Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

PrijemRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 EmptyPet Sep 27, 2019 12:10 pm od Duje Ostojić

» Rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 EmptySre Jun 27, 2018 8:27 pm od Papaoutai :3

» rinoplastika
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 EmptySub Maj 12, 2018 6:07 pm od penth90

» Podizanje i smanjenje grudi
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 EmptyPon Mar 12, 2018 2:04 pm od LeptiricSarenic

» Transplatacija kose
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 EmptyPon Feb 26, 2018 1:11 pm od kovacevic igor

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 EmptyUto Jan 16, 2018 7:11 am od Duje Ostojić

» Korekcija grudi, nosa i pupka
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 EmptyNed Jan 14, 2018 12:23 am od Andreich

» Zatezanje lica
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 EmptyPet Jan 12, 2018 12:25 pm od SuperGirl

» Povećanje volumena usnica injekcijskom tehnikom pomoću različitih implantata
Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 EmptySub Nov 25, 2017 12:44 pm od Je_ci_li

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2

Lajkujte Nas
Baner C1

Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan

Delite

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 21  Sledeći
AutorPoruka
makki
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
makki

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 EmptyNed Jun 22, 2014 6:29 pm

postovani dr,
procitala sam vas odgovor jos u aprilu, na istom vam se zahvaljujem.
Asimetrija mojih dojki je jako izrazena i jako ruzna, na strani gde je radjena mastektomija je koza preterano napeta, a na drugoj prirodno opustena. Estetika nikakva. Ne znam ima li uopste "leka"... Mozda bih mogla poslati fotografije na vas mail...
zanima me cena pregleda kod vasi kakav vam je letnji raspored rada.
srdacan pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac
dr Igor Maljković

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 EmptyPon Jun 23, 2014 4:55 pm

Naravno, mozete mi poslati fotografije...

Letnji rezim je malo cudan, ali dogovoricemo se, svakako...

Puno pozdrava!
Nazad na vrh Ići dole
http://drmaljkovic.com/
Beba
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
Beba

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 EmptyUto Jun 24, 2014 5:54 am

Postovani doktore zanima me vase misljenje,radila sam grudi u januaru ove godine kod doktora cija se klinika nalazi na Banovom brdu a i doktor radi na VMA,imala sam veliki visak koze posle prve trudnoce pa sam se odlucila na ugradnju silikona+skidanje viska koze sa grudi.Ugradjeno mi je 315 cc poliuretanski okrugli implanti dual plane tehnika,u pocetku sam bila zadovoljna ali kako je vreme prolazilo grudi su splasnule i opet mi je ostao visak koze a desni implant se spustio za 1cm nize od drugog!Dobila sam tromb u ruci nakon 5 dana od intervencije,vena se upalila zbog braunile!Bila sam skoro na kontroli na sta mi je doktor rekao da nije zadovoljan rezultatima i nudi mi ponovo istu op za dzabe,ali se mnogo bojim da prolazim opet kroz istu stvar,pogotovo zbog tromba sto sam imala!Da li su bolovi ista blazi od prethodne operacije?Ne znam da li da se prepustim opet istom doktoru!Hvala vam unapred
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac
dr Igor Maljković

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 EmptyUto Jun 24, 2014 7:04 am

Poštovana,

Vaš doktor je veoma iskusan hirurg kojeg lično poznajem, i mislim da je potpuno korektan njegov predlog. U pitanju je manji zahvat kojim će biti korigovan položaj implanta i, ako je potrebno, uklonjeno još malo viška kože. Takve stvari su kod ovog tipa zahvata česte.

Bolovi kod ovih sekundarnih korekcija nisu veliki, obično se istog dana može otići kući.

Ono o čemu bi trebalo porazgovarati sa doktorom je izbor tehnike, dakle da li je ožiljak samo oko areole ili ima i vertikalnu komponentu, od areole ka inframamarnoj brazdi. Naravno, druga navedena tehnika daje bolje rezultate i o tome ga pitajte.
Nazad na vrh Ići dole
smartass
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
smartass

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 EmptyČet Jul 24, 2014 5:29 pm

Doktore, dobar dan. Evo mojih pitanja: 

Treba da doteram nos (nije velik posao, nema lomljenja nosa), ne radi se u opstoj anesteziji, nego u intravenskoj sedaciji Diprivanom (uspavaju te, daju ti lokalnu, ti i dalje spavas, niceg se ne secas, ali dises sam -- nisi u dubokoj opstoj anesteziji, vec spavas -to mi je receno). To radim u inostranstvu, u odlicnoj bolnici. Ali, i pored svega, moj problem je vezan za moj strah, i to ne strah od ishoda operacije, kao kod vecine ljudi, nego strah od uspavljivanja. Imala sam 3 puta opstu anesteziju do sad u zivotu (ukljucujuci i carski rez i povecanje grudi), i uvek je sve bilo u redu. Ali iz nekog razloga sam prestravljena od ovog "omamljivanja", stalno mislim da ce mi pritisak previse pasti (prirodno je vrlo nizak) ili da cu prestati da disem itd... Znam da sam smesna, ali to saznanje mi ne pomaze. Jednostavno, o Diprivanu znam ponesto, isto tako znam da imam nizak pritisak, ali nisam doktor, i ne mogu sebe da umirim olaksavajucim cinjenicama, jer ih jednostavno nemam. Vi znate ove stvari, jer ste doktor Smile Sta mozete da mi kazete? Hvala Vam unpred. 

Poslednji izmenio smartass dana Pet Jul 25, 2014 9:33 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac
dr Igor Maljković

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 EmptyČet Jul 24, 2014 7:57 pm

ne znam kako da odgovorim... kad su meni operisali lakat ja sam se super osećao a isto popodne i vozio auto. Dakle, anestezija moze biti odlično iskustvo. Mislim da nema razloga za strah, to je površna anestezija, a Vi ste zdrava osoba..

Dakle, samo opušteno! Sve će biti u redu !

Puno pozdrava!
Nazad na vrh Ići dole
Elizabeth Hurley
Moderator
Moderator
Elizabeth Hurley

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 EmptyNed Jul 27, 2014 11:30 am

Postovani doktore, koji radiolozi znaju dobro da tumace ultrazvucne nalaze grudi s implantima?  I da li je za nas bolje da umesto UZ koristimo MR?
Nazad na vrh Ići dole
inna78
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik
inna78

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 EmptySub Avg 02, 2014 11:36 am

Postovani doktore, imam jedno pitanje za Vas.
Imam zakazanu operaciju uvecanja grudi u drzavnoj klinici 5.8. Medjutim, dal zbog ovih vremenskih uslova ili cega vec, izgleda da cu dobiti menstrualni ciklus bas tih dana. Da li se praktikuje operacija  i u vreme ciklusa ili ne?
Unapred zahvalna na odgovoru!
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac
dr Igor Maljković

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 EmptySub Avg 02, 2014 8:50 pm

Citat :
Postovani doktore, koji radiolozi znaju dobro da tumace ultrazvucne nalaze grudi s implantima?  I da li je za nas bolje da umesto UZ koristimo MR?

Odgovoriti na ovo pitanje nije lako jer odražava lične preferencije lekara koji daje odgovor i njegovo iskustvo sa pojedinim radiolozima, pa bih se uzdržao od konkretnog pominjanja imena.

U klinici u kojoj radim u Beogradu redovno rade ultrazvučni pregledi dojki sa implantima. To je danas prilično uobičajeno, a sa razvojem operativnih tehnika (subfascijalna, retropektoralna, dual plane) implant se pomera dublje ka grudnom košu, te je vizuelizacija same žlezde prilično laka. Ponekad se kardilozi "ljute" na devojke sa implantima jer moraju da traže prozor kroz koji će pregledati srce ultrazvukom, ali je to druga priča.

U slučajevima u kojima se sumnja na oštećenje implanta najbolje je uraditi MRI pregled, koji je , koliko za sad znamo, neškodljiv i koji daje najpotpunije podatke o stanju implanta, kapsule i samog tkiva žlezde. 

Podsetiću samo na svetsku statistiku koja kaže da se kod žena sa implantima tumori dojke javljaju u istom broju kao u opštoj populaciji ALI se otkrivaju u ranijem stadijumu jer devojke sa implantima ćešće kontrolišu svoje dojke, kako samopregledom, tako i ultrazvučno. Takođe, mamografija je moguća i bezopasna po implante i može se obavljati.

Sve su ovo komplementarne metode i mišljenja sam da treba raditi samopreglede dojki, ultrazvučni pregled, pa, ako je potrebno, MRI i mamografiju.

Ova tema, takođe, zaslužuje malo širu priču i lično bih voleo da čujem iskustva devojaka sa radiolozima, kardiolozima i drugim lekarima koji rade ultrazvučne preglede.
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac
dr Igor Maljković

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 EmptySub Avg 02, 2014 8:54 pm

Citat :
Imam zakazanu operaciju uvecanja grudi u drzavnoj klinici 5.8. Medjutim, dal zbog ovih vremenskih uslova ili cega vec, izgleda da cu dobiti menstrualni ciklus bas tih dana. Da li se praktikuje operacija  i u vreme ciklusa ili ne?

Poštovana,

iako nema direktnih dokaza da menstrualni ciklus utiče na sam postoperativni tok augmentacije zbog teorijski povećanog krvarenja ja izbegavam da radim operacije u toku ciklusa i redovno ih odlažem 2-3 dana. 

Lično sam samo imao problem sa jednom liposukcijom kada je devojka dobila menstruaciju veče posle operacije i imala veće modrice nego što je uobičajeno, dok drugih problema nikad nisam imao.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd - Page 11 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
Nazad na vrh 
Strana 11 od 21Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 21  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon :: Pitajte Doktora-
Skoči na: