Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon
Dobrodosli na Forum za Sve Plasticne Operacije - Just Plastic Surgeon

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaRegistruj sePristupi

Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Rinoplastika
Sub Nov 12, 2016 11:29 am od CocoNoir

» Pitajte doktora - Dr. Duje Ostojić - Zagreb
Sre Nov 02, 2016 8:05 am od Duje Ostojić

» Korekcija ocnih kapaka
Uto Nov 01, 2016 1:06 pm od jahac apokalipse

» Operacija podocnjaka
Uto Nov 01, 2016 9:54 am od jahac apokalipse

» Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
Sre Okt 26, 2016 12:46 pm od lakilucano

» Čišćenje i pomlađivanje lica
Sre Okt 12, 2016 9:20 am od gama

» Zatezanje koza stomaka (dermolipectomio)
Pet Sep 16, 2016 3:37 am od Beba45

» Donji ves nakon operacije
Ned Jun 19, 2016 8:13 pm od Queen

» Zatezanje lica
Ned Maj 15, 2016 11:41 am od Queen

Baner C2
Baner C2
PF

Baner B2

Lajkujte Nas
Baner C1

Baner C3

Povecanje grudi,dojke, silikonske grudi, plasticna operacija, plasticna hirurgija, operacija nosa, rinoplastika, korekcija usi, plastic surgeon,breast implants, silikonske implante, face lifting, fileri, delimo iskustva, forum plasticne operacije, forum grudi, forum silikone, liposukcija, Uvećanje grudi, udgradnja silikona, forum plasticna hirurgija, forum mamoplastika, Povećanje grudi - implantati, zgolemuvanje gradi, Silikoni grudi, estetska hirurgija, plasticna hirurgija, silikoni iskustva, trudnoca nakon silikona, trudnoca nakon povecanje grudi, silikone, fileri, plasticna operacija grudi, uvecanje grudi, forum estetska hirurgija, forum povecanje grudi, forum uvecanje grudi, forum operacija nosa, operacija usiju, dojenje sa silikonama, silikoni iskustva, silikoni grudi iskustva, forum operacija usiju, dr. Sinisa Kojic, dr. Duje Ostojic, dr. Igor Maljkovic, dr. Igor Smiljanic, dr. Mica Djuricic, dr. Kojic estetski hirurg, dr. Ostojic estetski hirurg, dr. Maljkovic estetski hirurg, estetski hirurzi iskustva, operacija nosa, povecanje usana, korekcija nadlaktice, korekcija oziljka, silikonske implante, najbolji plasticni hirurg, plasticne operacije pre i posle, just plastic surgeon, justplasticsurgeon, forum just plastic surgeon, forum breast implants, fice lifting, rinoplastika, mamoplastika, otoplastika, forum za sve plasticne operacije, poliuretanski implanti, forum estetska hirurgija, forum plasticna i estetska hirurgija, estetska kirurgija, plasticna kirurgija, plasticna hirurgija srbija, plasticna hirurgija hrvatska, plasticna hirurgija makedonija, plasticna hirurgija crna gora, plasticna hirurgija slovenija, plasticna hirurgija bosna, plasticna hirurgija balkan

Share | 

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Sledeći
AutorPoruka
Kiki
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Ned Nov 03, 2013 10:06 pm

Pozdrav svima, i za pocetak pitanje za cenjenog Dr.

Imam 40 god. i nakon 3 trudnoce (prva 1999. a poslednja 2008.) ostalo je dosta "materijala" u predelu stomaka - poput slaufa. Visoka sam 170, i imam 68kg - koje su rasporedjene po stomaku, butinama... U poslednjih 3 godine moj stomak se znatno promenio, da ne kazem deformisao! Ono sto je nezgodno, je to, sto sam u poslednjih godinu dana porasla u obimu za 2 broja (a po kg cak sam i "laksa" za 2kg)  Vezbanje visemesecno ne pomaze, dijete takodje... Na UZ ustanovljena je DIJASTAZA od skoro  pa 7cm.  i predlozena abdominoplastika, kao jedina opcija resavanja balona od stomaka Sad  Sad Sad Sad .

Pitanje za vas, sta mislite o "mom slucaju"? Da li je dovoljno uraditi liposukciju samo, ili se MORA raditi abdominoplastika? Sta bi dobila ukoliko bi se opredelila samo za liposukciju?

Hvala na iskrenom odgovoru
K.
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Ned Nov 03, 2013 11:11 pm

Prvo ću iskopirati pitanje da bi se znalo na šta se odnosi

Naime, uradjena mi je obostrana mastektomija zbog karcinoma na obe dojke, bez primarne rekonstrukcije. Zanima me kada najranije mogu da uradim sekundarnu rekonstrukciju? Da li da prvo zavrsim sa hemioterapijom i zracenjem? Koju ustanovu mi preporucujete? Zivim u Bg, inace...Za privatne klinike nemam sredstava, nazalost!
Unapred hvala na odgovoru.

Najbitnije je da od onkološkog konzilijuma dobijete uverenje da je bolest izlečena, obično je to po završenoj hemioterapiji.

Moja preporuka po pitanju ustanove svakako je VMA. Tamo možete kompletno sve uraditi na račun fonda rzzo u nekom normalnom vremenskom intervalu. Sremska Kamenica radi puno i veoma kvalitetno , ali estetski prilično slabo. Institut za onkologiju je tu negde.

Želim Vam da što pre uradite to i da se što brže oporavite.

PUNO POZDRAVA!
Nazad na vrh Ići dole
http://drmaljkovic.com/
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pon Nov 04, 2013 5:43 am

Citat :
Na UZ ustanovljena je DIJASTAZA od skoro  pa 7cm.  i predlozena abdominoplastika, kao jedina opcija resavanja balona od stomaka [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] .

Pitanje za vas, sta mislite o "mom slucaju"? Da li je dovoljno uraditi liposukciju samo, ili se MORA raditi abdominoplastika? Sta bi dobila ukoliko bi se opredelila samo za liposukciju?
Liposukcija je sjajna metoda , i ja često kažem da abdominoplastiku predlaže samo onaj ko ne vlada u potpunosti modernim tehnikama liposukcije.

Liposukcijom lako možemo da naglasimo struk, smanjimo masne naslage sa stomaka, butina, bokova, ili bilo kog dela tela, ali nije metoda skidanja težine. Ona služi za preoblikovanje tela, što moje kolege često pogrešno nazivaju liposkulptura, ali o tome ću više drugi put.

Imam utisak da kod Vas sem liposukcije koja će svakako biti od koristi je neophodno približiti mišiće i ojačati prednji trbušni zid, možda čak i marlex mrežicom, u zavisnosti od situacije koja će se naći intraoperativno. A kad se već radi incizija kože najbolje da se u istom aktu i ukloni višak kože, pupak postavi gde mu je mesto i da Vi dobijete kompletno novi izgled.

Puno pozdrava!
dr Igor
Nazad na vrh Ići dole
Kiki
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pon Nov 04, 2013 9:02 am

Hvala Vam na odgovoru!

Dakle misljenja ste da bi u mom slucaju "skidanja balona od stomaka", i dijastaze, dovoljno bilo uraditi samo liposukciju? Kontaktiracu vas u toku nedelje, jer bi mi znacilo da me pregledate, date svoje misljenje i da se dogovorimo za dalje.

Jos jednom veliko hvala!
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Pon Nov 04, 2013 12:52 pm

mozda nisam baš najjasnije opisao, ali   iz Vaše priče mislim da je neophodno uraditi i uklanjanje viška kože i približavanje mišića prednjeg trbušnog zida. 

Puno pozdrava!
Nazad na vrh Ići dole
Kiki
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Uto Nov 05, 2013 12:41 am

Ocigledno je da Vas nisam razumela najbolje.
Iz vaseg posta, zakljucila sam da da nije potrebno raditi abdominoplastiku , vec je dovoljno uraditi liposukciju + "to nesto" uz marlex mrezicu.

Izvinjavam se, kada budete imali vremena mozete li mi molim Vas malo pojasniti:  "uklanjanje viška kože i približavanje mišića prednjeg trbušnog zida"- na koji nacin se ovo izvodi?

Hvala vam!
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Uto Nov 05, 2013 5:12 am

Pokušaću da opišem tok operacije abdominoplastike.

Pristupa se horizontalnom incizijom koja je sakrivena u nivou bikini linije mišićima prednjeg trbušnog zida, odiže se kompletno kožaod mišića, repariraju se uzduž mišići i zatvori kila , ukoliko postoji.
Ako je i dalje slab p0rednji trebušni zid dodaje se i mrežica koja daje dodatnu čvrstinu.
Po završetki tog dela operacije koža se zategne i ukloni se višak, tako da lepo i zategnuto stoji na stomaku. Sve se suturira potkožnim šavovima da ožiljak bude što manje primetan.
Tokom operacije repozicionira se pupak, a uglavnom se uklone i strije sa prednjeg trbušnog zida.

Otprilike, tako to izgleda.
Puno pozdrava!
Nazad na vrh Ići dole
buba
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Čet Nov 07, 2013 12:51 pm

Doktore i Vama da poželim dobrodošlicu na nas forum.
Veliki pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
andjelak2010
Drug porodice
Drug porodice

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Čet Nov 07, 2013 1:00 pm

Doktore ,dobrodošli!
recite mi ,molim Vas,koliko je liposukcija bolna,koliko traje oporavak?
i koliko je dugotrajan efekat,ako se posle toga čovek pridržava nekog režima ishrane?
Nazad na vrh Ići dole
dr Igor Maljković
Stalni posetilac
Stalni posetilac

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Čet Nov 07, 2013 2:37 pm

Poštovana,

Liposukcija ne spada u naročito bolne zahvate i daleko je manje bolan od npr, povećanja grudi. Bol je naročito smanjen od kad se redovno koriste mikrokanile koje su smalnjile traumu tkiva na minimum.

Ponekad pacijenti više osećaju slabost, naročito kad se rade velike liposukcije sa izvučenih 4000 i više ml tkiva.

U svakom slučaju, dovoljni su obični, laki analgetici (Brufen, Diklofen...) da smire bolove, a pacijenti već posle dan ili dva mogu da putuju, tako da se dešavalo da posle par dana budu u avionu za Washington ili a autu koji ide za Trst ili Beč.

Puno pozdrava!

Poslednji izmenio dr Igor Maljković dana Uto Nov 12, 2013 5:14 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd   Danas u 9:48 pm

Nazad na vrh Ići dole

Pitajte doktora - Dr. Maljković - Beograd
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 21Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Sledeći
 Similar topics
-
» rozacea
» Patike