Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Rinoplastika
Sub Nov 12, 2016 11:29 am od CocoNoir

» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Sre Nov 02, 2016 8:05 am od Duje Ostojić

» Korekcija ocnih kapaka
Uto Nov 01, 2016 1:06 pm od jahac apokalipse

» Operacija podocnjaka
Uto Nov 01, 2016 9:54 am od jahac apokalipse

» Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
Sre Okt 26, 2016 12:46 pm od lakilucano

» Čišćenje i pomlađivanje lica
Sre Okt 12, 2016 9:20 am od gama

» Zatezanje koza stomaka (dermolipectomio)
Pet Sep 16, 2016 3:37 am od Beba45

» Donji ves nakon operacije
Ned Jun 19, 2016 8:13 pm od Queen

» Zatezanje lica
Ned Maj 15, 2016 11:41 am od Queen

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2

Lajkujte Nas
Baner C1

Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan

Share | 

Trening i ishrana

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 38 ... 72  Sledeći

30-dnevni izazov čučnjeva, ko je ZA?
Ja sam ZA
89%
 89% [ 8 ]
Ne da mi se
11%
 11% [ 1 ]
Mrzi me
0%
 0% [ 0 ]
Ne
0%
 0% [ 0 ]
Ukupno Glasova : 9

AutorPoruka
misstony
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Pet Dec 06, 2013 1:32 pm

Hej draga jelmoli ima dosta vježbi za podizanje guze, imam jedan dobar link koji ću staviti da ne prepričavam jer bih napisala sve isto. 

[You must be registered and logged in to see this link.]

Naravno ima ih još, baš sam nedavno pisala chantelle na pm o tome. Mogla bih taj tekst iskopirati ovdje.

Bitno je da znate da je spuštena stražnjica znak da u stržnjici nema mišića koji bi je držali da bude velika i obla, a ima više sala koje nema funkciju zatezanja nego zbog gravitacije pada. Tako da, guzu treba ojačati vježbama, izgraditi mišiće. Možda vam guza bude malo veća u početku zbog povećanja mišića, ali kad skinete malo sala s nje, onda će opet biti normalne veličine, taman proporcionalna. Uglavnom se cure boje "bildati" guzu jer misle da će im narasti ne znam koliko, ali to je samo trenutni efekt koji kasnije nestane kad ode voda i salo iz tijela. Neke cure na kraju čak i budu tužne što im se guza od više vježbanja smanjuje, ali ne brinite, i to je prolazno jer ona se smanjuje zato što trošite salo. Kad još malo izgradite mišiće, bit će prekrasna i velika i obla. Stavit ću vam ja svoje slike prije 4 godine kak sam izgledala i slike sa zadnjeg natjecanja. Radila sam sve ove vježbe koje sam vam stavila u linku i još neke koje ću nabrojati. Ako niste nikada radile neke vježbe i niste sigurne u pokrete, najbolje je da pitate nekog trenera za savjet ili se dobro informirajte na internetu (ima na youtubeu puno video zapisa sa svim vježbama koje ću nabrojati) i krenite ih raditi bez utega, opterećenja, radite ih samo sa težinom vlastitog tijela dok ne svladate pokret i dok ne shatite da vam je vježba prelagana. Moj savjet je da ako želite oblikovati guzu krenete sa više ponavljanja 15-20 i tako radite 2 mjeseca. Nakon toga smanjite broj ponavljanja na 8-12 i povećajte opterećenje (uteg, šipka, bilo što) i radite tako 2 mjeseca. Onda se nakon 2 mjeseca opet vratite na 15 do 20 ponavljanja i bit ćete taman spremne za ljeto! Znači prva 2 mjeseca ćete aktivirati mišiće, neće vam biti jako teško, ali svaki trening guze će biti kao lakši kardio (mora biti znoja), nakon toga 2 mjeseca ćete raditi na mišićno masi gluteusa i opet 2 mjeseca pred ljeto ćete još malo raditi na oblikovanju i trošenju sala (kao da radite lakši kardio).
Nazad na vrh Ići dole
jelmoli
Clan porodice
Clan porodice

PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Pet Dec 06, 2013 2:13 pm

Draga Misstony hvala ti puno na savetima nadam se da ću uspeti da je dovedem u red. Sta god da sam radila nikad me ti mišići nisu boleli osim od Body-pump-a jer se tu rade vežbe sa tegovima. Takodje imam problem jer mi se noge uvek najviše umore, bilo da radim trbušnjake ili vežbe za guzu. Ne znam zašto, nije da nemam mišića. U nogama i rukama ih imam puno jer mi jako brzo i rastu, ne znam zašto. Možda i što puno vremena provodim na njima. Very Happy 
Nazad na vrh Ići dole
chantelle
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Pet Dec 06, 2013 2:37 pm

Kopirat ću tekst što mi je slala misstony na pp.

