Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

PrijemČesto Postavljana PitanjaRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Juče u 7:04 pm od Duje Ostojić

» Rinoplastika
Sre Dec 06, 2017 9:25 pm od CVRCAK

» Povećanje volumena usnica injekcijskom tehnikom pomoću različitih implantata
Sub Nov 25, 2017 12:44 pm od Je_ci_li

» Face lift (Zatezanje lica)
Pon Nov 13, 2017 7:47 pm od milenica1

» Dodatke za zdravu kosu
Sub Okt 28, 2017 6:55 am od nevena.a

» Osjetljivost bradavica
Uto Sep 12, 2017 9:37 am od Tinny

» Zatezanje lica
Pet Maj 05, 2017 5:51 pm od Queen

» Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
Sre Apr 19, 2017 10:07 pm od kleopatra

» Korekcija podocnjaka
Uto Feb 07, 2017 9:35 pm od SuperGirl

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2

Lajkujte Nas
Baner C1

Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan

Delite | 

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 54 ... 105, 106, 107, 108  Sledeći
AutorPoruka
sada
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pon Sep 18, 2017 6:54 pm

Poštovani,

imala sam operaciju nosa prije nekih 5 godina. 
Htjela sam smanjiti vršak nosa, no igrom slučaja došlo je do zadebljanja kože na vršku nosa i od onda je takoreći dva broja veći Sad
Možete li me savjetovati što mogu učiniti u vezi toga? Bi li druga operacija pomogla ili bi se ponovila ista stvar?
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Uto Sep 19, 2017 2:23 pm

Poštovana sada,

pomalo zvuči nestvarno da je nos dvostruko veći (mislite širi) nego prije operacije. Vi Vjerojatno imate debelu i masnu kožu vrška nosa (sebacealni tip kože). Takva koža može nažalost biti deblja nakon operacije nego prije operacije, zbog povećanja broja žlijezda lojnica, stvaranja obilnog divljeg ili granulacijskog tkiva; uglavnom efekt suženja je krajnje nepredvidljiv. Kad radim sužavanje vrška nosa sa debelom i masnom kožom, i to tijekom zadnjih dvije godine, obavezno naglasim pacijentu da će biti potrebno davati injekcije razrijeđenog kortikosteroida triamcinolon acetonida (preparati Kenalog ili Volon A) u područje vrška nosa, svaka tri tjedna, minimalno 4 mjeseca. Na taj način, dobije se znatno bolji efekt suženja, jer se otekline i nastanak granulacijskog tkiva bitno smanje. Dakle, ako se odlučite za sekundarnu operaciju, onda mislim da je nužno potrebno davati injekcije depo preparata kortikosteroida u vršak nosa nekoliko mjeseci. Krajnji rezultat bi morao biti znatno poboljšanje, odnosno suženje vrška nosa. Nuspojave ili neželjeni popratni učinci aplikacije kortikosteroida su vrlo rijetki jer se daje razrijeđena otopina. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
neodlučna
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Uto Sep 19, 2017 8:21 pm

Poštovani,                                                                                                                                        Zanima me da li se na UZV dojki sa implantatima mogu jednako dobro vidjeti sve promjene tj. da li implantanti mogu smetati detaljnom pregledu dojki? Već duže vrijeme sam u dvojbi oko istih jer s majčine strane u obitelji ima karcinoma dojke.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!
Lp
Nazad na vrh Ići dole
sada
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Ned Sep 24, 2017 4:37 pm

Poštovani,

postoji li mogućnost da se naručim kod Vas samo na inekcije koetikosteroida? Znam da je prošlo dosta vremena od same operacije, ali ako postoji mogućnost da bi inekcije iole pomogle, voljela bi im dati priliku, prije nego se odlučim na reviziju operacije nosa....
I uistinu Vam hvala na tako opširnom odgovoru, voljela bi da sam imala nekoga ko me je mogao na ovaj način informirati prije 5 godina Smile
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Uto Sep 26, 2017 6:38 am

Poštovana neodlučna
oprostite što nisam ranije odgovorio; bio sam na kongresu u Beirutu. Pravi stručnjak može vidjeti sve promjene na UZV dojki koje sadrže silikonske implantate. Ja uvijek preporučam kontrolne preglede svake 3 godine bilo UZV dojki, ili magnetska rezonanca. Nekako nisam sklon mamografijama jer je to zračenje, a učestale mamografije mogu stvarati fibrozu ili ožiljavanje oko implantata (kapsularna kontraktura). Naravno, za to je mala šansa, ali ipak je logična. Implantati ni na koji način ne mogu utjecati na genetičku sklonost karcinomu dojki, što je mnoštvo puta dokazanao u brojnim studijama. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Uto Sep 26, 2017 6:41 am

Poštovana sada,
mislim da ne možemo ništa izgubiti sa injekcijama kortikosteroida nakon 5 godina. Šanse su male, nisam nikad stavljao injekcije kortikosteroida u vršak nosa nakon pet godina, ali se može pokušati. Može se pokušati jer su negativne popratne pojave rijetke (injekcija Kenaloga je 4 puta razrijeđena u fiziološkoj otopini). Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Asuna
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Ned Okt 01, 2017 10:47 pm

Poštovani,
Zanima me sledece:
1. Dali u slučaju napipavanja rubova implanta (čak i kad nije stavljena maksimalna veličina od moguće, već neka prosjecna) se to može zakamuflirati transferom masnog tkiva?
2. Da li je moguće da se redovnim kontrolama na pola godine npr, ukoliko imaju simptomi kapsularne kontrakcije se to resi nekom drugom, nehiruskom metodom, jer mi je čudno da ni danas nakon toliko vremena ne može preventivno djelovati na istu (govorim o polytech, sa tekstualnom ovojnicom npr)
3. Šta se dešava nakon sto se par godina razgradi ta spužvasto ovojnica kod polytecha, da li se oni tada ponašaju ko svaki drugi implanti u smislu komplikacija?

Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pon Okt 02, 2017 7:14 am

Poštovana Asuna
odgovaram po redu:
1. Ako se pipaju rubovi implantata bez obzira na volumen, to se može prilično dobro zamaskirati lipofransferom, odnosno “lipofillingom“; dakle prijenosom masnog tkiva sa trbuha, stražnjice ili bedra u područje dojki. Obično se stavlja od 100-200 ml masnog tkiva.
2. Kapsularna kontraktura se ne može riješiti nekirurškim metodama. Polytech tekstualna ovojnica; da li mislite na Polytech poliuretanske, Polytech miroteksturirane Mesmo ili Polytech makroteksturirane implantate?
3. Poliuretanska ovojnica Polytech implantata se razgradi nakon 3 godine i odstrani urinom iz organizma. Tada je poliuretanski implantat sličan teksturiranim implantatima, ali je cijeli život srastao sa okolnim tkivom, za razliku od teksturiranih implantata. To znači da nema nikakvog međuprostora između površine implantata i okolnih zidova džepa gdje su smješteni. Za razliku od toga, teksturirani implantat je uvijek odvojen od zidova džepa, slobodno je pokretan, i anatomski implantat se može okrenuti, a u džepu se može nakupiti slobodna tekućina ili kasni serom. Te komplikacije su izuzetno rijetke kod poliuretanskih implantata, a u prvih 10 godina imate garanciju da se to neće dogoditi. Lijepi pozdrav

Poslednji izmenio Duje Ostojić dana Uto Okt 03, 2017 7:56 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Asuna
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pon Okt 02, 2017 4:01 pm

Hvala na brzom odgovoru. Mislila sam konkretno na replicon polytech. Šta mislite o nekoj kombinaciji implanata i transfera masti, npr stavi se neki manji implant da se čisto da neka osnova, a onda se postepeno popunjava masnim tkivom, i da li je uopšte bezbedno raditi transfer kad je implant već tu? Iskreno, dvoumim se između implanata i transfera masti, i znam da je ovo drugo apor proces, ali bi valjda nakon 4 puta makar dobila tu veličinu koju želim Smile. Koliki je bas najmanji razmak između dve operacije povećanja grudi masnim tkivom?
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pon Okt 02, 2017 4:29 pm

Poštovana Asuna,
ja ne radim povećanje grudi samo sa vlastitim masnim tkivom. Ta metoda još nije zaživjela u praksi; nedavno sam bio na predavanju jednog kolege koji radi tu metodu. Vlastito masno tkivo se često koristi u kombinaciji sa silikonskim implantatima; radi smanjenja asimetrije, smanjenja razmaka među grudima, sakrivanja određenih nepravilnosti poput izraženog “ripplinga“ i slično. Replicon Polytech je model implantata; može biti Mesmo Replicon ili mikroteksturirani, može biti Replicon makroteksturirani, a može može biti i Replicon Microthane, dakle poliuretanski. Vi vjerojatno mislite na poliuretanski Replicon model. Kod tog modela, baza dojke je okrugla (dakle ima istu širinu i visinu), a profil ili projekcija implantata je anatomski (postoje 4 projekcije: low, moderate, high, extra-high). Dakle, ako biste željeli povećanje grudi samo sa vlastitim masnim tkivom, ne radim tu metodu i nemam iskustva. Idem vrlo često na svjetske kongrese i mogu se sjetiti samo dva predavanja na tu temu u zadnjih nekoliko godina. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   

Nazad na vrh Ići dole

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 106 od 108Idi na stranu : Prethodni  1 ... 54 ... 105, 106, 107, 108  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitajte ovde
» Korak po korak na putu do bete +
» OBRADA DRAGOG KAMENJA I PLEMENITIH MATERIJALA
» Pitajte ovde

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon :: Pitajte Doktora-
Skoči na: