Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Povecavanje grudi EmptyPet Sep 27, 2019 12:10 pm od Duje Ostojić

» Rinoplastika
Povecavanje grudi EmptySre Jun 27, 2018 8:27 pm od Papaoutai :3

» rinoplastika
Povecavanje grudi EmptySub Maj 12, 2018 6:07 pm od penth90

» Podizanje i smanjenje grudi
Povecavanje grudi EmptyPon Mar 12, 2018 2:04 pm od LeptiricSarenic

» Transplatacija kose
Povecavanje grudi EmptyPon Feb 26, 2018 1:11 pm od kovacevic igor

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Povecavanje grudi EmptyUto Jan 16, 2018 7:11 am od Duje Ostojić

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Povecavanje grudi EmptyNed Jan 14, 2018 12:23 am od Andreich

» Zatezanje lica
Povecavanje grudi EmptyPet Jan 12, 2018 12:25 pm od SuperGirl

» Povećanje volumena usnica injekcijskom tehnikom pomoću različitih implantata
Povecavanje grudi EmptySub Nov 25, 2017 12:44 pm od Je_ci_li

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2



Lajkujte Nas
Baner C1



Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan


 

 Povecavanje grudi

Ići dole 
+32
saricabg
Mikica m
Bjanka NS
sewendy
ketrin
dasha
barabi
Luna2507
Indy_30
Jana Inna
Elizabeth Hurley
Slh011
malamama
zokica73
buba
miki4ka
ika
blondyna
Sara R
seferina
Majche01
ana84
Ikser
njanjaaa
SarraFR
RadaPrada
dzepna
blondie1
rjarka
chantelle
nika37
SuperGirl
36 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
SuperGirl
24/7 ovde :)
24/7 ovde :)
SuperGirl


Posts : 2221
Join date : 11.10.2012

Povecavanje grudi Empty
PočaljiNaslov: Povecavanje grudi   Povecavanje grudi EmptyČet Okt 11, 2012 7:06 pm

Estetsko povećanje grudi je jedna od najčešćih korekcija u estetskoj kirurgiji. Brojne žene razmišljaju o povećanju grudi s estetskih i emocionalnih aspekata. Glavni razlozi za povećanje grudi su: povećavanje veličine ili oblika dojke (kozmetički razlozi), rekonstrukcija nakon odstranjenja dojke zbog karcinoma, zamjena postojećih starih implantata zbog medicinskih ili estetskih razloga i korekcija prirođenih deformacija. U 99% slučajeva povećanje se vrši silikonskim mamarnim implantatima, a u svega 1% slučajeva implantati su punjeni fiziološkom otopinom. Najsuvremeniji tipovi silikonskih implantata su punjeni kohezivnim silikonskim gelom koji je odgovoran za doživotnu stabilnost oblika implantata (engl. „form stable implant“). Stariji tipovi implantata su bili punjeni silikonskim uljem zbog čega je dolazilo do splašnjavanja implantata i mijenjanja oblika tijekom godina, pa su se morali mijenjati nakon 10 – 15 godina. Američki proizvođač Allergan i njihovi silikonski implantati Natrelle daju doživotnu garanciju na kvalitetu silikonskih implantata. Natrelle Allergan implantati, koji se isključivo koriste u našoj ordinaciji, su najzastupljeniji u svijetu i na njih otpada 60% svjetskog tržišta. Povećanje grudi se može najranije uraditi s navršenih 18 godina. Idealna žena- kandidat za povećanje ili augmentaciju grudi je starija od 18 godina, ima idealnu ili normalnu tjelesnu težinu (indeks tjelesne mase je između 20 i 25), odličnu napetost i teksturu kože, simetrične manje dojke čije bradavice su anterirorno orijentirane (prema naprijed, gledano iz „en face“ projekcije). Postoje 3 osnovna pristupa za povećanje grudi :

- Transaksilarni (kroz pazuh)

- Periareolarni (kroz donju polovinu areole)

- Inframamarni (kroz brazdu koja dijeli donji pol dojke i prednji zid prsnog koša)



Transaksilarni pristup

Radi se o pristupu kroz pazušnu regiju koja sadrži brojne žlijezde znojnice koje mogu sadržavati brojne patogene bakterije, što povećava mogućnost postoperativne infekcije. Operativni pristup je prilično neugodan za operatera jer onemogućuje dobru kontrolu formiranog džepa ili eventualnog krvarenja. Većina dojki koje su povećane transaksilarnim pristupom izgledaju vrlo neprirodno pri čemu su gornji polovi dojki previše istaknuti, a bradavice imaju inferiornu ili orijentaciju prema dolje. Ožiljak transaksilarnog pristupa je često hipertrofičan i vidljiv te kao takav neprihvatljiv. Ovaj pristup se sve manje koristi pri povećanju dojki.



Periareolarni pristup

Ovaj pristup se vrši kroz polukružni rez oko donje polovine areole. Indiciran je kod žena koje ne planiraju trudnoću jer nužno presjeca određene mliječne kanaliće, što može poremetiti funkciju dojenja. Ako je areola manjeg promjera, tada se implantati većeg volumena ne mogu plasirati u formirani džep. Nedostatak ovog pristupa je relativno visoka učestalost utrnulosti ili hipoestezije bradavica koja je erogena zona (statistički 10 – 15 % slučajeva). Ožiljak je katkada izuzetno malo vidljiv, a katkada je vrlo izrazit, a ispod njega perzistira trajno izbočenje dojke ( engl. „double bubble deformity“).


Inframamarni pristup

Inframamarni pristup se u svijetu najviše koristi (75 % kirurga koristi navedeni pristup). Rez je lociran u inframamarnoj brazdi koja se nalazi na prijelazu donjeg pola dojke na prednji zid prsnog koša. Ovaj pristup omogućuje najveću preglednost formiranog džepa, najlakše umetanje implantata u džep, najbolju kontrolu zaustavljanja krvarenja ili hemostazu, a odlikuje ga podizanje ili elevacija bradavica za nekoliko centimetara u odnosu na preoperativni položaj bradavica. U našoj ordinaciji preferiramo ovaj pristup za koji smatramo da daje najbolje estetske rezultate. Ožiljak mora biti precizno lociran u novoformiranoj inframamarnoj brazdi koja je smještena nešto niže od položaja brazde prije povećanja dojki. Definitivan ožiljak je minimalno vidljiv i vrlo dobro sakriven u inframamarnoj brazdi.



Postupak

Prvi korak je preoperativni pregled i konzultacija koji obuhvaćaju detaljan razgovor o željama pacijentice, odnosno o povećanju dojki. Osobna i obiteljska anamneza, odnosno podaci o općem i kardijalnom zdravstvenom stanju te bolesti u obitelji, se moraju temeljito ispitati. Sljedeći korak je objašnjavanje vrsta silikonskih implantata. Nakon toga se vrši pregled. Mjeri se distanca između udubine na vrhu prsne kosti i bradavice ( SN – N distanca), potom se mjere dimenzije mliječne ili mamarne regije koje se uspoređuje s dimenzijama implantata koji pacijentica preferira. Vrlo važan dio pregleda je tzv. klinički „pinch“ test koji vrlo precizno određuje lokaciju džepa u koji će se umetnuti implantat. Sve eventualne asimetrije dojki, uključujući asimetrije volumena, oblika i položaja bradavica, moraju biti pažljivo evidentirane i pokazane pacijentici. Na kraju, potrebna je temeljita inspekcija prednjeg zida prsnog koša radi ustanovljavanja eventualnih koštano hrskavičnih deformacija rebara i/ili prsne kosti. Palpacija dojke može otkriti eventualne iregularnosti u tkivu dojke. UZV dojke ili mamografija se ne zahtijevaju rutinski iako je preporučljivo uraditi navedene pretrage u sklopu preoperativne obrade. Zahvat se gotovo uvijek vrši u općoj anesteziji.

Avtorska prava teksta: [You must be registered and logged in to see this link.]

Dojka je simetrični parni organ, smešten na prednjoj strani grudnog koša. Normalnu veličinu dostiže između šesnaeste i devetnaeste godine. Oblik i funkcija odraz su polnog određenja i time dodatno doprinose estetskom, emotivnom i psihičkom identitetu žene. Veličina i oblik dojke predodređeni su količinom žlezdanog tkiva i masti u njima. Vremenom se ti faktori menjaju starenjem, trudnoćom, dojenjem. Takođe se menja i koža dojki u smislu gubitka elastičnosti, pojave strija što značajno utiče na izgled dojke. Plastična hirurgija svojim različitim metodama uspešno zadržava i vraća njihov mladalački izgled, što doprinosi lepšem izgledu svake žene.

Jedna od hirurških metoda je svakako uvećanje (silikonske grudi) i korekcija položaja dojki primenom silikonskih implantata (ugradnja silikona).



Silikonski implantati su građeni od kesice koja je ispunjena želatinoznim ili tečnim sadržajem i silikonskog su porekla. Osim silikonom ispunjenih implantata, danas se najviše koriste implantati koji u silikonskoj kesici umesto silikonskog gela (želatina), sadrže fiziološki rastvor. Oblik ili profil implantata može biti niski, srednji, visok ili forma kapi. Izbor profila implantata zavisi od građe pacijenta i željenog oblika dojke.

Primena silikonskih implantata datira od 60-ih godina prošlog veka, od kada su milioni pacijentkinja ugradile ove implantate.

Silikonski implantati su mekani i ne mogu se otkriti dodirom ili pritiskom na dojku. Takođe je značajno napomenuti da pacijentkinja nakon intervencije može da doji dete i da je dojka dostupna svim medicinskim pretragama jer se implantat nalazi ispod mlečne žlezde ili ispod grudnog mišića. Tako povećane grudi dobijaju normalan i neupadljiv oblik. Grudi zadržavaju svoju zategnutost, a imaju i pokretljivost normalnih i dobro razvijenih grudi.

Operativne indikacije su raznovrsne, od nerazvijenih i malenih grudi, različitih asimetrija grudi, urođenih anomalija grudi do rekonstruktivne hirurgije grudi.

Godine starosti pacijenta za ovaj zahvat je od 18. godine života (izuzetno retko ranije uz pismenu saglasnost roditelja), posle potpunog razvoja dojki. Operacijom se koriguje volumen, oblik, kao i položaj dojki primenom implantata punjenih silikonskim gelom, fiziološkim rastvorom različitog oblika i veličine. Da bi rezultat bio potpun, neophodno je brižljivo planiranje rezova, upotreba adekvatnih proteza po obliku i dimenzijama, kao i dodatne manipulacije postojećim tkivom da bi se istakli određeni predeli i detalji u skladu sa željama pacijenta.
Ugradnja silikona

Potrebni nalazi pre početka operativnog zahvata su krvna slika (klasična), biohemija (glukoza, urea, kreatinin, natrijum, kalijum), faktori koagulacije (PT, PTT i INR), EKG, rendgenografija pluća (za starije od 45 godina).
Hronični bolesnici (hipertenzija, dijabetes, astma) moraju preoperativno konsultovati svoje lekare i posavetovati se sa njima o eventualnoj promeni terapije.

Apsolutne kontraindikacije za ovu operaciju nema.

Operacija se izvodi ili pod opštom anestezijom ili u lokalnoj anesteziji sa sedacijom. Rez dugačak 4-5 cm je dovoljan za izvođenje povećanja grudi. Ovaj rez može da se smesti ispod pazuha ili u prevoju dojke, ili kružno oko bradavice. Aksilarni pristup se kozmetički najbolje tretira, ipak nakon egzaktnog pregleda u zavisnosti od slučaja do slučaja se donosi odluka koji rez je najbolje rešenje u svakom pojedinačnom slučaju. Implantat se plasira ispod ili iznad mišića, što najčešće zavisi od oblika i veličine postojeće dojke, tako da mlečna žlezda ostaje netaknuta. Rezultat operacije je odmah prisutan i vidljiv, pa su i pacijentkinje time vrlo zadovoljne.
Reakcija organizma na silikonske implantante

Posle operacije je moguća prolazna neosetljivost bradavice, blagi otok i osećaj napetosti, koji obično prolaze nakon 1-2 nedelje. Preporučuje se kućna nega i bolovanje od 7 - 10 dana. Posle toga pacijentkinje se mogu uključiti u normalne životne i profesionalne aktivnosti. U postoperativnom periodu treba izbegavati teže fizičke aktivnosti i dizanje težih tereta. Posle 6-8 nedelja pacijentkinja se može vratiti sportskim aktivnostima što uključuje i rad u teretani, trčanje.

Reakcija organizma na implantat kao strano telo u smislu njegovog odbacivanja je vrlo retka, gotovo zanemarljiva. Moguća je blaga reakcija organizma na implantat, kao strano telo što rezultira stvaranjem tanke, vezivne ovojnice kao prirodne barijere prema implantatu. Izuzetno su retke reakcije odbacivanja, koje se manifestuju u obliku upalne reakcije i razvoja jake, vezivne ovojnice.

Najveće komplikacije se odnose na tzv. otvrdnjavanje dojke (obrazovanje kapsule), koja može da nastane nakon nekoliko meseci ili godina u većoj ili manjoj meri, pri čemu to nije pravilo. Vrlo retko se može javiti kapsularna kontraktura što je razlog za odstranjivanje kapsule i zamenu implantata. Silikonski implantati najnovije generacije će svakako nadživeti i pacijenta i plastičnog hirurga.
Avtorska prava: [You must be registered and logged in to see this link.]


Poslednji put izmenio Coolcat dana Ned Nov 11, 2012 5:55 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.justplasticsurgeon.com
nika37
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
nika37


Posts : 16
Join date : 14.10.2012

Povecavanje grudi Empty
PočaljiNaslov: Re: Povecavanje grudi   Povecavanje grudi EmptyČet Okt 18, 2012 11:09 am

...evo da se i ja javim...naime operirana sam kod dr Ostojića u Zagrebu 14.12.2011. stavili smo anatomske LX 405 cc i stvarno sam zadovoljna sa dobivenim kao i sa samim doktorom kojeg iz sveg srca toplo preporučam curama koje misle ić na ovu operaciju i na bilo koju drugu estetsku (operirala sam i nos kod doktora Ostojića)....drago mi je da je otvoren ovaj sajt na kojim će se valjda moć stavljat i slike jer na našem hrvatskom to baš nije dobro prolazilo...eto toliko od mene,ako neku nešto zanima slobodno nek pita Smile
Nazad na vrh Ići dole
chantelle
Moderator
Moderator
chantelle


Posts : 1492
Join date : 11.10.2012
Age : 34

Povecavanje grudi Empty
PočaljiNaslov: Re: Povecavanje grudi   Povecavanje grudi EmptyČet Okt 18, 2012 1:46 pm

Hello Nika, naravno da možeš stavljati slike, već ih ima u temi iskustva...dodji tamo Smile
Nazad na vrh Ići dole
rjarka
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
rjarka


Posts : 15
Join date : 13.10.2012
Age : 52

Povecavanje grudi Empty
PočaljiNaslov: Re: Povecavanje grudi   Povecavanje grudi EmptyPet Okt 19, 2012 5:49 pm

nika37 ::
...evo da se i ja javim...naime operirana sam kod dr Ostojića u Zagrebu 14.12.2011. stavili smo anatomske LX 405 cc i stvarno sam zadovoljna sa dobivenim kao i sa samim doktorom kojeg iz sveg srca toplo preporučam curama koje misle ić na ovu operaciju i na bilo koju drugu estetsku (operirala sam i nos kod doktora Ostojića)....drago mi je da je otvoren ovaj sajt na kojim će se valjda moć stavljat i slike jer na našem hrvatskom to baš nije dobro prolazilo...eto toliko od mene,ako neku nešto zanima slobodno nek pita Smile




Malo sam guglala...vidim da je dr. Ostojić ponajprije diplomirani otorinac, maksilofacijalac. Ne znam koliko dugo se bavi i grudima, ali da dobro radi, jest.
Nazad na vrh Ići dole
SuperGirl
24/7 ovde :)
24/7 ovde :)
SuperGirl


Posts : 2221
Join date : 11.10.2012

Povecavanje grudi Empty
PočaljiNaslov: Re: Povecavanje grudi   Povecavanje grudi EmptySub Okt 20, 2012 2:47 pm

Ja nisam citala za njegovom obrazovanje, ali znam da ima mnogo zadovoljne cure...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.justplasticsurgeon.com
blondie1
Stalni posetilac
Stalni posetilac
blondie1


Posts : 98
Join date : 13.10.2012
Age : 38

Povecavanje grudi Empty
PočaljiNaslov: Re: Povecavanje grudi   Povecavanje grudi EmptyNed Okt 21, 2012 6:15 pm

Coolcat ::
Ja nisam citala za njegovom obrazovanje, ali znam da ima mnogo zadovoljne cure...

jedna od onih zadovoljnih sam i ja:)
Nazad na vrh Ići dole
chantelle
Moderator
Moderator
chantelle


Posts : 1492
Join date : 11.10.2012
Age : 34

Povecavanje grudi Empty
PočaljiNaslov: Re: Povecavanje grudi   Povecavanje grudi EmptyNed Okt 21, 2012 9:28 pm

Jedna od prezadovoljnih sam ja Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dzepna
Clan porodice
Clan porodice
dzepna


Posts : 181
Join date : 19.10.2012
Age : 40

Povecavanje grudi Empty
PočaljiNaslov: Re: Povecavanje grudi   Povecavanje grudi EmptyPon Okt 22, 2012 7:58 am

Također jedna od prezadovoljnih kod Dr. Ostojića.
Nazad na vrh Ići dole
nika37
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
nika37


Posts : 16
Join date : 14.10.2012

Povecavanje grudi Empty
PočaljiNaslov: Re: Povecavanje grudi   Povecavanje grudi EmptyPon Okt 22, 2012 7:52 pm

..mislim čemu sumnjati u tako vrsnog majstora.....otorinac je i to vrhunski ja sam jedan od primjera,a za cice se isto tako dokazao u bezbroj primjera od kojih sam opet i ja jedan,da se ponovo rodim opet bi bila jedan od primjera doktora Ostojića.... cheers
Nazad na vrh Ići dole
dzepna
Clan porodice
Clan porodice
dzepna


Posts : 181
Join date : 19.10.2012
Age : 40

Povecavanje grudi Empty
PočaljiNaslov: Re: Povecavanje grudi   Povecavanje grudi EmptyUto Okt 23, 2012 7:55 am


Nika37 slažem se s tobom da je stručnjak u bilo kojem području i mislim da nije toliko bitna ta specijalizacija nego praksa i iskustvo u tome što radi i daljnje usavršavanje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Povecavanje grudi Empty
PočaljiNaslov: Re: Povecavanje grudi   Povecavanje grudi Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Povecavanje grudi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 16Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Sledeći
 Similar topics
-
» Hirurska procedura povecavanje grudi
» Trening nakon povecavanje grudi
» Povecavanje/smanjenje zadnice
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
» Povecanje grudi bez operacije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon :: Hirurgija grudi :: Povecavanje grudi (augmenitacija)-
Skoči na: