EmptyPet Jan 12, 2018 12:25 pm od SuperGirl

» Povećanje volumena usnica injekcijskom tehnikom pomoću različitih implantata
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 EmptySub Nov 25, 2017 12:44 pm od Je_ci_li

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2



Lajkujte Nas
Baner C1



Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan


 

 Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd

Ići dole 
+57
Tinky84
Moa
Flower03
misaa
dudaz
indijana
kaja_cg
Asuna
mirjanakraljica
makimaki
honeybee
Slaninica
Queen
zvucnik
Alexis139
zvucnikanica
ella87
Lena31
Pepper
danica85
Sljapko Lokvic
lenmar
lana
Mary4
korekcija
inna78
smartass
Beba
milica88
milan1111
naxi
lastsamurai
ljapica
shady
makki
Plastic mama
marco14
jeca
AraLala
Elizabeth Hurley
Marijana B.
andandj
njanjaaa
glida
Zubarka
motorina
Siliconedoll
CocoNoir
andjelak2010
buba
Kiki
Marsa
mamagaga
blondyna
dr Igor Maljković
ketrin
SuperGirl
61 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Sledeći
AutorPoruka
glida
Stalni posetilac
Stalni posetilac
glida


Posts : 62
Join date : 09.12.2013
Age : 40

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 EmptySub Jan 18, 2014 2:14 pm

Postovani doktore,imam u planu povecavanje grudi pa me mnogo toga zanima.. Imam 30 godina i dvoje dece. Ne planiram vise da radjam. Inace,dugogodisnji sam pusac i da li je to neka kontraindikacija za operaciju? Sumnjam da sam alergicna na penicilin ali nisam sigurna..jednom davno sam dobila osip od Ampicilina pa sad ni jedan doktor ne zeli da rizikuje sa mnom pa mi obicno prepisuju terapiju koja nije na bazi penicilina. Obzirom da se posle operacije piju antibiotici, nadam se da to nece biti problem. I jos jedno pitanje..koji lek obicno prepisujete protiv bolova? Da li je dovoljan Brufen? Iz nekih iskustava devojaka sa foruma sam citala da im je najefikasniji lek protiv bolova bio Ketonal?  Imam zaista mnogo pitanja ali neka ovih par bude za pocetak. Hvala na izdvojenom vremenu! Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac
dr Igor Maljković


Posts : 98
Join date : 19.10.2012
Age : 52
Location : Beograd, Bor,

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 EmptySub Jan 18, 2014 6:58 pm

Poštovana,

pitanja sva su na mestu Smile

Pušenje nije kontraindikacija za operaciju povećavanja grudi, ali ožiljci lepše izgledfaju kod nepušača, a rane brže zarastaju. Ukoliko je potrebno grudi i podizati pušači su pod rizikom jer se dešava da rane ne zarastaju kako treba i da previjanje baš dugo potraje.

Umesto penicilinskih antibiotika koristićemo zamene i neće biti nikakvih problema po tom pitanju, npr azitromicin, koji se daje u jednoj dnevnoj dozi.

Analgetik treba uzimati na osnovu ličnog ranijeg iskustva, tj ako Vam ketonal znatno bolje deluje od brufena ili diklofena uzmite baš njega. Takodje nekim devojkama više odgovara naproxen, a nekim rapten-K.

Slobono postavite dalja pitanja, ova su pogodak u centar Smile

Puno pozdrava!
Nazad na vrh Ići dole
http://drmaljkovic.com/
glida
Stalni posetilac
Stalni posetilac
glida


Posts : 62
Join date : 09.12.2013
Age : 40

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 EmptySub Jan 18, 2014 7:57 pm

Hvala doktore na ohrabrujucem odgovoru.Nece mi trebati podizanje vec samo uvecanje ali je informacija i te kako korisna za druge clanice foruma. Takodje me zanima da li sme da se vrsi operacija u toku menstrualnog ciklusa ili bismo to morali prethodno da predvidimo pa da zakazemo operaciju po prestanku menstruacije? I da li i kako operacija i implanti uticu na hormone i menstrualne cikluse? Moze li se time prouzrokovati neki poremecaj? Hvala Vam unapred i veliki pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac
dr Igor Maljković


Posts : 98
Join date : 19.10.2012
Age : 52
Location : Beograd, Bor,

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 EmptySub Jan 18, 2014 9:03 pm

Klasični stav je da se elektivni hirurški zahvati izbegavaju tokom ciklusa, jer se menja koagulabilnost krvi i nešto su veća krvarenja u operativnom polju.

Moderni stavovi su da menstrualni cikluls na operaciju nema puno uticaja iako je blago povećano krvarenje jer hirurg svakako mora da iskontroliše svako krvarenje koje nastane tokom zahvata.

Ja sam par puta radio operacije tokom periode i pacijentkinje nisu imale nikakve posebne posledice niti izraženije tegobe nego što je uobičajeno. Možda treba izbegavati obimne liposukcije zbog većeg gubitka krvi, dok se grudi mogu nesmetano operisati.

Kao kuriozitet, desilo se da pacijentkinja u ranoj menopauzi neposredno posle uradjene masivne liposukcije dobije menstruaciju (nakon dosta meseci pauze) i da tad gubitak krvi bude priličan.