Što se tiče vježbica za guzu i ložu:

1. obavezno radi čučanj na treningu. Imaš ih svakakvih oblika i varijacija na youtubeu (na engl. se to zove squat i izbacit će ti hrpu čučnjeva). Najbitnije ti je za guzu i ložu da u čučnju ideš što dublje možeš, znači ne radi polučučanj (jer tu onda najviše radi kvadriceps) nego baš čučni ko mala djeca kad čučnu pa dodirnu pelenom tlo (mi to zovemo "ass to grass squat"). Stopala moraju biti na podu, a kralježnica u prirodnom S položaju, moraš paziti na donji dio leđa, on mora biti u istoj poziciji u cijelom pokretu čučnja. Možeš ga raditi s bučicama u rukama, s kettlebellom u rukama, sa šipkom na leđima, na smith mašini, bez ičega samo staviš ruke prekrižene na prsa i sl. Možeš raditi i "box squat" koji super pogađa ložu i guzu jer svaki čučanj sjedaš na neku klupu i ustaješ s klupe i tako puno više aktiviraš te mišiće.
Link za box squat: [You must be registered and logged in to see this link.]
Osim toga postoji i sumo squat (jako široko stav nogu - najbolje stati između dvije klupe ili na neko povišenje tako da imaš rupu između nogu), uzmeš jedan kettlebell u ruke i čučneš koliko god duboko ide, ono maaaaxxximalno duboko. I onda ideš gore stiščući unutarnji dio bedara i ložu i mišiće guze. [You must be registered and logged in to see this link.] (ja ti jako često radim tu vježbu i to baš kao ovaj tip na snimci tako stanem jer imamo takvu spravu u teretani, ali ti možš stati i na 2 klupe i spuštati uteg između njih. Bez tog povišenja, uteg bi ti udario u pod, a ne bi čučnula do kraja, tj. ne bi išla dovoljno duboko.)

2. obavezna vježba za ložu i guzu je iskorak (engl. lunges). I njih ima svakakvih varijacija i svi su dobri za ložu i guzu, najbitnije je kad iskoračiš nogom da je pružiš što dalje (tako se najbolje aktivira loža i guza). Npr. prednji iskorak - stojiš i jednom nogom iskoračiš ravno naprijed koliko možeš dohvatiti, a da ostaneš u ravnoteži i da se spustiš koljenom druge noge do poda (samo takneš pod, nemoj se oslanjati na pod ili budi jaaaako blizu poda s tim koljenom, ne moraš ga dirati, ali moraš znati da si se dovoljno duboko spustila). Imaš još i stražnji iskorak (jedna noga u nazad). Najbolje ti je raditi naizmjenično, znači lijeva pa desna, pa lijeva pa desna noga itd i tako dok ne izbrojiš da si svaku nogu napravila po 10 ponavljanja i onda napraviš pauzu. To je jedna serija. Ali ima trenera koji odrade prvo lijevu nogu 10 ponavljanja, pa desnu nogu 10 ponavljanja i onda uzmu pauzu. Ima i bočnih iskoraka i njihovih varijacija... Upiši u youtube lunges i naći ćeš puno vježbi.

3. Onda imaš RDL (romanian dead lift) i to je ful izolirajuća vježba za ložu i radi se sa bučicama ili šipkom u rukama. To mi je komplicirano za objasniti, evo ti link za super pravilno izvođenje! Nemoj se uplašiti što su ovo bilderi na snimci! Vjeruj mi, oni najbolje znaju kak se nešto izvodi! A inače ovu vježbu uglavnom izvode cure jer cure vole raditi ložu [You must be registered and logged in to see this image.]  Sigurno na youtubeu ima još videa ove vježbe, ali ja najviše vjerujem ovom liku  jer sam od njega sve naučila kak se šta radi...
[You must be registered and logged in to see this link.]
Taj RDL možeš raditi i jednonožno (jedna noga na podu, a druga se podiže iza i prati liniju trupa - kao klackalica izgledaš i klackaš se na ovoj nozi koja stoji na podu...) i da staviš neku bučicu u jednu ruku da imaš protuuteg ovoj nozi koju podižeš sa poda u nazad.

4. Pa onda imaš vježbu "good morning" i vježba je prrrrrreeeeedobra za guzu i ložu! Isto izolirajuća vježba samo za taj dio. I isto imaš na youtubeu kak se izvodi. A meni je glupo prevesti tu vježbu na "dobro jutro" jer mi bolje zvuči na engleskom njen naziv...

5. i 6. Onda imaš još vježbi koje možeš raditi bez utega, samo na strunjači, na podu: glute bridge, hip thrust i njih ćeš naći na youtubeu i ima ih u varijacijama i sa utezima preko kukova i svašta, ali ne moraš ih raditi sa utezima. S njima možeš započeti trening: npr. 4 serije po 12 ponavljanja i završiti trening sa 3 serije po 10 ponavljanja, ali radi ih spoooooro i zadrži se u gornjem položaju par sec tako da dodatno stisneš guzu kad si gore.

Ima na strunjači još vježbi koje možeš raditi za ložu i guzu, ali ne mogu se sjetit kak se zovu: ono kad klečiš i podižeš jednu nogu u zrak ravno gore i stiščeš gluteus i odradiš jednu nogu pa onda odradiš drugu nogu...

a isto tako možeš upisati u youtube but exercise i izbacit će ti puno videa pa si sama možeš izabrati što ti se sviđa. Ako želiš možeš svaki trening raditi nešto drugo što ti se sviđa i mijenjaj dok ne vidiš što ti se sviđa pa se onda malo zadrži na tome. Kad ti dosadi, opet mijenjaj. Na treningu ti treba biti zabavno, ne dosadno! Moraš jedva čekati ići trenirati! Ne puštaj se u neke rutine jer su one dosadne i onda ljudi brzo odustanu..
Nazad na vrh Ići dole
chantelle
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Pet Dec 06, 2013 2:39 pm

Misstony stavi sliku molim te da nam bude kao motivacija Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
jelmoli
Clan porodice
Clan porodice

PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Pet Dec 06, 2013 5:40 pm

Chantelle ovo si dobro rekla. Hvala što si postavila ovaj tekst.
Misstony daj nam guzu da nas motiviše. I da li si pročitala pitanje u vezi mog stomaka i rastavljenih mišića? Sad sam sigurna da su rastavljeni jer može prst da mi udje između tih mišića.
Nazad na vrh Ići dole
chantelle
Moderator
Moderator

PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Pet Dec 06, 2013 9:01 pm

Jelmoli nema na ćemu Wink...A sad sve u akciju hehe Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
jelmoli
Clan porodice
Clan porodice

PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Pet Dec 06, 2013 10:15 pm

Hahah pa da postavljamo slike koja je najbrže uspela da sredi guzu. Ali teško da ću ja uspeti makar pola guze od Misstony da imam.
Nazad na vrh Ići dole
misstony
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Pet Dec 06, 2013 10:51 pm

chantelle, hvala! Ja sam danas bila na poslu kad sam pisala onaj prvi post i bila sam na mobu pa mi je komplicirano kopi-pejstat, ali mislila sam večeras kad dođem na komp. Što se tiče fotki, evo, cijelu večer tražim jednu na kojoj mi se baš vidi guza prije par godina, onako, baš se vidi da visi i ne mogu je naći, ali našla sam druge koje isto mogu poslužiti kao primjer. Inače, ja sam se i prije ponosila na svoju guzu, ali kad danas vidim te fotke, ajme, ne bih više nikad takvu! Ova nova koju sam napravila mi je baš če če i neću se nikad vratit na staro. Moj muž obožava moju guzu i kaže da je ona moj zaštitni znak i ponosam je što je sve bolja i bolja. Very Happy

Evo slika prije par godina:

njstarija fotka (iz 2008.)

[You must be registered and logged in to see this image.]

zatim još jedna iz 2010.

zatim 2011.

i još jedna 2011.

a evo najnovije fotke iz 2013. (prije 2 mjesca)

Uglavnom, meni se ovako više sviđa, a to sam napravila s ovim vježbama koje sam gore navela. Naravno, ima još vježbi. Ako idete u teretanu, postoji hrpa dobrih sprava za noge koje će vam oblikovati i bedra, ne samo guzu: sprava za aduktor, abduktor, bilo kakve glute-hip sprave gdje se vježba gluteus, zatim nožna fleksija, nožna ekstenzija, leg press, smith sprava (za čučnjeve, iskorake i sl), hack čučanj i sl...

Ako ste izgubljene u teretani, uvijek pitajte trenera, svi oni vam moraju dati besplatne savjete kako se koja sprava koristi. To im je posao!!! Druga stvar su privatni treninzi (sati) za vrijeme kojih trener cijelo vrijeme bude jedino i samo s vama svih sat vremena... Smile
Nazad na vrh Ići dole
misstony
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Pet Dec 06, 2013 11:12 pm

Vidite po slikama kako guza više ne visi, nema nabora, izgradila sam gornji dio gluteusa (inače nisa bila obdarena niti velikom guzom, niti imam sklonost nakupljanja sala na guzi, ja sam tip koji skuplja salo na struku) i samim tim guza izgleda oblija i ljepša, veća. Počela sam trenirati negdje 2009. ali pomalo, par treninga tjedno (3-4 po sat vremena) i prije dvije godine sam radila pauze tipa, 3 mjeseca treniram pa mjesec-dva pauza i tako, nisam bila redovna... Onda sam 2011. krenula redovnije, upisala sam se u predobru teretanu u gradu i jako me motiviralo to što je bilo dosta žena tamo, a treneri su izvrsni jer pomažu svima... I tako pomalo sam sredila i prehranu koja je najbitnija i eto, danas rezultati, a tu ne mislim stati. Noge i guza će biti i dalje normalno na repertoaru!

Jelmoli, je kad vježbaš noge, teško je, svima je teško zato što su tu najveći mišiću u organizmu, od kvadricepsa, pa gluteusa i nožnog bicepsa (lože), to su sve jaaaako veliki mišići i jako bole kad dobiješ upalu. Recimo, ja ti svaki trening lako dobijem upalu nogu, dok kad radim prsa, leđa i ruke, rijetko imam upalu jer su to manje skupine mišića i treba se puno fokusirati da ih dobro napraviš u treningu da dobiješ upalu. Naravno, što više treniram to ih bolje osjetim, i dobivam upale, ali u početku je bilo jako teško...

Uglavnom, ako misliš da imaš dosta mišića u nogama, onda ti se ima šta i upaliti pa te zato jače boli. Ali to nije loše, dapače! Kad dobiješ upalu znači da si dobro pogodila mišić. Cilj je dobiti upalu! I nemoj se bojati mišića! oni su najveći potrošači energije (čitaj: sala) u organizmu. Oni troše više od bilo kojeg sustava: više od mozga, želuca, krvotoka itd. I što više mišića imaš u tijelu, tijelo će ti samo više energije trošiti i imat ćeš manje masnih naslaga. Vrlo je jednostavno. Mišići su najbolji potrošači, a još kad ih koristiš u teretani ili na trčanju, onda stvarno jaaako puno energije troše. Čak i kad si gotova s treningom i odeš doma i kad spavaš, mišići će i dalje trošiti salo jer oni ne prestaju nadoknađivati izgubljenu energiju (laički rečeno) nego se preko noći, dok mi spavamo, obnavljaju i izgrađuju, koristeći svu potrebnu hranu koju ste im dali.

Što se tiče trbuha, nisa sigurna na što misliš, znači imaš rupu između mišića, po sredini, okomitu, razdvaja trbušne mišiće na lijeve i desne i širine je prsta? Ne znam jesam shvatila dobro...
Nazad na vrh Ići dole
jelmoli
Clan porodice
Clan porodice

PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Pet Dec 06, 2013 11:19 pm

Misstony draga hvala ti puno na opširnom objašnjenju. Razumela si me dobro linija koja razdvaja leve i desne trbušne misice. Stavim prst i može da prodje Very Happy Predobra ti je guza, ma sve. Samo još cice i perfektna si. U fitnes centru gde sam išla ima jedna cura kao ti i ona ide na natjecanja, uvek kad bih je videla išla bi mi ruka da je dohvatim za guzu. Very Happy Nisam nastrana, nego volim lepu guzu a moj muz ima predivnu.

Poslednji izmenio jelmoli dana Pet Dec 06, 2013 11:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Trening i ishrana   Danas u 12:11 pm

Nazad na vrh Ići dole

Trening i ishrana
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 72Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 38 ... 72  Sledeći
 Similar topics
-
» Intervalni trening visokog intenziteta (HIIT)
» Bezglutenska ishrana
» Ishrana po krvnim grupama
» Ishrana za zdravo srce i krvne sudove.....
» Aerobni trening

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon :: Off topic teme :: Moje telo-
Skoči na: