Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

PrijemČesto Postavljana PitanjaRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Sre Avg 16, 2017 5:21 pm od aamrvica

» Rinoplastika
Pon Jul 03, 2017 8:23 pm od ImeldaM

» Zatezanje lica
Pet Maj 05, 2017 5:51 pm od Queen

» Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
Sre Apr 19, 2017 10:07 pm od kleopatra

» Korekcija podocnjaka
Uto Feb 07, 2017 9:35 pm od SuperGirl

» Povećanje volumena usnica injekcijskom tehnikom pomoću različitih implantata
Pon Feb 06, 2017 12:51 pm od maleficent_11

» Donji ves nakon operacije
Ned Jan 29, 2017 12:12 am od Marina

» Korekcija asimetricne grudi
Čet Jan 12, 2017 8:28 am od Queen

» Iskustva clanice - Liposukcija
Pet Dec 23, 2016 5:32 pm od Maryin

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2

Lajkujte Nas
Baner C1

Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan

Delite | 

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 54 ... 103, 104, 105
AutorPoruka
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Uto Jul 04, 2017 7:24 am

Poštovana ImeldaM,

naravno da sam puno puta radio istovremeno korekciju nosa i odstojećih uški. Imate puno detalja i slika o operativnim zahvatima na [You must be registered and logged in to see this link.]  u rubrici Opis kirurških postupaka, pa tražite pod rinoplastika i otoplastika.
Ovdje ću Vam ukratko odgovoriti. Što se tiče opasnosti tijekom opće anestezije, ako ste zdravi, sa urednim nalazima, šansa za neku fatalnu komplikaciju opće anestezije je 1:80 000. Dakle izuzetno mala. Rinoplastika otvorenom tehnikom traje oko sat i 15 minuta do sat i pol, a otoplastika oko sat vremena i 15 minuta. Dosad nikad nismo imali slučaj da se netko budi tijekom opće anestezije; to sve ovisi o anestezilogu, koji vidi da ste malo “plići“ po rastu tlaka i pulsa, pa Vas ponovno produbi na željeni nivo opće anestezije: naravno Vi toga niste svjesni niti budni. Velika većina pacijenata praktično nema nikakve bolove nakon operacije. Prvi dan primate kod nas intravenske injekcije protiv bolova, a sutradan je dovoljna jedna ili dvije tablete nekog analgetika; osim aspirina. Nosni tamponi se vade jedan dan nakon operacije (ako je estetska rinoplastika), a ako se radi rinoseptoplastika (istovremena rekonstrukcija nosne pregrade), tada se tamponi vade nakon 5 dana. Vanjski kalup se skida nakon 7-8 dana. Elastični zavoj preko čela i uški obično držimo nekoliko dana, a potom ga mijenjamo sa elastičnom sportskom trakom. Otekline i podljevi nakon operacije nosa nosa mogu biti najizraženiji nakon 2-4 dana, obično traju 10-14 dana. Slično je i sa oteklinama i hematomima uški i područja vrata ispod uški.
Komplikacije rinoplastike su: infekcija, krvarenje, kronične smetnje disanja na nos, iregularnosti površine nosa, hipertrofični ožiljci, keloidi, a komplikacije otoplastike su infekcija, krvarenje, asimetrija uški, vidljive deformacije hrskavice uški, hipertrofični ili debeli ožiljci, “divlji“ ožiljci ili keloidi. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ordinacija-ostojic.hr
zaza123
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Sre Avg 02, 2017 6:58 pm

Postovani doktore, 

da li Vam se desavalo u praksi kada ste stavljali poliuretanske implante devojkama koje imaju jako malo svog tkiva, da se par meseci nakon operacije usled urastanja poliuretana grudi malo zategnu i podignu tako da na kraju oziljci od rezova ostanu nize nego sto bi trebalo i da budu vidljivi? Kolika je mogucnost da se  tako nesto desi? Hvala puno na odgovoru i veliki pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Pet Avg 04, 2017 9:54 am

Poštovana zaza123,

poliuretanski implantati ne mijenjaju svoj položaj koji im je zadan za vrijeme operacije; dakle niti se spuštaju niti se podižu, jednostavno ostanu na istom mjestu. Ako ste preoperativno imali male spuštene i mlohave grudi, tada se može dogoditi da opušteno i mlohavo tkivo grudi prokliže dolje preko implantata i tada gornji pol implantata izgleda previsoko pozicioniran; no, implantat je ostao na svom mjestu, a samo se tkivo dojki spustilo i potrebno ga je podići i zategnuti (obično je dovoljna periareolarna mastopeksija). Ako ste imali male čvrste i dobro pozicionirane grudi na prednjem zidu prsnog koša, onda je kod Vas rez bio prenisko pozicioniran za vrijeme operacije. Da bih odredio preciznu poziciju reza, ja koristim jednu posebnu formulu izračuna koju sam naučio od Prof. Per Hedena iz Stockholma. Kod poliuretanskih implantata rez uvijek mora biti nešto više pozicioniran (oko 1 cm iznad novih inframamarnih brazda), jer će vremenom taj rez “putovati“ prema dolje, kako se budu povlačile otekline iz područja inframamrnih brazda, i nakon nekoliko mjeseci ožiljak će pasti ili točno u inframamarnu brazdu, ili će ostati 2-3 mm iznad brazde, što se može sakriti grudnjakom. U svakom slučaju, najgora opcija je kad se rez spusti ispod brazde nakon nekoliko mjeseci. Pogriješio sam tako par puta u početcima korištenja poliuretanskih implantata dok nisam imao dovoljno iskustva. Lijepi pozdrav

Poslednji izmenio Duje Ostojić dana Ned Avg 06, 2017 11:31 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
zaza123
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Sub Avg 05, 2017 7:01 pm

Postovani doktore, hvala Vam na odgovoru. Kod mene je ovaj drugi slucaj, grudi su mi sa malo tkiva, cvrste, pa mi je jedan hirurg rekao da za mene nikako nisu poliuretanski implanti, upravo zbog toga sto bi mi nakon par meseci rez ostao ispod grudi.
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Ned Avg 06, 2017 11:31 am

Poštovana zaza123,

nikako se ne mogu složiti sa mišljenjem mog kolege; vrlo sam neugodno iznenađen da ima takvo mišljenje i bojim se da nema puno iskustva sa poliuretanskim implantatima. Pozicija nove inframamarne brazde ili sulkusa, a s time i pozicija reza, odnosno ožiljka, se preoperativno određuje na temelju mjerenja dimenzija prsnog koša i implantata. Postoji nekoliko formula izračuna; ja koristim formulu Prof. Per Hedena koja je najlogičnija i najviše prihvaćena u svijetu. Ima kirurga koji određuju poziciju ožiljka na temelju “mental feeling“, što je najgora opcija.
Tekstutirani implantati će se spustiti i to se mora kalkulirati kod određivanja pozicije reza. Poliuretanski implantat se neće spustiti i zato će rez biti više pozicioniran nego kod teksturiranih implantata, da bi nakon par mjeseci bio ili točno u brazdi, ili dva tri mm iznad inframamarne brazde, odnosno malo na donjem polu dojki (što se lako sakrije grudnjakom), a neće biti ispod inframamarne brazde, što je najgora opcija (u tom slučaju se ožiljak može povući gore u inframamarnu brazdu i šavovima fiksirati u njoj), jer se tada ne može sakriti grudnjakom.
Dakle, da zaključim, ne mogu Vas nagovarati da dođete kod mene na operaciju (mada bih to želio), ali ja Vam ne bih formirao nisku poziciju ožiljka, ako bismo koristili poliuretanske implantate, jer ste Vi idealan kandidat za operaciju grudi; dojka čvrsta jedinica. Oprostite što sam u mom prethodnom odgovoru pogrešno shvatio da ste već operirani, a zapravo niste. Lijepi pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
aamrvica
Stalni posetilac
Stalni posetilac

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Sre Avg 16, 2017 4:36 pm

Poštovani doktore Ostojić!
Evo da Vas ovim putem pitam nešto što će sigurno zanimati i mnoge druge djevojke koje se pripremaju na operaciju grudi. Naime neki tvde da se ne stavljanje drenova povećava rizik od pojave kapsularne kontrakture zbog zadrzavanja tekućine koja bi inače izišla putem drenova. Navodno ta tekućina ometa formiranje pravilne kapsule. Je li to točno? Cijenit ćemo Vaše stručno mišljenje temeljeno na velikom iskustvu. Unaprijed hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Duje Ostojić
Senior Elitni clan
Senior Elitni clan

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Sre Avg 16, 2017 4:58 pm

Poštovana aamrvica,

neki kirurzi stavljaju drenove, neki ne. Ja odgovorno tvrdim da većina vrhunskih kirurga kod kojih sam bio i učio na svjetskim klinikama ne stavlja drenove. Poliuretanski implantati sraštavaju sa okolnim tkivom. Taj proces je 70-80% završen u prvih 2 tjedna. Taj proces ni na koji način nije poremećen sa tekućim sadržajem u džepovima (oko 20 ml antibiotika u svakom džepu i nešto sukrvice). Ja sam prestao stavljati drenove prije 5 godina. Dok sam ih stavljao, imao sam hematom ili krvarenje u dojkama oko 7-8 puta godišnje. U proteklih 5 godina, imao sam hematom u samo 3 dojke u oko 1 300 dojki u tom periodu. Drugo, vađenje drenova je često vrlo bolno. Treće, kad se drenovi izvade, potrebno je nekoliko sati da se rupica cjevčice drena potpuno zatvori. To je otvoren put infekciji sa kože direktno u područje džepa gdje je smješten implantat. Kirurzi koji stavljaju drenove vade ih nakon nekoliko sati do 48 sati. Ultrazvučna istraživanja su dokazala da i u takvim dojkama postoji nešto slobodne tekućine desetak dana nakon vađenja drenova. Dakle ja sam se priklonio stavu većine u svijetu priznatih kirurga. Neki kirurzi se osjećaju sigurnije sa stavljanjem drenova. To je njihov stav i ja ga poštujem. 
Ono što je sasvim sigurno, poliuretanski implantati imaju daleko najmanji postotak kapsularnih kontraktura (1% nakon deset godina). Proizvođač Vam daje garanciju na kapsularnu kontrakturu 10 godina. Ja sam dosad stavio velik broj poliuretanskih implantata. Dosad nisam imao kapsularnu kontrakturu. Prof. Mario Pelle Ceravolo ima 19 godina iskustva sa poliuretanskim implantatima; on ne stavlja drenove; dosad je imao svega 6-7 slučajeva kapsularne kontrakture u 19 godina. Ne postoji nijedno relevantno istraživanje ili studija u svijetu koja bi potvrdila vezu stavljanja ili nestavljanja drenova i kapsularne kontrakture. Lijepi pozdrav

Poslednji izmenio Duje Ostojić dana Čet Avg 17, 2017 6:47 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
aamrvica
Stalni posetilac
Stalni posetilac

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   Sre Avg 16, 2017 5:21 pm

Doktore puno Vam hvala na iscrpnom odgovoru!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb   

Nazad na vrh Ići dole

Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 105 od 105Idi na stranu : Prethodni  1 ... 54 ... 103, 104, 105
 Similar topics
-
» Pitajte ovde
» OBRADA DRAGOG KAMENJA I PLEMENITIH MATERIJALA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu