Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Rinoplastika
Sub Nov 12, 2016 11:29 am od CocoNoir

» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Sre Nov 02, 2016 8:05 am od Duje Ostojić

» Korekcija ocnih kapaka
Uto Nov 01, 2016 1:06 pm od jahac apokalipse

» Operacija podocnjaka
Uto Nov 01, 2016 9:54 am od jahac apokalipse

» Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
Sre Okt 26, 2016 12:46 pm od lakilucano

» Čišćenje i pomlađivanje lica
Sre Okt 12, 2016 9:20 am od gama

» Zatezanje koza stomaka (dermolipectomio)
Pet Sep 16, 2016 3:37 am od Beba45

» Donji ves nakon operacije
Ned Jun 19, 2016 8:13 pm od Queen

» Zatezanje lica
Ned Maj 15, 2016 11:41 am od Queen

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2

Lajkujte Nas
Baner C1

Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan

Share | 

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 47 ... 91, 92, 93, 94, 95  Sledeći
AutorPoruka
Cecil2000
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Čet Okt 13, 2016 10:12 am

Doktore puno Vam hvala , mnogo mi je jasnije. Vizuelno profil dojke dal bi dobio normalan izgled s obzirom na ogruglost?
I jos nesto sto mi pada na pamet, ako je sad proteza presla rez koji je dubok da olovka moze mirno stajati uvucena, dal ce mozda vremenim jos vise biti istegnuta, al onda bradavica biti previsoko? Mozda sam lose objasnioa ovo, al dizanjem bradavice a spistanjem implanta, dobivamo visoko pozicionirane bradavice.
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Elitni clan
Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Čet Okt 13, 2016 10:50 am

Poštovana Cecil2000

sad su Vam rezovi duboko uvučeni prema gore, jer je doktorica resorptivnim šavovima fiksirala inframamarnu brazdu za prednji zid prsnog koša. Zbog toga se vjerojatno donji rub implantata preklapa preko reza i Vi ga vjerojatno možete pipati. No, kad se rastope resorptivni šavovi, taj će se rez spustiti prema dolje pa će odnos između ožiljka i donjeg ruba implantata biti pravilniji. U pravu ste, ako bi podigli bradavice, tada bi profil dojke izgledao puno ljepše. Bradavice Vam neće biti previsoko, jer su sad jako nisko. Ne morate se toga bojati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
Cecil2000
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Čet Okt 13, 2016 11:01 am

Hvala Vam doktore na strpljenju u odgovorima, prava je steta biti u nemogucnosti Vas pacijent:)
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Elitni clan
Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Čet Okt 13, 2016 11:34 am

Poštovana Cecil2000,

nema na čemu. Nisam na Mjesecu; zašto bi bilo nemoguće biti moj pacijent?
Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Cecil2000
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Čet Okt 13, 2016 6:04 pm

Preveliki troskovi puta,boravka..sad pored svih ovih troskova koje sam imala na ovoj operaciji, da sam znala za Vas prije svega, odlucila bi se za vas i imala upola manje troskova no do sad sto sam imala.
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Elitni clan
Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pet Okt 14, 2016 6:19 am

Poštovana Cecil2000,

potpuno Vas razumijem. Periareolarna mastopeksija koju Vam predlažem košta 10 000 kuna, radi se u lokalnoj potenciranoj anesteziji, traje oko sat i pol; možete se vratiti isti dan doma. Ne morate odmah dolaziti na kontrolu jer šivam resorptivnim šavom koji je postavljen intrakutano, dakle, ne vidite ga i ne mora se vaditi.
Naravno, Vi najbolje znate Vašu situaciju. Ja Vas puno pozdravljam i želim svako dobro... Duje Ostojić
Nazad na vrh Ići dole
Cecil2000
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pet Okt 14, 2016 8:57 am

Hvala doktore, mislim da bi imali na mojim grudima jos popravki, ne samo mastopeksiju,jednostavno od prve operacije nije krenulo dobro,sad na drugoj je preventivno ponavljam laicki njene rijeci navukla misic preko imaplanta i pricvrstila ga za donju fasciju..i dublje sav usila.Otud ona podvucenost za koju sumnjam da ce biti manja jer je namjerno tako jako sasila preventivno da se ne spuste implanti kao na prvoj operaciji.
Naime na prvoj je radjen dual plane,i prije ove operacije otisla sam na utrazvuk, samo 2 cm je bilo pod misicem, sve je bilo kliznulo dolje u donji dio.
Inace krpanje ni haljine nikad vise ne bude kako valja, pa tako ni grudi.Ostaju samo prihvatljive varijacije s kojima se moramo pomiriti.
Treci put raditi oko bradavice, pa na sto ce liciti vise, aeorola mi se i sad znatno rasirila, veca je od lijeve netaknute.
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Elitni clan
Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pet Okt 14, 2016 9:13 am

Poštovana Cecil2000

slažem se sa Vama da je tu previše rezova, šavova i svaki novi popravak nosi nove rizike. Ne vjerujem da je doktorica spojila šavovima rubove ranije presiječenog velikog pektoralnog mišića, prethodno izvršene u prvoj operaciji “dual plane“ tehnike, jer to više nije moguće, pošto je razmak između rubova presiječenog mišića minimalno 6-7 cm i teško je to spojiti šavovima, a ako se i uspije onda se drastično mijenja oblik dojki i to na gore. Da je koristila poliuretanske implantate, oni se ne bi spustili jer srastu sa okolnim tkivom, pa ne bi bilo potrebno navodno spajati rubove ranije presiječenog i jako razdvojenog mišića. No, ovo su moje spekulacije jer ja ne znam što je vaša kirurginja radila; a možda ju Vi niste dobro razumjeli. Probajte sa njom naći neko zadovoljavajuće rješenje. Ne znam kako da Vam drugačije pomognem. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Cecil2000
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pet Okt 14, 2016 9:22 am

Ne mogu da tvdim, al mislim da je u mojim pitanjima o strahu da ce se spustiti opet, odgovarala s sasila sam cvrsto misic,nemaju kud vise.
Mozda grijesim, al i ovaj oblik di je duboko podsiveno ispod pokazuje da je zatezano nesto.
Pitat cu je i napisati odgovor.
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Elitni clan
Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pet Okt 14, 2016 9:43 am

Ako je to urađeno, onda smatram da je to velika greška; tada je “dual plane“ tehnika promijenjena u tehniku “totalni submuskularni džep“ koja je praktično napuštena zadnjih godina jer je posljedica te stare tehnike tzv. “dinamička dojka“. To znači da pri određenim pokretima ruku (čvrsta addukcija ili približavanje ispruženih ruku prema trupu, sa stisnutim šakama, a što izaziva kontrakciju velikog prsnog mišića) dolazi do izrazite deformacije oblika dojki i dodatno, pomicanja cijele dojke prema pazusima.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Danas u 9:49 pm

Nazad na vrh Ići dole

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 92 od 95Idi na stranu : Prethodni  1 ... 47 ... 91, 92, 93, 94, 95  Sledeći
 Similar topics
-
» Smesne situacije, lapsusi, biseri...
» Pitajte ovde

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon :: Pitajte Doktora-
Skoči na: