Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Rinoplastika
Sub Nov 12, 2016 11:29 am od CocoNoir

» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Sre Nov 02, 2016 8:05 am od Duje Ostojić

» Korekcija ocnih kapaka
Uto Nov 01, 2016 1:06 pm od jahac apokalipse

» Operacija podocnjaka
Uto Nov 01, 2016 9:54 am od jahac apokalipse

» Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
Sre Okt 26, 2016 12:46 pm od lakilucano

» Čišćenje i pomlađivanje lica
Sre Okt 12, 2016 9:20 am od gama

» Zatezanje koza stomaka (dermolipectomio)
Pet Sep 16, 2016 3:37 am od Beba45

» Donji ves nakon operacije
Ned Jun 19, 2016 8:13 pm od Queen

» Zatezanje lica
Ned Maj 15, 2016 11:41 am od Queen

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2

Lajkujte Nas
Baner C1

Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan

Share | 

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Sledeći
AutorPoruka
CocoNoir
Premium VIP
Premium VIP

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pon Nov 11, 2013 9:39 pm

Postovani doktore, imam za Vas pitanje vezano za nos. Radila sam septorinoplastiku pre godinu dana. I dalje imam otoke na vrhu nosa. Isto i na delovima ispod ociju, s tim sto se vidi da su strane nesrazmerne, desna je pod malo vecim otokom nego leva strana. 
Zanima me da li je normalno da i posle godinu dana ja jos imam otoke? 
Hvala unapred. Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Uto Nov 12, 2013 5:14 am

CocoNoir ::
Postovani doktore, imam za Vas pitanje vezano za nos. Radila sam septorinoplastiku pre godinu dana. I dalje imam otoke na vrhu nosa. Isto i na delovima ispod ociju, s tim sto se vidi da su strane nesrazmerne, desna je pod malo vecim otokom nego leva strana. 
Zanima me da li je normalno da i posle godinu dana ja jos imam otoke? 
Hvala unapred. Pozdrav!
Poštovana, otoci ne mi smeli da traju duže od 12 meseci. Treba pregledom utvrditi da li možda nije u pitanju srastanje kosti koje je ostavilo neravnine koje se sad manifestuju kao otok. Inače, otoci dugo traju posle otvorene rinoplastike, dok kod zatvorene ne bi smeli trajati duže od 6 meseci.
Ako možete, pošaljite mi fotografije na mail, pa ću Vam reći konkretnije.
Srdačan pozdrav,
dr Igor
Nazad na vrh Ići dole
http://drmaljkovic.com/
Siliconedoll
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Uto Nov 12, 2013 12:03 pm

Doktore povecala sma grudi sa 365 ml..sad sam nekako nezadovoljna nekAko su mi male..imamli smisla da ih ponovo povecajem..oce mi doktor rec da sam luda?!
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Uto Nov 12, 2013 2:25 pm

Siliconedoll ::
Doktore povecala sma grudi sa 365 ml..sad sam nekako nezadovoljna nekAko su mi male..imamli smisla da ih ponovo povecajem..oce mi doktor rec da sam luda?!
.
U svakom pojedinačnom slučaju povećavanja grudi lekar je dužan da pažljivo prati i "osluškuje" želju pacijenta i da se trudi da na najbolji način uradi operaciju tako da pacijent , a ne lekar, bude zadovoljan. Dakle, mora se voditi računa o obliku implanta, poziciji, željenom volumenu, eventualnim korekcijama areola i mnogim drugim stvarima. Ja se, lično, trudim da samo malo dam predlog izgleda, ali uvek ostavljam pacijentkinji izbor i smatram da se najbolji rezultati postižu gledanjem pred ogledalom , sa demo implantima u grudnjaku.

Što se same reaugmentacije tiče, baš sam prošle nedelje menjao jedne implante od 350ccm okrugle za 440ccm anatomske  CPG 323 i devojka je potpuno prezadovoljna svojim novim izgledom. I to, što mi je posebno drago, njihovim oblikom , a ne samo volumenom.

Porazgovarajte sa Vašim hirurgom, taj zahvat trebao bi biti uradjen, ako Vama to već toliko znači.

Hvala Vam napitanju, ovo je jako zanimljiva tema i mislim da se o njoj treba još pisati, kako sa apekta pacijenta, tako i sa hirurškog aspekta.

Puno pozdrava!
Nazad na vrh Ići dole
CocoNoir
Premium VIP
Premium VIP

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Uto Nov 12, 2013 2:49 pm

Hvala na odgovoru doktore, kada se budem uslikala iy svih uglova, poslacu Vam slike. Bas me zanima Vase misljenje. Primetila sam isto da mi se nos i dalje menja, to mi je cudno, uzi je nego pre npr 2 nedelje. Mozda je to znak da i dalje otok nije spao. 
U svakom slucaju hvala na odvojenom vremenu. Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
motorina
Clan porodice
Clan porodice

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Sre Nov 13, 2013 1:41 pm

Poštovanje Doktore
drago mi je da vidim da ste se i Vi pridružili našem forumu I od srca Vam želim dobrodošlicu I zahvaljujem na saradnji
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Sre Nov 13, 2013 2:57 pm

Hvala vama , na divnom dočeku, na odličnim temama za razgovor i poverenju koje mi ukazujete. Nadam se da ćemo još dosta toga ovde pomenuti ...
Nazad na vrh Ići dole
Zubarka
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Uto Dec 17, 2013 5:40 pm

Dragi doktore, nekoliko puta me drugarice stidljivo pitaju imam li strije na grudima posle operacije. Ja ih nemam, ali molim Vas da mi napisete postoje li rizici da one ipak nastanu posle oblikovanja grudi implantima, ima li tu uticaja velicina grudi pre operacije, zapremina implanta i konstitucija? Kakva je nega? A drugo sto bih Vas pitala jeste koliko bi trebalo da prodje izmedju operacije i prve trudnoce? 

Puno Vas pozdravlja Vasa prezadovoljna pacijentkinja!
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Uto Dec 17, 2013 6:09 pm

Poštovana,

strije se mogu posle operacije javiti, istina veoma retko, i njihovo stvaranje zavisi od tipa kože i veličine implanta. Strije su suštinski ožiljci od kože koja je pukla zbog prerastezanja.

Pacijentkinje sa veoma čvrstom kožom, koje npr imaju strije na nogama od pubertetskog rasta ponekad dobiju strije i na grudima, ali je mnogo češće samo prolazno perutanje kože zbog rastezanja. Obično koža veoma lepo podnosi implante, izuzev kad su u pitanju veoma velike zapremine, npr 650, 700 i više ccm. Ja se ne sećam da sam video strije posle povećanja grudi kad god sam koristio "uobičajene" implante, do 450ccm.

Verovatno nije loše preventivno tretirati kožu nekim od "melema" za strije, iako njihovo dejstvo nije naučno potvrdjeno.

Što se trudnoće tiče zlatno je pravilo da ne treba ostajati u drugom stanju minimum 6 meseci posle operacije grudi, jer tad kapsula još uvek nije dovoljno formirana da izdrži promene koje se dešavaju u dojkama i može se implant pomeriti.

Sa druge strane, implante NE treba raditi bar 6 meseci posle prestajanja dojenja jer se u mlečnim žlezdama zadržava sekret (mleko) koje tokom operacije kontaminira operativno polje, može dovesti do infekcije, a postoje studije koje su povezivale prisustvo mleda u duktusima i prejaku kapsulu koja kasnije prelazi u problematičnu kontrakturu.

Hvala na pitanjima!

Puno pozdrava!
Nazad na vrh Ići dole
Zubarka
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Uto Dec 17, 2013 6:25 pm

Hvala Vama na brzom i detaljnom odgovoru! Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Danas u 9:46 pm

Nazad na vrh Ići dole

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 21Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Sledeći
 Similar topics
-
» rozacea
» Patike
» Koto Derma