Hvala na odličnim pitanjima i puno pozdrava!
Nazad na vrh Ići dole
http://drmaljkovic.com/
glida
Stalni posetilac
Stalni posetilac
glida


Posts : 62
Join date : 09.12.2013
Age : 40

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 EmptySub Jan 18, 2014 10:42 pm

Hvala doktore na temeljnim odgovorima! Mozda cu Vam ponovo slati pitanja ovim putem ali nastojim da zakazem konsultacije kod Vas,pa cu tada saznati mnogo vise! Veliki pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
glida
Stalni posetilac
Stalni posetilac
glida


Posts : 62
Join date : 09.12.2013
Age : 40

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 EmptyPon Jan 20, 2014 10:15 am

Doktore,nisam se nikada bavila sportom,nisam trenirala.Ispipavanjem prstima pod zlezdom,jasno napipavam rebra pa pretpostavljam da mi drudni misici nisu narocito razvijeni. Da li to moze da znaci da cu nakon operacije imati manje bolova? I u kojoj meri takav misic drzi implant? Dakle,koje su prednosti a koje mane u mom slucaju? Citajuci neka iskustva,saznala sam da je jedna clanica,koja intenzivno trenira,imala tako razvijen grudni misic debljine cak 15 mm,da nije mogla staviti implant zeljene velicine vec nesto manji..otuda i ovo pitanje  Smile. i jos nesto.. da li razmak izmedju grudi zavisi od pozicije gde se postavlja implant? Odnosno,da li su grudi vise priblizene ako se i tzv. dzepovi pozicioniraju blize grudnoj kosti ako to fizionomija pacijenta dozvoljava ? Hvala puno !
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac
dr Igor Maljković


Posts : 98
Join date : 19.10.2012
Age : 52
Location : Beograd, Bor,

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 EmptyPon Jan 20, 2014 6:32 pm

Poštovana,

intenzitet bolova nisam uspeo da povežem ni sa jednom fizičkom karakteristikom pacijentkinje, iako je logično pretpostaviti da manje povredjeni grudni mišići manje bole od onih koji su prerazvijeni i koje je potrebno puno preparisati.

Implant svakako klizi nadole , tako da jačina mišića nije presudna.

Razmak izmedju implanta diktira konsitutcija i preoperativni položaj bradavica, jer ne izgleda naročito lepo kad centar implanta nije tačno ispod bradavice. Tako da , npr, ako su bradavice razmaknute, mnogo bolje izgledaju i malo razmaknuti implanti nego asimetrično postavljeni i približeni implanti kojima su bradavice na nekoj "strani" i gledaju skroz upolje. Svakako je i to nešto što se može dogovoriti, a ubedljivo najgora komplikacija je symmastia, pojava da se pokida tkivo izmedju implanta i  da se dva implanta spoje u jedan.

Nadam se da sam bar malo pojasnio ovu problematiku, a ako treba, rado ću još pisati.

Punop pozdrava!
Nazad na vrh Ići dole
http://drmaljkovic.com/
glida
Stalni posetilac
Stalni posetilac
glida


Posts : 62
Join date : 09.12.2013
Age : 40

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 EmptyPon Jan 20, 2014 7:38 pm

Sve sam shvatila i logicno je..nego nisam bas studiozno razmisljala o tome.U svakom slucaju,veliko hvala na slikovitom objasnjenju! Pozdravljam Vas!
Nazad na vrh Ići dole
glida
Stalni posetilac
Stalni posetilac
glida


Posts : 62
Join date : 09.12.2013
Age : 40

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 EmptyPon Jan 27, 2014 9:47 am

Doktore,usled cega se, nakon operacije uvecanja grudi,stvaraju krvni ugrusci oko implanta-hematom? Kako se to manifestuje i kako resava? I u kojoj meri to moze biti opasno? I zna li se nakon koliko vremena se javlja ta pojava ili je to individualno? Hvala! Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac
dr Igor Maljković


Posts : 98
Join date : 19.10.2012
Age : 52
Location : Beograd, Bor,

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 EmptyPon Jan 27, 2014 12:27 pm

U pitanju su krvarenja tokom operacije, kada se presecaju mišićna vlakna, pa kasnije krv pomalo curka u tkiva. To je neminovno, čak i uz najbolju hemostazu tokom hirurškog zahvata. Svakako da je individualno, postoje žene koje veoma malo krvare i kasnije skoro nemaju podlive, dok nekima grudi budu modre u celoj donjoj polovini. Najčešće je bezopasno, a ponekad se tokom operacije mora staviti dren, da bi se krv izdrenirala, po principu "bolje napolju nego unutra".

Puno pozdrava!
Nazad na vrh Ići dole
http://drmaljkovic.com/
Sponsored content





Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
Nazad na vrh 
Strana 4 od 21Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitajte doktora - Dr Mico Djuricic - Beograd
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
» Pitajte doktora - Dr. Igor Smiljanic - Sombor
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
» Hvalenje doktora i klinike & Marketing

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon :: Pitajte Doktora-
Skoči na: